Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Giriş
15.02.23
Çıkış
16.02.23
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0
Örnek Harita Görseli
Haritayı görüntüle
Filtreler

Fiyat Aralığı

Kendi bütçenizi belirleyin
0 TL - 600 TL
600 TL - 900 TL
900 TL - 1200 TL
1200 TL - 1800 TL
1800 TL +

Dağevi:

Dağevi için 2 otel listelendi.

Bize yapılan ödemeler sıralamayı nasıl etkiler?
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Otel
Hayvan Dostu
3.9/5 Çok İyi
(12 değerlendirme)
Kümbet-Koçkayası Yayla Evleri Mah, Dereli, Giresun
Tesis Fiyatı
Sadece Konaklama
1.200 TL
Otelz.com
2.252 TL
En uygun fiyat
1.200 TL
Tesis Fiyatı
En uygun fiyat:
Tesis Fiyatı
1.200 TL
5/5 Mükemmel
(1 değerlendirme)
Bakırcılar Mah, Maçka, Trabzon
Tesis Fiyatı
Oda-Kahvaltı
1.000 TL

Oberj’de denilen dağ evleri, daha çok kayak merkezlerinde kış turizmine yönelik ya da dağcılık sporunu yapanlara yönelik, uygun alanlarda inşaa edilmiş, bulunduğu doğal şartlara uyum sağlayabilecek nitelikte, genellikle ahşap malzemeden yapılmış tesislerdir.

Dağevlerinin en büyük özelliği doğal bir görünüm içerisinde olmasıdır. Ahşapdan yapıları bu tesislere sıcak ve sevimli bir görünüm kazandırmaktadır. Doğada var olan, kuş sesleri belki bir rüzgar esintisinin yarattığı ses dışında başka bir sesin olmayacağı konumlarda yer alan bu tesislerde dinlenmek en başta gelen bir beklentidir. Herkezin zaman zaman hayalinde olan bu ihtiyacı gidermek için dağevleri birebirdir.

İstanbul gibi büyükşehirlere yakın henüz şehirleşmenin erişemediği doğal güzellikler içerisinde bu tesislerin sayısı, günden güne artmaktadır.

Dağevi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

En iyi dağ evi tavsiyeleri nelerdir?
Şehrin gürültüsünden uzakta, doğa tutkunlarının vazgeçilmez adreslerindendir dağ evleri. Üstelik dağcı olmanıza da gerek yok… Hafta sonları şehrin gürültüsünden ve kalabalığından kaçmak için kısa olsa da güzel bir fırsat olabilir dağ evlerinde geçireceğiniz bir tatil için. Peki en iyi dağ evi tavsiyeleri nelerdir? Genelde ahşaptan yapılmış olan en iyi dağ evleri, bungalov evler tarzında hizmet vermektedir. Yılın her mevsiminde ayrı bir tat veren dağ evlerinde konaklamak, her dönem farklı heyecanlar yaşamak demektir.Türkiye'nin en iyi dağ evleri ise çeşitli birçok bölgede yer alıyor. Dağ evleri, deniz kenarında bulunan birçok tatil beldesinin aksine, mis gibi temiz havası ve yemyeşil ormanların içindeki doğasıyla dağ evleri, daha sakin ve huzurlu bir tatil imkânı sunuyorlar. Türkiye'nin en güzel dağ evleri İstanbul'dan, Kocaeli'ye, Amasya'dan, Balıkesir'e kısacası ülkenin neredeyse tüm bölgelerinde en güzel doğal alanlar içinde konumlanmış bulunuyor.
Dağ evi sunulan hizmetler nelerdir?
Lüks tatil köyleri, yüksek binalar, ihtişamlı restorasyonlar ve yüksek fiyatlar derken hepimiz tatil konseptlerini yenilemek için araştırma içindeyiz. Hal böyle olunca son yıllarda doğal alanlarda konumlandırılmış olan Bungalov dağ evleri de mercek altında. Yaz- kış turizmine uygun, doğal ahşaptan üretilen Bungalov dağ evler başlangıçta gençler ve genç çiftler tarafından tercih edilse de artık aileler tarafından da sıklıkla araştırılıyor. İşte bu yüzden de dağ evi sunulan hizmetler araştırması çoğalmış vaziyette. Peki, ülkemizde Dağ evi sunulan hizmetler nelerdir? Artık neredeyseTürkiye'nin her bölgesindedağ evi konsept hizmet veren oteller yer alıyor. Örnek vermek gerekirse; İstanbul'un yoğun temposundan ve kirli havasından kaçmak isteyenler kısa bir mesafa katederek Şile, Ağva gibi doğa harikası ilçelerde bolca dağ evi seçeneğine ulaşabilirler. Türkiye dağ evi hizmetleri ise alışılmış tesislerden hiç de farklı değil. Hemen hepsinde 24 saat resepsiyon, ücretsiz otopark, sınırsız kablosuz internet erişimi, 24 saat sıcak su imkanı, tam pansiyon, yarım pansiyon, her şey dahil ve ya oda kahvaltı seçenekleri bulunuyor.
Dağ evi fiyat aralığı nedir?
Daha önce dağ evlerinde tatil yapmanın faydalarından uzun uzadıya bahsetmiştik. Özellikle kış aylarında ve hafta sonunda yapılacak kısa tatiller için sıklıkla tercih edilen Bungalov dağ evlerinde tatil yapacaklar için en çok araştırılan konu elbette fiyat aralıkları. dağ evi fiyat aralığı tahmin edileceği üzere klasik tatil anlayışından farklı tasarımları sebebiyle bu tip tatillerden farklı. Dağ evlerinin fiyatları hizmet konseplerine göre farklılıklar gösterse de belirli zamanlar da klasik tatil köylerinden daha uygun olmasıyla dikkat çekiyor. Türkiye'nin dört bir yanında bulunan saklı cennetlere ulaşmamızı sağlayan dağ evlerinin konaklama fiyatları ne kadardır? sorusu ancak tercih edilen hizmet seçenekleri ve tesislerin konumlarına göre cevaplanabiliyor. Kimi zaman yüksek fiyat dağ evleri olabileceği gibi sakin sezonlarda uygun fiyata dağ evi tesisleri bulunabiliyor.
Havaalanına ulaşımı rahat dağ evleri nerededir?
Daha öncede belirttiğimiz gibi Türkiye'nin hemen her bölgesinde tatil yapma imkanı sunan dağ evleri bulunuyor. Dağ evinde tatil yapmak isteyen ve uçak yolculuğunu tercih eden tatilcilerin merak ettikleri bir diğer konu ise havaalanına ulaşımı rahat dağ evleri nerededir? Türkiye'nin en iyi dağ evleri ise çeşitli birçok bölgede yer alıyor. Dağ evleri, deniz kenarında bulunan birçok tatil beldesinin aksine, mis gibi temiz havası ve yemyeşil ormanların içindeki doğasıyla daha sakin ve huzurlu bir tatil imkânı sunuyorlar. Dolayısıyla İstanbul'dan, Kocaeli'ye, Amasya'dan, Balıkesir'e kısacası ülkenin neredeyse tüm bölgelerinde en güzel doğal alanlar içinde konumlanmış dağ evleri bulunuyor. Ulaşımı en rahat dağ evleri havaalanı bulunan tüm şehirlerde yer alıyor diyebiliriz. Detaylı bir araştırma yapmak isterseniz dağ evi sayfamızı ziyaret etmelisiniz.