Phaselis Plajı

+ 5 Fotoğraf
4.7/5
Mükemmel
5 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Phaselis Plajı Hakkında

Phaselis Plajı, Akdeniz’in tatil ve turizm başkentlerinden biri olan Antalya sınırları içinde yer alır. Plaja Kemer’den 15 dakikalık, Antalya’dan ise yaklaşık 45 dakikalık bir araç yolculuğuyla ulaşabilirsiniz. Tahtalı Dağı’nın eteklerinde yer alan Phaselis Antik Kenti’nin sahilinde yer aldığı için buraya Phaselis Plajı denilmiştir. Denizi; dalgasız, kumluk ve sığdır. Konum olarak plaj doğayla iç içe, müzik gürültüsünden uzak, sakin ve tarihi kalıntıların arasında kafa dinlemek için bire bir. Plaja giriş ücretlidir ve günübirlik bir dinlence için idealdir. Eşine az rastlanır bir güzelliğe sahip olan Phaselis Plajı’nın doğayla uyumu karşısında büyülenmemek elde değil. Peki Phaselis Plajı’na ulaşım nasıl oluyor? Kendinizi huzurlu sulara bırakmanın keyfini yaşayacağınız bu antik plaja Tekirova Köyü yakınlarındaki Olimpos Beydağları Milli Parkı’dan içeri girerek ulaşıyorsunuz. Antalya yönünden gidecekseniz Kumluca Karayolu’nun 57. kilometresinden güneye dönmeniz gerekiyor. Bu yolu takip ettikten sonra ulaşacağınız antik kentin girişinde bilet almanız yeterli. Eğer toplu taşıma araçlarıyla gidecekseniz; Antalya, Kemer ve Tekirova’dan kalkan minibüslerle bölgeye ulaşabilirsiniz. Minibüsler yolcuları gişelerin olduğu alanda indiriyor. Burada indikten sonra plajların olduğu bölgeye orman içinden 10 dakikalık bir yürüyüşle ulaşabilirsiniz. Antik plaj alanında 3 farklı liman var. Hangisinde denize girmek istediğinize karar vererek bu kendinizi güneşe, kumlara ve harika suya teslim edebilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

4.7/5
Mükemmel
5 değerlendirme
Phaselis Plajı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
4/5 Mükemmel
03.07.2019
Orhan-ilknur
Deniz ekstra güzel ve temiz
Doğa olarak muhteşem. Deniz ekstra güzel ve temiz. Antik Kent Ören yeri mutlaka görülmeli fakat giriş ücreti 30 TL kişi başı anormal yüksek. İçerideki kafede bir küçük su 3 TL kısacası. Daha makul fiyatlar, ekonomik olarak sıkıntılı yurttaşlarımız için olumlu olur düşüncesindeyiz.
5/5 Mükemmel
13.07.2016
Funda ARAS
Ormanın ve tarihin arasında
Ormanın ve tarihin arasına saklanmış mükemmel denizi olan saklı cennet. Ağacından antik kentin kalıntılarından denizinden huzur dağılıyor ruhunuza. Sıcağı hissetmiyorsunuz. Denizi kum ve birden derinleşmiyor kıyı tam çocukların girebileceği kadar sığ ve çok temiz. Mükemmel ötesi.
5/5 Mükemmel
03.04.2016
Melisa Beniz
Antalya'da ilk 3'e girer
Cidden bir Antalyalı olarak gidebileceğiniz en güzel plajlardan ilk 3'e girer. Bir tarafınızda ağaçlar, bir tarafta kumsal, bir tarafta ise antik yerler. Resmen saklı cennet.
5/5 Mükemmel
06.09.2015
şeyma kömürcü
Burada yüzmediyseniz denize girdim demeyin
Eğer burada yüzmediyseniz denize girdim demeyin.
5/5 Mükemmel
16.05.2013
Misafir
Phaselis Plajı
Kemer otellerinde konaklama fırsatınız olursa bu eşsiz bölgeyi muhakkak ziyaret edin. Üstelik Kemer otel fiyatları oldukça uygun seçenekler sunuyor.