Safranbolu Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler:

Safranbolu civarında yapılacak 0 aktivite.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Safranbolu Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler

Safranbolu, Karabük ili sınırları içerisinde yer alır ve UNESCO'nun 1994 tarihinde dünya miras listesine aldığı önemli şehirlerimizdendir.

Dünyanın dört bir köşesinden gezginlerin ziyaret ettiği, yüzyıllık tarihi konakları ve sokakları, eski çarşısı ile 18. ve 19.yy.'da Türk toplumunun yaşam tarzını yansıtmaktadır.

Safranbolu yılın 12 ayı yerli, yabancı misafirlerini ağırlamaktadır. Kültürel ve tarihi açıdan bir çok yapıyı bünyesinde barındıran Safranbolu'da görülmesi gereken yerler, yapılmadan dönülmemesi gerekenler şöyledir;

Safranbolu Kent Tarihi Müzesi, Safranbolu Yemeniciler Çarşısı Arastası, Demirciler ve Bakırcılar Çarşısı, Safranbolu İncekaya Su Kemeri, Safranbolu Bulak Mencilis Mağarası, Safranbolu Hıdırlık Tepesi, Müze Evleri görülmelidir.

Safranbolu gezisinde tarihi ve doğal güzellikleri ile hayranlık uyandıran yerler gezildikten sonra Safranbolu'nun meşhur tatlıları ve yemekleri tadılmalıdır. Safranbolu gezisinde tadılabilecek lezzetler şöyledir Safranbolu Ekşili Köfte, Safranbolu Lokumu, Safranbolu Bükmesi, Safranbolu Safranlı Zerde Tatlısı ve bu yemeklerina ardından havuzlu bir konakta odun ateşinde pişirilen kahve içilebilir.

Safranbolu Alt Bölgeleri

Safranbolu Bağlar Otelleri
Daha fazla gör