Sarıgöl Otelleri

En iyi 2 otel, en uygun fiyatlar

Sarıgöl Hakkında

Sarıgöl, rafting ve diğer su sporları, trekking, dağcılık, av turizmi, kampçılık, fotoğrafçılık, böcekçilik, kelebekçilik, çiçekçilik gibi turizm çeşitlerinin hepsine birden sahip olması ve bunların yanı sıra çok sayıdaki tarihi eserleri, muhteşem doğa güzellikleri ile ender bulunan mükemmel bir turizm yöresidir.

Doğal güzellikleri, tarihi ve mimarı dokusuyla doğal ve eşsiz bir turizm cenneti olan ülkemizde Sarıgöl'ün de payı küçümsenemeyecek derecede büyüktür.

Sarıgöl'ün ilçe merkezine uzaklığı 24 kilometredir. Çok göç veren köylerdendir. Köyün kurulu olduğu vadi yemyeşil ve ağaçlarla kaplıdır. Vadide ve yukarılarda av hayvanları çokça bulunur. Köyün eğitim durumu, çevre köylere oranla daha yüksektir. Köy halkı gelenek ve göreneklerine oldukça bağlıdırlar. Her yıl temmuz ayının yirmisinden sonra çeşitli eğlence ve şenliklerle, çıkış türküleri söylenerek yaylaya göç edilir.

Dağ ve doğa yürüyüşü de diyebileceğimiz dağ yürüyüşü için de her sene binlerce insan Sarıgöl'ü ziyaret etmektedir. Özellikle Barhal vadisi ve Yaylalar köyünden Kaçkarlara doğru olan bölümde bu spor yaz mevsiminde yoğun olarak yapılmaktadır. Yusufeli yöresi yürüyüş rotası bakımından oldukça zengindir. Şimdiye kadar birbirinden farklı 17 dağ yürüyüşü rotası tespit edilmiştir. Turistler 11 günlük dağ yürüyüşü turu süresince dört mevsimi bir arada yaşamaktadırlar ki bu özellik Türkiye'nin hiçbir yerinde yoktur.

Sarıgöl, dağ turizmi bakımından da, gerek Kaçkar Dağı (3937 m.) ve gerekse Altıparmak Dağları ile ideal bir turizm potansiyeline sahiptir. Kaçkar Dağı zirvesi çıkış rotasından en rahat ve en güvenlisi olan Yusufeli - Altıparmak - Yaylalar - Haristav Yaylası - Dilber Düzü rotasıdır. Kaçkar Dağında zirve yapmak için en uygun aylar Temmuz Ağustos aylarıdır.

Altıparmak Dağları silsilesi de dağcılar için mükemmel bir dağdır. Bu dağlarda görülmeye değer ilginç bir olay cereyan eder. Sahil tarafından gelen bulutların Altıparmak Dağları'nın üçüncü tepesine çarpması gözle görülür. Burada bulutlar yağmura dönüşür, biraz sonra da hemen buz taneleri haline gelerek zirveye dökülür. Altıparmakların bu üçüncü doruğunun yüksekliği ve yer şekilleri diğer doruklarla aynı olduğu halde bu olayın yalnızca bu üçüncü dorukta görülmesi çok ilginçtir. Bu olayı izlemek için her yıl yüzlerce turist Altıparmakları ziyaret etmektedir.

Sarıgöl'ün kuzeyindeki Kaçkar ve Altıparmak dağlarında 50'ye yakın krater gölü bulunmaktadır. Bu göller bozulmamış doğasıyla ve doğal güzellikleriyle görülmeye değer yerlerdir. Kaçkar ve Altıparmak Dağları'nın zirvelerindeki buzul gölleri gelen insanları güzellikleriyle dehşete düşürmektedir.

Sarıgöl Gezilecek Yerler

Sarıgöl Otel Fiyatları

Sarıgöl Otel Yorumları

10

Almatur Hotel

Emrah KATKAT - 17 Aralık 2016, Cumartesi 19:46

Rahat ve konforlu

Barhal Çayı üzerinde kurulmuş olan bu tesiste rahat ve konforlu bir uyku için ideal bir otel. Şehri ayaklar altına alan restoranında yöresel yemekler ve sıcakkanlı personelin bir başka güzel. Ayrıca iki sinema ve toplantı salonlarıyla müşterilerine hizmet sunuyor. Emeği geçenlere teşekkürler. Küçük bir ilçe ve vizyon filmleri...

2

Hotel Barcelona

Hakki comlekci - 23 Eylül 2016, Cuma 20:40

Oda servisi sıfır

Kartlar odaları açmıyor, kart yüzünden oda değiştirdik. Temizlik mükemmel kötü, oda servisi sıfır, tuvaletler kokuyor, kahvaltıda hiç bitmeyen bir süt şişesi, 3 gün gitti, geldi. Güler yüz sıfır, fiyatlar otele göre çok yüksek. Personel personel olalı böyle alakasız personel görmemiştir. Velhasıl kelam benden size tavsiye, arabada yatın, paranız cebinizde kalsın.

10

Kaçkar Pansiyon

alpagon alp - 24 Eylül 2013, Salı 16:14

Mükemmel

Harika bir tesis ve güler yüz. Yıllardır gelir gideriz. Alakalı olan herkese teşekkürler.