Tesis Adıyla Arama Yap

Temizle x

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik Oda Fiyatı

Tüm Fiyatları Gör

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Operatörler

Unkapanı Otelleri

Unkapanı için {{ (filteredHotels).length}} / 7 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

Sıralama Kriterleri {{ sorting.id }}
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele
 • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
 • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Ücretsiz Çağrı Hattı
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Unkapanı Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

İstanbul'un tarihi semtlerinden biri olan Unkapanı'nda pek çok konaklama alternatifi yer alıyor.

Unkapanı, İstanbul'un Fatih ilçesinde yer alıyor. Plakçılarıyla ünlü olan Unkapanı, hala daha müzik dünyası için önemli bir yere sahip.

Unkapanı halkını, Anadolu'dan ve özellikle Doğu Anadolu Bölgesi'nden İstanbul'a göç edenler oluşturuyor. Unkapanı, kebapçılarıyla da bir hayli nam salmış durumda. Şehrin en lezzetli kebaplarını Unkapanı'nda yiyebilirsiniz.

Geçmişte un, yağ, bal ve petek gibi temel gıda ve ihtiyaçların kontrol ve dağıtımını yapan dört adet han bulunuyordu İstanbul'da. Bir nevi kontrol istasyonu olan bu hanlar, kapan ismiyle anılıyordu. Eskiden burada Un Kapanı Hanı ve değirmenler yer alıyordu. İşte bu han, Unkapanı semtine vermiş ismini.

İstanbul'un eski semtlerinden biri olan Unkapanı'nda pek çok konaklama alternatifi yer alıyor. Özellikle apart oteller, Unkapanı otelleri arasında en çok dikkat çeken konaklama seçeneği olarak görülüyor. Unkapanı otelleri, Taksim, Eminönü, Sirkeci, Balat gibi İstanbul'un tarihi ve turistik noktalarına yakın olduklarından, tur masası gibi hizmetler sunuyor misafirlerine. Günün 24 saati her türlü ihtiyacınızı karşılayacak düzeyde olan Unkapanı otelleri, gerekli olan tüm donanımlara sahip. Genellikle sade bir şekilde dekore edilmiş olan Unkapanı otelleri, her sabah taze ürünlerle kahvaltı servisi de sunuyor misafirlerine.

Unkapanı otellerinde konakladığınız süre boyunca, Üç Mihraplı Camii ve Saliha Sultan Çeşmesi'ni mutlaka gezi listenize eklemenizi tavsiye ediyoruz.

Özellikle İstanbul'da turistik gezi amaçlı olarak konaklama yapmayı planlıyorsanız Unkapanı'nı tercih edebilir ve Unkapanı otellerinden birinde rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

İstanbul'un en eski semtlerinden biri olan Unkapanı, pek çok otele ev sahipliği yapıyor. Unkapanı otel fiyatları ise bu otellerin kendi içinde çeşitlenmesini sağlıyor.

İstanbul'un Fatih ilçesinde bulunan Unkapanı, Doğu Anadolu Bölgesi'nden İstanbul'a göç edenlerin yerleşim yeri olarak biliniyor. Kebapçıları ve plakçılarıyla ünlü olan Unkapanı, bu anlamda ciddi olarak nam salmış durumda. Şehrin en iyi kebap yapan restoranlarının Unkapanı'nda olmasının başka bir açıklaması olamaz zaten.

Unkapanı, ismini Un Kapanı Hanı'ndan alıyor. Bunun da güzel bir hikayesi var. Şöyle ki, eskiden Unkapanı'nda yağ, bal, petek ve un gibi temel gıdaların kontrolünü ve dağıtımını yapan dört adet han bulunuyormuş. Bu hanlar, kapan ismiyle anılırmış. İşte o hanlardan biri olan Un Kapanı Hanı, semte ismini vermiş.

İstanbul'un tarihi dokusunu gözler önüne seren Unkapanı, şehri keşfetmek için harika bir başlangıç noktası. Unkapanı otellerinde konakladığınız süre boyunca, Taksim, Eminönü, Balat, Karaköy gibi İstanbul'un tarihi ve turistik noktalarına kolayca erişebilmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Bu anlamda Unkapanı otel fiyatlarının da fazlasıyla uygun olduğunu söyleyebiliriz. Her gelir düzeyine hitap edebilen Unkapanı otel fiyatları, otelin bulunduğu konuma göre değişkenlik gösteriyor. Elbette ki otelin sağladığı hizmet, kalite ve olanaklar da Unkapanı otel fiyatlarını etkileyen unsurlar. Ancak şöyle bir 2018 Unkapanı otel fiyatlarına baktığımızda, bütçenizin pek fazla zorlanmayacağını söyleyebiliriz.

Siz de, özellikle İstanbul'un tarihi ve turistik noktalarını keşfetmek istiyorsanız, konaklamak için Unkapanı'nı tercih edebilir ve bütçenize uygun olan bir Unkapanı otelinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Unutmayın, erken rezervasyon Unkapanı otel fiyatlarından daha uyguna yararlanmanızı sağlayabilir.

Unkapanı konaklamanız sırasında Üç Mihraplı Camii ve Saliha Sultan Çeşmesi'ni de gezi listenize eklemeyi sakın ihmal etmeyin.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Unkapanı Hakkında

Müzik dünyası için önemli bir yere sahip olan Unkapanı, Fatih ilçesinde yer alır.

Anadolu'dan ve özellikle de Doğu Anadolu Bölgesi'nden İstanbul'a göç edenlerin yerleştiği bu semtte, İstanbul'un en lezzetli kebaplarını bulabilirsiniz.

Eskiden İstanbul'da; “'un, yağ, bal ve ipek”' gibi temel gıda ve ihtiyaç maddelerinin kontrol ve dağıtımının yapıldığı dört adet han bulunmakta idi. Bu hanlar, bir nevi kontrol istasyonu olup kapan adıyla anılırlardı. Adı geçen semtin bulunduğu yerde, “'un kapanı (dakik kapanı)”' hanı ve değirmenler vardı.

Unkapanı Hanı, bulunduğu semte adını vermiştir (Kapan: Arapça kabban kelimesinden gelmekte olup “'büyük kantar”' anlamına gelmektedir.) Şehir dışından gemilerle gelen un çuvalları, burada Unkapanı Hanı‘ndaki kapanda kontrol edilerek ölçülür ve onay verildikten sonra İstanbul'un muhtelif yerlerine dağıtımları yapılırdı.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın