Soğanlı Harabeleri

  • Kayseri / Yeşilhisar / Soğanlı
0.0puan

Soğanlı Harabeleri

`Kayseri`'nin tarihi alanlarından biri olan Soğanlı Harabeleri, zengin kalıntılarıyla bu bölgeye gelen ziyaretçilerin en çok ilgi gösterdiği yerler arasındadır.

Yerleşim alanı olmaya Roma döneminde başlamıştır ve harabelerin içinde kaya kilise ve mağaralar bulunmaktadır. Soğanlı Harabeleri'nin taş mekanları Bizanslılar tarafından yerleşim yeri ve kilise olarak kullanılmışken; Romalılar döneminde ise mezarlık olarak kullanılmıştır. Harabelerin içinde yer alan Karabaş, Tokalı, Yılanlı ve St. Barbara Kiliseleri hem günümüze kadar sağlam gelmeyi başarmış hem de ziyaret sırasında en çok dikkat çeken noktalardır. İç süslemeleri ise oldukça ilgi çekicidir.

Soğanlı Harabeleri, bir açık müze konumundadır ve hala ziyaret edilebilecek cezbedici yerler arasındadır. Kayseri il merkezine 80 kilometre, `Göreme` ve `Ürgüp`'e 70 kilometre ve Yeşilhisar ilçe merkezine 15 kilometre uzaklıktadır. Kayseri gezinizde Soğanlı Harabeleri'ni gezip keşfettikten sonra; Kültepe Örenyeri'ni, Sultan Sazlığı'nı Kapuzbaşı Şelalesi'ni, Kayseri Kalesi'ni ve Kayseri Arkeoloji Müzesi'ni de ziyaret edebilirsiniz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Yakınındaki Oteller

Bölgede Son Yorumlananlar

Son İncelenenler