Recep Tayyip Erdoğan Parkı

  • İstanbul / Esenyurt

Recep Tayyip Erdoğan Parkı

Recep Tayyip Erdoğan Parkı, İstanbul Avrupa Yakası'nda Avcılar - Esenyurt yolu üzerinde bulunan İncirtepe mahallesindedir. Konum olarak Esenyurt, Fatih Sanayi Sitesinin tam karşısıdır.

Park içerisinde spor aktivitelerinden, restoranlara kadar birçok sosyal aktiviteler yapılmaktadır. Recep Tayyip Erdoğan Parkı oturumu 7.200 metrekare sulu gölet alanı, göletlerin çıkarılmış 15.000 metrekare zemin üzerine oturtulmuştur.

Parkın içinde bulunan sağlık binasında Türk hamamı, Fin hamamı, sauna, yüzme havuzu ve kafeteryası yer almaktadır. Park içinde ayrıca, 650 kişilik restoran, çay ve kahve içip dinlenip sohbet edilebilecek kafe, çok amaçlı 200 kişilik Amfi tiyatro, aletlerin ve parkurun bulunduğu spor alanları, soyunma odalarının ve duşların bulunduğu 2 adet halı saha yer almaktadır.

Recep Tayyip Erdoğan Parkı'nı boydan boya saran 5.000 adet yaprağını döken ve dökmeyen uzun boylu ağaç vardır. Bunun yanında parkın bitki örtüsünü oluşturan 250 bin adet mevsimlik rengarenk çiçekler, 48 dönüm rulo çim, 140 senelik palmiye ağacı, 65 yaşında ıhlamur ağaçları, 50-60 yaşlarında 6 tane oya ağacı ve 70 yaşında 3 tane fırça ağacı parka hayat vermektedir.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın