Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi, Ortaköy mekan profili ve Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi hakkında detaylı bilginin yer aldığı tanıtım sayfası.

Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi

  • İstanbul / Beşiktaş / Ortaköy
0.0puan

Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi Tanıtımı

Beşiktaş Ortaköy'ün tarihi yapılarında biri olan Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi, Ermeni halkın ilk milli kilisesi olarak bilinmektedir.

İstanbul'da Ermeni halkın çoğunlukta olmasından dolayı dönem dönem onların dini inançlarını yerine getirmesi için kiliseler yapılmıştır ve zaman geçtikçe yapılan kiliseler yıkılıp yerine daha büyük dini alanlar inşa edilmiştir. 1839 yılında yapılan Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi, kısmen Roma mimarisini andırmaktadır.

Mistik bir ortam içine alan kilisenin mimarisi ile dekoru başlı başına bir bütünlük sergilemektedir. Aynı zamanan Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi yapımı aşamasındayken halkın da fazlasıyla katkısı olmuştur. Eski yerleşim alanlarından biri olan Ortaköy'ün tarihi yapıları ve alanları fazlasıyla vardır. Kiliseden sonra Yıldız Parkı'nı, Çırağan Sarayı'nı, Çırağan Caddesi'nin nostaljik görüntüsüne mutlaka şahit olmalısınız.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Yakınındaki Oteller

Bölgede Son Yorumlananlar

Son İncelenenler