Pendik Tren İstasyonu
Pendik Tren İstasyonu - Görsel 1
Pendik Tren İstasyonu - Görsel 2
Pendik Tren İstasyonu - Görsel 3
Pendik Tren İstasyonu - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Pendik Tren İstasyonu Hakkında

Pendik Yüksek Hızlı Tren İstasyonu, İstanbul ili Pendik ilçesine bağlı bulunan bir demiryolu istasyonudur. Pendik Yüksel Hızlı Tren İstasyonu, 1872 yılında inşa edilmiştir. Şehirlerarası ulaşım alanında hayatımızı kolaylaştıran YHT’ ler, karayolu ulaşımına kıyasla daha hızlı ve ekonomik seyahat hizmeti sağlamaktadır.

Şehir merkezi yakınında bulunan Pendik Tren İstasyonu’ ndan, pek çok yere ulaşım sağlamak mümkündür. Pendik Yüksek Hızlı Tren İstasyonu’ ndan, şehir içerisindeki birçok otele ulaşım sağlanabilmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’ na ait olan istasyonda, İstanbul – Ankara demiryolu, Pendik – Mithatpaşa bölgesel treni, Ankara –İstanbul YHT, İstanbul – Konya YHT ve Marmaray’ a hizmet vermektedir.

Raylı sisteme sahip olan Pendik Yüksek Hızlı Tren İstasyonu içerisinde; seyahat kartı satış noktası, emanet odaları, danışma ve engelli erişimine uygun alanlar bulunmaktadır. Şehir merkezinde bulunan Pendik Yüksek Hızlı Tren İstasyonu’ na, farklı bölgelerden özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

Pendik Tren İstasyonu
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?