Afyonkarahisar Tren Garı
Afyonkarahisar Tren Garı - Görsel 1
Afyonkarahisar Tren Garı - Görsel 2
Afyonkarahisar Tren Garı - Görsel 3
Afyonkarahisar Tren Garı - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Afyonkarahisar Tren Garı Hakkında

Afyonkarahisar Tren Garı, Afyonkarahisar ili merkezine bağlı bulunan bir demiryolu istasyonudur. Afyonkarahisar; Türkiye’ nin Ege Bölgesi İç Batı Anadolu Bölümü’ nde yer alan, merkez ilçe ile beraber toplam 18 ilçeye sahip bir ildir. Tam ismi Afyon Ali Çetinkaya Tren Garı’ dır.

Afyonkarahisar’ da bulunan tarihi tren garı yerine, 1939 yılında inşa edilmiştir. Şehir merkezinde bulunan gardan, pek çok yere kolayca ulaşım sağlamak mümkündür. İstasyon, birçok otele sadece yürüme mesafesindedir. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’ na ait olan istasyon; Konya Mavi, Pamukkale Ekspresi ve Eskişehir Afyon Treni ile 3 hatlı olarak hizmet vermektedir.

7/24 açık olan istasyonda, seyahat kartı satış noktaları, uluslararası bilet gişesi ve engelli erişimine uygun alanlar bulunmaktadır. Şehir merkezine yürüme mesafesinde olan ve Afyonkarahisar Otogarı’ na sadece 5 km uzaklıkta bulunan Afyonkarahisar Tren Garı’ na, farklı bölgelerden özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

Afyonkarahisar Tren Garı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?