Soğanlı Otelleri

En iyi 1 otel, en uygun fiyatlar

Soğanlı Hakkında

Kayalıklara oyulmuş evleri, kiliseleri ve peri bacalarıyla Soğanlı, ülkemizin az bilinen saklı cennetlerinden biri…

Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesinde bulunan Soğanlı, az bilinirliği nedeniyle her daim gizemini korumayı başarmış büyüleyici yerlerden biri. Bölgenin en önemli özelliği tarihi kaya kiliselerin ve mağaraların evlerle iç içe geçmiş olması.

Soğanlı'nın tarihi M.S. 6. ve 7. yüzyıllara dayanıyor. O dönemlerde bu bölgede Bizanslılar yaşıyormuş ve Romalıların zulmünden kaçmak için bir sürü mağara ve dini inançları nedeniyle de kayadan oyma kiliseler yapmışlar. Günümüzde görülebilen 15 kilise ve kayıp olan yaklaşık 50 kilisenin olduğu düşünülüyor Soğanlı'da. M.S. 1200 – 1300 yılları arasında Bizanslılardan alınan Soğanlı, bu tarihlerde bir Türk köyü haline gelmiş.

Karasal iklimin etkisi altında olan Soğanlı, el sanatları açısından da farklı bir gelir kaynağı edinmiş kendisine. Özellikle köy kadınlarının elleriyle yaptıkları Soğanlı Bez Bebeği, hem köy meydanında hem de Kapadokya'nın hemen hemen her yerinde satılıyor. Yöre halkının kıyafet özelliklerini yansıtan bu bez bebekler, turistlerin de bir hayli ilgisini çekiyor.

79 km uzaklıkta bulunan Kayseri'den Yeşilhisar yoluyla veya 42 km uzaklıktaki Ürgüp üzerinden Soğanlı'ya ulaşabilmeniz mümkün. Şimdiden iyi tatiller dileriz.

Soğanlı Gezilecek Yerler

Soğanlı Otel Fiyatları

Mağara evleri ve kiliseleri ile dikkat çeken Soğanlı'da gelen gezginleri konaklama yapabilecekleri Soğanlı otelleri yıl boyunca açık olup hizmet vermektedir.

Yıl içerisinde tarihi değeri yüksek olan bu köye binlerce gezgin gelmektedir. Köye gelen gezginlerin konaklamada tercih edebilecekleri Soğanlı otelleri yıl boyunca açık olup misafirlerini ağırlamaktadır.

Yeni ve konforlu binalarda hizmet veren Soğanlı otelleri, tarihi Soğanlı ören yerine ve doğal güzellere oldukça yakın mesafede yer almaktadır. Bu bölgede hizmet veren otellerde konaklama yapan misafirler çevreyi keşfedebilmenin yanı sıra doğa yürüyüşleri de yapabilirler.

Soğanlı dört mevsim gezilip görülecek bir nokta olmasının dışında gezginler genellikle havaların ısınmaya başladığı yaz ve bahar aylarında daha çok gelmektedir. Soğanlı otelleri de en kalabalık sezonunu yaz döneminde yaşamaktadır. Bu sebeple ileri tarihi bir Soğanlı gezisi için gezginlere tavsiyemiz kesinlikle erken rezervasyon yaptırmaları yönünde olmaktadır.

Soğanlı otel fiyatları da bu yoğunluğun etkisiyle yıl içerisinde farklılaşmaktadır. Genel olarak konaklama fiyatlarının dağılımına bakarsak, kış ve bahar aylarında daha uygun olan Soğanlı otel fiyatları yaz sezonunda belli bir miktar artmaktadır. Bu artıştan olumsuz yönde etkilenmemek ve indirimli konaklama fiyatlarını yakalamak için erken rezervasyon fırsatlarından faydalanmakta yarar vardır.