Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Soma Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Soma Otelleri

Soma için {{ (filteredHotels).length}} / 3 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana Göre
 • Popülerliğe Göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.comment_count }} Misafir Yorumu

"{{ comment }}"

Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Rezervasyon İçin Arayın
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}
Puan: {{ hotel.score }} | Üyelik Şekli: {{ hotel.uyeliksekli }} | Affiliate: {{ hotel.affiliate_id }}
{{ newGenerationFilterTitles[itemIndex] }}
{{ features[attribute] }}

Soma Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Birçok uygarlığın Soma ve yakınlarında bıraktıkları izlerden de anlaşıldığı üzere ilçe topraklarında Hititler, Akalar, Lidyalılar, Bergama Krallığı, Romalılar, Bizanslılar, Selçuklular, Karasioğulları ve Osmanlılar hüküm sürmüştür.
Bu kadar çok uygarlığa ev sahipliği yapan Soma, Ege Bölgesi'nde yer alan Manisa'nın bir ilçesidir. Adını yakın tarih olan 13 Mayıs 2014'te gerçekleşen maden ocağı faciası ile tüm yurda duyurduğu gibi tüm dünyaya da duyurmuştur.

Soma'ya yıl içerisinde gerek iş amacıyla gerekse de tarihi ve kültürel zenginleri keşfetmek amacıyla yerli ve yabancı pek çok turist gelmektedir. Gelenlerin ise Soma'da rahat edebilecekleri oteller misafirlerini ağırlamaktadır. Soma otelleri kategorisinde hizmet veren tesisler şehir merkezinde olmalarından dolayı bankalara, kamu kurum ve kuruluşlarına, restoranlara ve çarşıya yürüme mesafesinde yer almaktadır.

Soma otelleri konaklama yapan misafirlerin her türlü rahatı ve konforu düşünülerek dizayn edilmiş odalara sahiptir. Otel genelinde ise tüm misafirlerin ücretsizce faydalanabileceği wi - fi erişimli internetten fitnees salonu ve yüzme havuzuna kadar birçok sosyal aktivite alanını da bulunmaktadır. Soma otelleri ayrıca bünyesinde sahip olduğu konferans salonu ile de iş toplantıları ve gezileri için de rahatlıkla tercih edilebilinir.

Soma otelleri, otel fiyatları, otellerin konumları, fotoğrafları ve bilgileri bu sayfada listelenmektedir. Bu listeden tüm Soma otelleri ayrıntılı olarak incelenebilmektedir. Ayrıca beğendiğiniz ve konaklamak istediğiniz Soma oteli ile iletişime geçerek ön rezervasyon da yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli ve huzur dolu bir konaklama dileriz.

Manisa'nın elması olarak anılan ilçenin sahip olduğu tarihi eserlere rahatlıkla ulaşabilir, konaklamanızı tarihi ve turistik yerleri keşfederek zenginleştirebilirsiniz.
Soma, Ege Bölgesinde yer alan Manisa'nın ilçesidir. Manisa'nın Soma ilçesinin adının "sumak" bitkisinden geldiği söylenir ve gittikçe Somaklı'dan Soma ismine dönüştüğü rivayet edilir. 13 Mayıs 2014'te gerçekleşen maden ocağı faciası ile Soma adını hem tüm yurda hem de tüm dünyaya duyurmuştur.

Soma ilçesine gerek iş için gerekse de tarihi ve kültürel bir gezi için gelenlerin konaklama tercih edebileceği oteller bulunmaktadır. Bu oteller şehir merkezinde olup ulaşım açısından oldukça rahat bir konumda yer almaktadır.

Soma'ya en çok ilgi yaz ayları olan haziran, temmuz ve ağustos aylarında ve bayram tatili dönemlerinde görmektedir. Bu sebeple yaz tatilinde ve bayram tatillerinde Soma'da hizmet veren otellerinden birinde konaklamayı düşünenlere tavsiyemiz kesinlikle erken rezervasyon yaptırmaları yönde olmaktadır. Erken rezervasyonla daha ekonomik fiyatlara konaklama yapabilirsiniz.

Soma otel fiyatları tesislerin konaklama yapan misafirlerine sunmuş olduğu olanaklara ve yine tesisin sağladığı imkanlara göre de farklılaşmaktadır. Ayrıca Soma otel fiyatları otelin bulunduğu kategoriye ve konaklama tipine, büyük otel ya da küçük otel olmasına göre de değişmektedir.

