Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi

  • Muğla / Datça / Palamutbükü

Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi

Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi, kısaca UKKSA, Datça Yarımadası'nın batısında, Knidos Antik Kenti'ne oldukça yakın bir mesafede, Palamutbükü Yakaköy'de yer alıyor. Pek çok sanatçının çalışmalarının sergilendiği akademinin oldukça farklı bir atmosferi var. Buraya zaten ziyaretçi olarak gelmeniz gerekmiyor. Dilerseniz atölye çalışmalarına da katılabiliyorsunuz.

Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi'nin bize göre en can alıcı noktalarından biri hiç şüphesiz heykel bahçesi. Çeşitli heykeltıraşlar tarafından birer sanat eserine dönüştürülen heykeller, akademinin bahçesinde sergileniyor. Genellikle de UKKSA'yı ziyarete gelen turistler fotoğraf çekmek için kullanıyorlar bu bahçeyi.

Akademinin girişindeki tablolar oldukça ilgi çekici. İsterseniz tabloları satın alabiliyorsunuz. Zaten akademinin içerisinde bir hediyelik eşya dükkanı ve çay içmesi ayrı bir keyif olan bir kafeterya var. Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi, Datça'ya geldiğiniz zaman mutlaka uğramanız gereken duraklardan biri olmalı. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın