Sivas 4 Eylül Stadyumu
Sivas 4 Eylül Stadyumu - Görsel 1
Sivas 4 Eylül Stadyumu - Görsel 2
Sivas 4 Eylül Stadyumu - Görsel 3
Sivas 4 Eylül Stadyumu - Görsel 4

Sivas 4 Eylül Stadyumu

+ 5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Sivas 4 Eylül Stadyumu Hakkında

Sivas 4 Eylül Stadyumu, Türkiye’ nin Sivas şehrine bağlı yaklaşık 27. 000 kişi kapasiteli Türkiye’ de ki ilk ekolojik stadyumdur. 2016 yılında futbol severlerle buluşan stadyumun, açılış karşılaşması Sivasspor – Mersin İdman Yurdu arasında gerçekleşmiştir. Stadyum, Sivasspor’ a ev sahipliği yapmaktadır. Tasarımda Sivasspor renkleri olan kırmızı – beyaz kullanılmıştır.

Sivas’ ın ağır hava şartları dikkate alınarak dizayn edilen stadyumda, aktif enerji sistemi bulunmaktadır. Bu sayede stadyumun enerjisini kendi üretmesi amaçlanmıştır. Aynı zamanda enerji tasarrufu sağlayan stadyumda rüzgardan da daha çok faydalanabilmek için rüzgar akımına uygun S biçiminde oluşturulan yüzey alanı bulunmaktadır.

Aynı zamanda stadyum içerisinde 50 loca, kafe, mescit, mağaza, lokanta ve geniş bir otopark bulunduruyor. Alttan ısıtmalı olan stadyumda, tribün ısıtmalı olacak şekilde tasarlanmıştır. Şehir merkezine bağlı olan Sivas 4 Eylül Stadyumu’ na, toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşım sağlanmaktadır.

Yorum / Değerlendirme

Sivas 4 Eylül Stadyumu
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?