Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Türk Telekom Stadyumu
Türk Telekom Stadyumu - Görsel 1
Türk Telekom Stadyumu - Görsel 2
Türk Telekom Stadyumu - Görsel 3
Türk Telekom Stadyumu - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Türk Telekom Stadyumu Hakkında

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu (kısaca TT Stadyumu), Galatasaray futbol takımının maçlarını oynadığı Türkiye’ nin İstanbul şehrinde yer alan aynı zamanda dünyanın en iyi stadyumları arasında yer alır. Türkiye’ nin en büyük ikinci stadyumu olarak gösterilen alan aynı zamanda çok amaçlı bir spor kompleksidir.

1944 yılında Ali Sami Yen Stadyumu ismiyle açılan ve 24. 354 kişiye ev sahipliği yapan stadyum 2011 yılında yenilenmeye giderek ismini Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Stadyumu olarak değiştirip kapasitesini 52. 650 kişiye ulaştırmıştır. Türkiye’ de 2016 UEFA kriterlerine uyan ilk ve tek stadyumdur.

Stadyum, Guinness World Records’ un resmi kayıtlarına göre 3. 06 desimel ile ‘‘Bir spor stadyumunda tezahürat ile ulaşılan en yüksek ses rekoru’ ’ ünvanını elinde taşımaktadır. Tabanı elips şeklinde tasarlanan stadyum, toplamda 198 loca ve 4. 500’ den fazla VIP koltuğu ile Türkiye’ nin en büyük VIP alana sahip stadyumudur.

Konser, toplantı, showroom, maç günü ve maç dışında kurumsal ağırlamalara ev sahiplidiği yapan Stadyum, 300 kişilik konferans salonuna sahiptir. Stadyumda engelli misafirler ve refakatçileri için toplam 176 kişilik yer ayrılmış olup tüm tribünlerde engelli tuvaletleri mevcuttur.

Stadyuma çeşitli IETT otobüs hatları ve metro ile ulaşım sağlanırken stadyum aynı zamanda Türkiye’ de metroya kapısı olan tek stadyum olma özelliğini de elinde bulunduruyor.

Yorum / Değerlendirme

Türk Telekom Stadyumu
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?