Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Adana Sinema Müzesi
Adana Sinema Müzesi - Görsel 1
Adana Sinema Müzesi - Görsel 2
Adana Sinema Müzesi - Görsel 3
Adana Sinema Müzesi - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Adana Sinema Müzesi Hakkında

23 Eylül 2011 tarihinde açılışı yapılmış olan Adana Sinema Müzesi, ilde yer alan tarihi bir evin restore edilmesi ile kurulmuştur. Oldukça merkezi bir konumda yer alan müze, aynı zamanda Adana Arkeoloji Müzesi’ ne de 150 m mesafede yer almaktadır.

İçerisinde sinema tarihine ışık tutan afiş, fotoğraf, kitap ve çok sayıda eserin sergilendiği Adana Sinema Müzesi’ nde ziyaretçilerin en çok dikkatini çeken şey ise, sergilenen afişlerdeki filmlerin yapımında ya da oyuncu olarak görev alan kişilerden en az birinin Adanalı olmasıdır.

İçerisinde Türk sineması dünyasına büyük katkıları olan pek çok tanıdık yüzün fotoğraflarına ve eşyalarına ulaşabileceğiniz müze Adana’ da sanatın gelişimine de oldukça katkı sağlamıştır.

İkinci katında ise halkın kullanımına açık, oldukça geniş kaynaklı bir sinema kütüphanesi olan Adana Sinema Müzesi, aynı zamanda dilediğiniz kaynağı inceleme ya da bünyesinde yer alan filmi izleme olanağı sunmaktadır. Böyle ülkemizin geniş sinema kültürü hakkında çok daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

Adana seyahatinizde mutlaka yer vermeniz gereken bu durak, hem sinema tutkunlarının hem de sanat meraklılarının oldukça ilgisini çekmektedir.

Yorum / Değerlendirme

Adana Sinema Müzesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?