Kula Otelleri

En iyi 2 otel, en uygun fiyatlar

Kula Hakkında

Kolay ulaşımı, peri bacaları, doğası, mimari dokusu, yöresel lezzetleri, hediyelik el sanatları ve şifa kaynaklarıyla Kula...

Ege Bölgesi'nin İç Batı Anadolu bölümünde, kuzeyinde Demirci ve Selendi, güneyinde Alaşehir, doğusunda Eşme, batısında ise Salihli ile komşu bir Manisa ilçesidir Kula. 48000 civarındadır Kula'nın toplam nüfusu.

Adı bir Lidya kenti olan Klanudda'dan gelen Kula, ilkel insan ayak izine rastlanmış bir bölgedir. Bizans, Lidya, Frikya, Romalılar, Bizans, Anadolu Selçuklu Devleti, Germiyanoğulları ve Osmanlı'ya ev sahipliği yapan Kula, 1896'ya kadar Kütahya'nın kazasıyken, Manisa'ya bağlanmıştır. Birinci Dünya Savaşı sonrasında işgal edilen Kula, 4 Eylül 1922'de tekrar Türk topraklarına katılmıştır.

Akdeniz iklimi ve Karasal iklim arasında bir iklime sahip olan Kula'da iklim değişkendir. Genellikle yağışlı ve ılıman olan iklim, bazen sürpriz yapıp soğuk ve kurak olabilir.

Dericilik, dokumacılık, ayakkabıcılık, bakırcılık, kalaycılık, demircilik, halıcılık, yorgancılık gibi el sanatları, helvacılık, leblebicilik ve turizme dayanmaktadır Kula'nın ekonomisi.

Kula'da gezip görmenizi tavsiye edeceğim yerler ise;

Osmanlı zamanından günümüze ulaşan tarihi Kula Evleri,

Kula volkanitleri,

Görsel bir şölen sunan ve şiddetli yağmur ve rüzgarların yıllarca çaba harcayarak oluşturduğu Kuladokya Kula Peri Bacaları,

Kula-Selendi yolu üzerindeki, Kula'ya 18 km mesafede bulunan dertlere deva Emir hamamları,

Tarihi camileri olan Kurşunlu Camii, Eski Camii, Hacı Abdurrahman Camii, Hacı Recep Camii, Necip Camii, Paşa Camii, Soğukkuyu Camii.

Neler mi yapabilirsiniz Kula'da, bir bakalım;

Kendinizi farklı bir gezegendeymiş gibi hissedeceğiniz Peri bacalarını ve volkanitleri ziyaret edebilir,

Emir Kaplıcalarında şifa bulup, stresinizden arınabilir, Kula maden suyu içebilir,

Tarihi Kula evlerini gezebilir,

Tarihi camilerini ziyaret edebilir,

Enfes Kula yemeklerini afiyetle yiyebilir,

Özenle ve büyük emek sarf ederek yapılmış olan el sanatları ürünlerinden satın alabilirsiniz.

Kula mutfağından tarhana, keşkek, yuvarlak aşı, kapama, kuzu oğlak dolması, sura, darplı ciğer, susam böreği, güveç, odun köftesi, tırnaklı pide, şekerli pide, ekmek dolması ve höşmerim gibi birbirinden lezzetli yöresel yemekleri afiyetle yiyebilirsiniz.

Anadolu'yu Ege Bölgesi'ne bağlayan İzmir- Ankara Karayolu üzerinde yer alan Kula, Manisa'ya 118 km, İzmir'e 147 km, İstanbul'a 580 km, Ankara'ya ise 457 km uzaklıktadır.

Kendi aracınızla veya diğer şehirlerden düzenlenen otobüs seferleriyle ulaşabileceğiniz Kula'ya trenle gelmek isterseniz İzmir-Afyon-Ankara demiryolu hattı Kula'nın 24 km yakınından geçmektedir. Uçakla gelmek isterseniz Kula'ya en yakın havaalanı ise 147 km uzaklıktaki İzmir Adnan Menderes Havaalanıdır.

Kula Gezilecek Yerler

Kula Otel Fiyatları

Doğal güzellikleri, tarihi zenginlikleri, kültürel varlıkları ve eşsiz mimarisi ile Kula, ülkemizin görülmeye değer ilçelerinden biri…

Tüm bunları tek bir seyahate sığdırabilmek için ise Kula'da en azından 2 ya da 3 gün konaklama yapmanız şart. Bu anlamda Kula'da pek çok konaklama alternatifinin bulunduğunu söyleyebiliriz. Kula Merkez'de daha çok 3 yıldızlı oteller hizmet veriyor. Ancak daha farklı bir atmosferde konaklama yapmak isterseniz bağ evleri mükemmel bir seçim olacaktır. Gördüğünüz gibi Kula otelleri, her zevke ve konsepte hitap edebiliyor.

Ülkemizin görülmesi gereken yerlerinden biri olan Kula'da, uygun fiyatlı pek çok konaklama alternatifi bulunuyor…

Kula otelleri, modern olanaklarla donatılmış konaklama birimlerine ev sahipliği yapıyorlar. Kula otelleri içerisinde yer alan bağ evleri, adı üzerinde üzüm bağları arasında bulunuyorlar. Bazı Kula otellerinin açık yüzme havuzu da yer alıyor. Kula Merkez'de hizmet veren Kula otelleri ise, daha çok turistik seyahat amacıyla şehre gelenleri ağırlıyor.

Siz de yakın bir zaman içerisinde Kula'nın tarihine ve doğasına doğru alışılmışın dışında bir yolculuğa çıkmak niyetindeyseniz eğer, Kula otelleri arasından size en uygun olanında rezervasyon yaptırabilirsiniz. Vakit kaybetmeden sitemiz üzerinde yer alan Kula otellerini incelemeye başlayabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Özellikle turistik olarak ilçeyi ziyaret edenlerin sayısı bir hayli fazla. Bu durum Kula'daki konaklama ihtiyacını da beraberinde getiriyor. Her yıl hatırı sayılır ölçüde misafir ağırlayan Kula otelleri, uygun fiyatlarıyla ekonomik bir tatil düşleyenler tarafından da tercih ediliyor.

Kula otel fiyatları, bahar ve yaz aylarında biraz artış gösterse de, her gelir düzeyine hitap edebiliyor. Otelin hizmet kalitesi ve misafirlerine sunduğu olanaklar, Kula otel fiyatlarını en çok etkileyen unsurlar arasında yer alıyor. Kula'nın merkezinde bulunan otellerin fiyatları biraz daha yüksek olabiliyor. Kula otel fiyatlarına genellikle kahvaltı da dahil oluyor. Genel olarak 2020 Kula otel fiyatlarının 65 TL ile 150 TL arasında değiştiğini söyleyebiliriz.

Siz de, Kula'nın tarihi değerlerini ve doğal güzelliklerini keşfetmek istiyorsanız eğer, bütçenize uygun olan bir Kula otelinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Hatta erken rezervasyon fırsatlarını takip ederek, Kula otel fiyatlarından çok daha uyguna yararlanma şansı elde edebilirsiniz. Vakit kaybetmeden sitemiz üzerinde yer alan Kula otellerini ve Kula otel fiyatlarını incelemeye başlayabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.