Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Soğanlı Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Soğanlı Otelleri

Soğanlı için {{ (filteredHotels).length}} / 1 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana Göre
 • Popülerliğe Göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.comment_count }} Misafir Yorumu

"{{ comment }}"

Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Rezervasyon İçin Arayın
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}
Puan: {{ hotel.score }} | Üyelik Şekli: {{ hotel.uyeliksekli }} | Affiliate: {{ hotel.affiliate_id }}
{{ newGenerationFilterTitles[itemIndex] }}
{{ features[attribute] }}

Soğanlı Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Mağara evleri ve kiliseleri ile dikkat çeken Soğanlı'da gelen gezginleri konaklama yapabilecekleri Soğanlı otelleri yıl boyunca açık olup hizmet vermektedir.
Soğanlı, İç Anadolu Bölgesi'nde bulunan Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesine bağlı tarihi bir köydür. Köyün en dikkat çeken özelliği; 6 ve 7. yüzyıllarda Bizanslıların yaşadığı Roma zulmünde kaçarak buraya gelmeleri. Roma zulümden kaçarak Soğanlıya yerleşen halk burada birçok mağara evi ve dini inançları gereği de kayadan oyma kiliseler inşa etmiş olmaları. Günümüze kadar ulaşabilen bu yapılar içerisinde şu an gezilebilen 15 adet kilise vardır. Ancak bu kiliselerden eski dönemlerde yaklaşık 50 tane olduğu düşünülmektedir. 1200-1300 yılları arasında bu toprakların Türkler tarafından alınmasıyla köy, bir Türk köyü haline gelmiştir.

Yıl içerisinde tarihi değeri yüksek olan bu köye binlerce gezgin gelmektedir. Köye gelen gezginlerin konaklamada tercih edebilecekleri Soğanlı otelleri yıl boyunca açık olup misafirlerini ağırlamaktadır.

Yeni ve konforlu binalarda hizmet veren Soğanlı otelleri, tarihi Soğanlı ören yerine ve doğal güzellere oldukça yakın mesafede yer almaktadır. Bu bölgede hizmet veren otellerde konaklama yapan misafirler çevreyi keşfedebilmenin yanı sıra doğa yürüyüşleri de yapabilirler.

Soğanlı dört mevsim gezilip görülecek bir nokta olmasının dışında gezginler genellikle havaların ısınmaya başladığı yaz ve bahar aylarında daha çok gelmektedir. Soğanlı otelleri de en kalabalık sezonunu yaz döneminde yaşamaktadır. Bu sebeple ileri tarihi bir Soğanlı gezisi için gezginlere tavsiyemiz kesinlikle erken rezervasyon yaptırmaları yönünde olmaktadır.

Soğanlı otel fiyatları da bu yoğunluğun etkisiyle yıl içerisinde farklılaşmaktadır. Genel olarak konaklama fiyatlarının dağılımına bakarsak, kış ve bahar aylarında daha uygun olan Soğanlı otel fiyatları yaz sezonunda belli bir miktar artmaktadır. Bu artıştan olumsuz yönde etkilenmemek ve indirimli konaklama fiyatlarını yakalamak için erken rezervasyon fırsatlarından faydalanmakta yarar vardır.

Soğanlı Hakkında
Kayalıklara oyulmuş evleri, kiliseleri ve peri bacalarıyla Soğanlı, ülkemizin az bilinen saklı cennetlerinden biri…
Kayseri'nin Yeşilhisar ilçesinde bulunan Soğanlı, az bilinirliği nedeniyle her daim gizemini korumayı başarmış büyüleyici yerlerden biri. Bölgenin en önemli özelliği tarihi kaya kiliselerin ve mağaraların evlerle iç içe geçmiş olması.

Soğanlı'nın tarihi M.S. 6. ve 7. yüzyıllara dayanıyor. O dönemlerde bu bölgede Bizanslılar yaşıyormuş ve Romalıların zulmünden kaçmak için bir sürü mağara ve dini inançları nedeniyle de kayadan oyma kiliseler yapmışlar. Günümüzde görülebilen 15 kilise ve kayıp olan yaklaşık 50 kilisenin olduğu düşünülüyor Soğanlı'da. M.S. 1200 – 1300 yılları arasında Bizanslılardan alınan Soğanlı, bu tarihlerde bir Türk köyü haline gelmiş.

Karasal iklimin etkisi altında olan Soğanlı, el sanatları açısından da farklı bir gelir kaynağı edinmiş kendisine. Özellikle köy kadınlarının elleriyle yaptıkları Soğanlı Bez Bebeği, hem köy meydanında hem de Kapadokya'nın hemen hemen her yerinde satılıyor. Yöre halkının kıyafet özelliklerini yansıtan bu bez bebekler, turistlerin de bir hayli ilgisini çekiyor.

79 km uzaklıkta bulunan Kayseri'den Yeşilhisar yoluyla veya 42 km uzaklıktaki Ürgüp üzerinden Soğanlı'ya ulaşabilmeniz mümkün. Şimdiden iyi tatiller dileriz.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın