Soğanlı Otelleri

Mağara evleri ve kiliseleri ile dikkat çeken Soğanlı'da gelen gezginleri konaklama yapabilecekleri Soğanlı otelleri yıl boyunca açık olup hizmet vermektedir.Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

İndirim ve Fırsatlar

Türü

Konaklama Tipi

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Soğanlı Otelleri

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

Soğanlı Otelleri ve Soğanlı Otel Fiyatları

Mağara evleri ve kiliseleri ile dikkat çeken Soğanlı'da gelen gezginleri konaklama yapabilecekleri Soğanlı otelleri yıl boyunca açık olup hizmet vermektedir.

Soğanlı, İç Anadolu Bölgesi'nde bulunan Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesine bağlı tarihi bir köydür. Köyün en dikkat çeken özelliği; 6 ve 7. yüzyıllarda Bizanslıların yaşadığı Roma zulmünde kaçarak buraya gelmeleri. Roma zulümden kaçarak Soğanlıya yerleşen halk burada birçok mağara evi ve dini inançları gereği de kayadan oyma kiliseler inşa etmiş olmaları. Günümüze kadar ulaşabilen bu yapılar içerisinde şu an gezilebilen 15 adet kilise vardır. Ancak bu kiliselerden eski dönemlerde yaklaşık 50 tane olduğu düşünülmektedir. 1200-1300 yılları arasında bu toprakların Türkler tarafından alınmasıyla köy, bir Türk köyü haline gelmiştir.

Yıl içerisinde tarihi değeri yüksek olan bu köye binlerce gezgin gelmektedir. Köye gelen gezginlerin konaklamada tercih edebilecekleri Soğanlı otelleri yıl boyunca açık olup misafirlerini ağırlamaktadır.

Yeni ve konforlu binalarda hizmet veren Soğanlı otelleri, tarihi Soğanlı ören yerine ve doğal güzellere oldukça yakın mesafede yer almaktadır. Bu bölgede hizmet veren otellerde konaklama yapan misafirler çevreyi keşfedebilmenin yanı sıra doğa yürüyüşleri de yapabilirler.

Soğanlı dört mevsim gezilip görülecek bir nokta olmasının dışında gezginler genellikle havaların ısınmaya başladığı yaz ve bahar aylarında daha çok gelmektedir. Soğanlı otelleri de en kalabalık sezonunu yaz döneminde yaşamaktadır. Bu sebeple ileri tarihi bir Soğanlı gezisi için gezginlere tavsiyemiz kesinlikle erken rezervasyon yaptırmaları yönünde olmaktadır.

Soğanlı otel fiyatları da bu yoğunluğun etkisiyle yıl içerisinde farklılaşmaktadır. Genel olarak konaklama fiyatlarının dağılımına bakarsak, kış ve bahar aylarında daha uygun olan Soğanlı otel fiyatları yaz sezonunda belli bir miktar artmaktadır. Bu artıştan olumsuz yönde etkilenmemek ve indirimli konaklama fiyatlarını yakalamak için erken rezervasyon fırsatlarından faydalanmakta yarar vardır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın