Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Sinop Arkeoloji Müzesi

+ 7 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli
Telefon

Sinop Arkeoloji Müzesi Hakkında

Müzecilik faaliyetleri 1921 yılında başlayan Sinop'taki arkeoloji müzesinde zengin bir koleksiyon sergilenmektedir. Elde bulunan eserler zaman geçtikçe çoğalmış ve 1941 yılında arkeoloji müzesi kurularak hizmete açılmıştır. 1970 yılında ise yeni bir müze binası yapılarak eserler bulunduğu yerden taşınmıştır.

Sinop'ta birkaç gün tatil niteliğinde günler yaşamak istiyorsanız ve bu hayata geçirmenize az kaldıysa Sinop Arkeoloji Müzesi'ni gezeceğiniz yerler arasına mutlaka almalısınız. Sinop Arkeoloji Müzesi yakın birçok otel bulabilirsiniz. Müze yakınındaki oteller ve otel fiyatlarını da internet üzerinden araştırmayı unutmayın.

Müzede küçük buluntular salonu, taş eserler salonu, amphora salonu, sikke bölümü ve ikona salonu vardır. Arkeolojik kazılar sonucunda Sinop ve çevresinde çıkarılan eserler, günümüzde turistlerin yoğun ilgisini görmektedir. Sinop Arkeoloji Müzesi'ndeki mezarlar, mermer mimari eserleri, heykeller, pitoslar, mozaikler sizleri bulunduğunuz zamandan alıp farklı bir zaman dilimine götürecek.

Çok geçmeden Sinop Arkeoloji Müzesi yakınındaki otellerin birinde rezervasyonunuzu yaptırın.

Yorum / Değerlendirme

Sinop Arkeoloji Müzesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?