Soma otel fiyatları, otellerin fotoğrafları, konumları ve tesislerin ayrıntılı bilgileri ile bu sayfada listelenerek yer almaktadır. Bu sayfadaki listeden tüm Soma otel fiyatları ayrıntılı olarak incelenebilmektedir. Ayrıca bu sayfadan beğendiğiniz ve konaklamak istediğini Soma oteli ile iletişime geçerek ön rezervasyon da yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli ve güzel bir tatil geçirmenizi dileriz.

Soma Hakkında
Manisa'nın kuzey kapısı Soma, tahin helvası, ceviz lokumu ve maden ocakları ile biliniyor…
Manisa'nın ilçelerinden biri olan Soma, Yunt Dağı silsilesinin eteklerine kurulmuş. Balıkesir'in Pamukçu beldesinden başlayıp Bergama'ya kadar uzanan ve Türkiye'nin en aktif fay hatlarından birinin üzerinde bulunuyor Soma. Bu fay hattına da Savaştepe Fay Hattı deniyor. Tahin helvası ve ceviz lokumu bir hayli meşhur olan Soma, maden ocakları ile de biliniyor.

Soma'nın isminin sumak bitkisinden geldiği söyleniyor. Başka bir rivayette ise Somaklı'dan gittikçe Soma ismine dönüştüğü yazılmış.

Manisa'nın kuzey kapısı olan Soma, kuzeyden Balıkesir'in Savaştepe ve İvrindi ilçeleriyle komşu. Güneyinde Akhisar, doğusunda Kırkağaç, batısında ise Kınık ve Bergama ilçeleri bulunuyor Soma'nın. İzmir'e 135 km mesafede yer alan Soma, Kırkağaç-Kınık-Savaştepe karayollarının kavşak noktasında ve Bergama-Akhisar karayolu ile İzmir-Bandırma demiryolu üzerinde yer alıyor. Soma'da yazlar sıcak ve kurak, kışlar ise ılık ve yağmurlu geçiyor.

Linyit kömürü madenleri ile tanınan Soma'da, bir adet de termik santral bulunuyor. Termik santralin ikincisi ise şu an yapım aşamasında. Ülkemizin elektrik ihtiyacının %10'u Soma'daki termik santralden sağlanıyor. Tüm bunların yanı sıra, 2015 yılının Kasım ayında, dönemin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun'un açıkladığına göre, Soma'da 100 ton altın rezervi bulunmuş.

13 Mayıs 2014 tarihi ise Soma Faciası olarak kayıtlara geçmiş kara bir gün. Kıvılcım oluşumu sebebiyle başlayan yangın ile birlikte bir maden çöktü ve 800'e yakın işçinin 301'i hayatını kaybetti. Bu olaydan sonra ülkemizde 3 günlük milli yas ilan edilmiş ve bayraklar yarıya indirilmişti.

Soma otel tavsiyeleri
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
6
10
0 (850) 602 30 51
Ramada Soma
Ramada Soma
Turgutalp Mh. Bergama Cd. No.306
Soma / Manisa
Türkiye

-

Manisa Soma'ya ilk kez geldim ve Ramada Soma otelinizde kaldım. Çok memnun kaldım. Herkesin eline, emeğine sağlık.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
6
8
0 (850) 602 43 22
Mersa Otel
Mersa Otel
Turgutalp Mah. Bergama Cad. No. 78
Soma / Manisa
Türkiye

-

Çok sıcak, temiz, kahvaltısı mükemmel. Yolu düşenlerin kalmasalar bile bir çay molası tavsiye ederim. Büşra Hanım'a bu ilgi ve düzen için teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
6
10
0 (850) 602 30 51
Ramada Soma
Ramada Soma
Turgutalp Mh. Bergama Cd. No.306
Soma / Manisa
Türkiye

-

Çok güzel bir otel. Sabah kahvaltıları inanılmaz güzel. Tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
6
10
0 (850) 600 28 99
La Bella Soma
La Bella Soma
Zafer Mah. Bergama Cad. No:14 Soma
Soma / Manisa
Türkiye

-

Güler yüzlü personel ve harika bir kahvaltısı var. Mükemmel kalite. İnanç Bey tebrikler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
6
10
0 (850) 600 28 99
La Bella Soma
La Bella Soma
Zafer Mah. Bergama Cad. No:14 Soma
Soma / Manisa
Türkiye

-

İlgi alaka çok iyi bence. Otel çok güzel. Tasarımı da iyi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
6
10
0 (850) 600 28 99
La Bella Soma
La Bella Soma
Zafer Mah. Bergama Cad. No:14 Soma
Soma / Manisa
Türkiye

-

Tek kelimeyle mükemmel. Çok temiz, personel güler yüzlü. Lobide çaylar ikram. Dört yıldızı çoktan hak ediyor.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)