Ural Ataman Klasik Otomobil Müzesi, Tarabya

Ural Ataman Klasik Otomobil Müzesi

  • İstanbul / Sarıyer / Tarabya

Ural Ataman Klasik Otomobil Müzesi

Otomobil tutkunlarının sürekli ziyaret ettiği bir mekan olan Ural Ataman Klasik Otomobil Müzesi, Sarıyer-Tarabya'daki Ferahevler Mahallesi, Nuripaşa Caddesi'nde yer almakta… Eğer eski otomobillere ilgi duyuyorsanız ve daha önce Ural Ataman Klasik Otomobil Müzesi'ni gezmediyseniz çok şey kaçırmışsınız demektir.

Müzede; 1920-1970 yılları arasında üretilen 60'dan fazla otomobil sergilenmekte… Klasik Otomobil Müzesi, sahip olduğu dekorasyonu ve koleksiyonuyla nostaljik bir gezi imkanı veriyor. Sadece otomobiller değil, otomobil parçaları, eski dönemleri yansıtan aksesuarlar da bulunmakta. Müzeyi gezerken sizlere yine eski dönemleri anımsatan müzikler eşlik edecek.

İşte müzedeki otomobil modelleri; 1926 Ford Model T, 1931 Ford 4 Door Sedan, 1939 Ford V8 Convertible, 1939 Mercedes Benz 4 Door Sedan, 1946 Ford Super De Luxe Tudor, 1948 Oldsmobile Dynamic Sixty Six Convertible, 1953 Valkswagen Betle, 1954 Jaguar XK 120 Rally, 1960 Cadillac Series Sixty Two Convertible… Ve daha fazlası sizleri Ural Ataman Klasik Otomobil Müzesi'nde bekliyor.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın