search icon
Giriş
24 Eylül Cum.
Çıkış
25 Eylül Cts.

Navigate forward to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Navigate backward to interact with the calendar and select a date. Press the question mark key to get the keyboard shortcuts for changing dates.

Kişi
2 Yetişkin, 0Çocuk
Harita
map marker iconHaritayı görüntüle
Filtreler
Temizle
Konaklama Tipi
Sağlık ve Güvenlik
Konsept/Tema
Tesis Türü
Popüler Filtreler
Fiyat Aralığı
Kendi bütçenizi belirleyin
Olanaklar
Spa & Sağlık
Çocuk İhtiyaçları

Pendik Butik Otelleri

Pendik için 10 otel listelendi.

Pendik Marine Hotel

Butik Otel
İş Seyahati Oteli
Neredekal.com
3.9/5
(16 değerlendirme)
Pendik merkezine 0.9 km uzaklıkta
329 TL339 TL
%3 Tasarruf
1 gece fiyatı:fiyatı:329 TL
İNCELE
 • Birden Çok Fiyat
En Uygun Fiyat
329 TL
Otelz.com
Odamax
340 TL
329 TL'den başlayan fiyatlarla

Divan İstanbul Asia

Kent Oteli
İş Seyahati Oteli
Neredekal.com
4.4/5
Pendik merkezine 0.2 km uzaklıkta
697 TL697 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:697 TL
İNCELE
 • Birden Çok Fiyat
En Uygun Fiyat
673 TL
Otelz.com
Tatil.com
697 TL
673 TL'den başlayan fiyatlarla

The Green Park Hotel Pendik

Otel
Havaalanı Servisi
Neredekal.com
3.7/5
Pendik merkezine 0.9 km uzaklıkta
498 TL657 TL
%32 Tasarruf
1 gece fiyatı:fiyatı:498 TL
İNCELE
 • Birden Çok Fiyat
En Uygun Fiyat
495 TL
Tatil.com
Otelz.com
498 TL
495 TL'den başlayan fiyatlarla

Pen Hotel

Otel
İş Seyahati Oteli
Neredekal.com
3.4/5
(78 değerlendirme)
Pendik merkezine 1.4 km uzaklıkta
266 TL287 TL
%8 Tasarruf
1 gece fiyatı:fiyatı:266 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı
En Uygun Fiyat
266 TL
Otelz.com
Etstur
280 TL
266 TL'den başlayan fiyatlarla

Classes Boutique Hotel

Kent Oteli
Neredekal.com
4/5
(107 değerlendirme)
Pendik merkezine 1.3 km uzaklıkta
260 TL260 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:260 TL
İNCELE
 • Sadece Konaklama
En Uygun Fiyat
247 TL
Etstur
Odamax
260 TL
247 TL'den başlayan fiyatlarla

My Villa

Villa
İş Seyahati Oteli
Pendik merkezine 1.1 km uzaklıkta
349 TL349 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:349 TL
İNCELE
 • Birden Çok Fiyat

City Light Otel Yakacık

Otel
Şehir Oteli
Neredekal.com
2/5
Pendik merkezine 4.6 km uzaklıkta
170 TL170 TL
Tesis Fiyatı
1 gece fiyatı:fiyatı:170 TL
Tesisi Ara
 • Oda-Kahvaltı

Kervan Hotel Pendik

Kent Oteli
İş Seyahati Oteli
Neredekal.com
4/5
(112 değerlendirme)
Pendik merkezine 1.4 km uzaklıkta
195 TL195 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:195 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı

Sahil Butik Hotel

Kent Oteli
İş Seyahati Oteli
Neredekal.com
3.9/5
(22 değerlendirme)
Pendik merkezine 2.6 km uzaklıkta
311 TL311 TL
1 gece fiyatı:fiyatı:311 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı
En Uygun Fiyat
239 TL
TatilBudur.com
Odamax
311 TL
239 TL'den başlayan fiyatlarla

Myy Homes

Kent Oteli
İş Seyahati Oteli
Neredekal.com
4.5/5
Pendik merkezine 2.6 km uzaklıkta
230 TL270 TL
%15 Tasarruf
1 gece fiyatı:fiyatı:230 TL
İNCELE
 • Oda-Kahvaltı
En Uygun Fiyat
230 TL
Odamax
Etstur
230 TL
230 TL'den başlayan fiyatlarla

Pendik Butik Otelleri

Pendik Butik Otelleri

İstanbul'un en kalabalık ilçelerinden biri olan Pendik, Roma ve Bizans döneminde her tarafı duvarlarla çevrili bir yerleşim olup ismini de bu özelliğinden alıyor. Anadolu Yakası'nın doğu kesimlerinde yer alan Pendik yüzölçümü olarak oldukça geniş olup İstanbul'un Marmara şehirleriyle de bağlantısını sağlayan bir ilçe olarak karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda Anadolu şehirlerinden İstanbul'a girişte de geçiş noktası olarak bulunan Pendik, oldukça hareketli bir yerleşim yeri. Turistik olarak öne çıkmasa da Pendik İstanbul'un diğer pek çok ilçesine yakınlığı ve merkezi konumu nedeniyle konaklamak için oldukça tercih edilebilir bir ilçe. Konaklama imkanlarının da oldukça çeşitli olduğu Pendik butik otelleri, pansiyonları ve diğer konaklama imkanlarıyla geniş bir yelpazede hizmet sunuyor. Eğer Pendik'te konaklıyorsanız veya Pendik'e yakın bir yerlerde bulunuyorsanız Pendik ve çevresinde yapabileceğiniz etkinlikler ve gidebileceğiniz mekanlar oldukça çeşitli. Biz de bu yazımızda gezip görülebilecek mekanları, gidilebilecek yerleri, cazip etkinlikleri ve Pendik'te yapılabilecek diğer pek çok şeyi sizler için derledik. Eğer Pendik'te veya yakınlarında konaklamayı düşünüyorsanız birbirinden farklı seçeneklerle istediğiniz gibi bir tatil yaşayabilirsiniz.

En İyi Pendik Butik Oteller

En İyi Pendik Butik Oteller

Pendik bulunduğu konum, ilçedeki günlük hayat ve endüstriyel yapısı gereği bir iş merkezi olarak nitelenebilir. Bu nedenle ilçede kısa süreli konaklama ihtiyacını karşılayan çok sayıda ve farklı çeşitlerde Pendik otelleri mevcut. Butik oteller ise bu konaklama yerleri arasında en çok tercih edilen seçeneklerden biri. İlçe turistik olarak öne çıkmasa da bir yaşam, ticaret ve sanayi merkezi olarak çok sayıda insanın yaşadığı ve bulunduğu bir yer. Bu nedenle butik oteller turistik amaçlı otellere nazaran ağırlıkta bulunuyor ve sağladıkları imkanlarla öne çıkıyor denebilir. Butik otellerin ağırlıkta olması ilçede her şey dahil imkanlara sahip ve lüks olarak nitelenebilecek otellerin olmadığı anlamına gelmiyor. Çok sayıda her şey dahil hizmet sunan beş yıldızlı, dört yıldızlı görece lüks oteller mevcut. Anadolu Yakası'nın ormanlık alanlara sahip olduğu düşünüldüğünde kalacağınız otelin orman ve yeşilin hakim olduğu bir yerde bulunması da mümkün. Pendik'in kıyı kesimi göz önüne alındığında ise deniz manzaralı bir otelde konaklamak da olası. Bu açıdan Pendik butik otelleri en uygun fırsat ve imkanları misafirlerine sunuyor diyebiliriz. Önceliklerinizi göz önünde bulundurarak ve konaklamak istediğiniz otelin konumunu, konaklama hizmetlerini ve diğer özellikleri göz önüne alarak sizin için en iyi Pendik butik oteller ve pansiyonları bulmanız mümkün.

Pendik Butik Otel Fiyatları

Pendik Butik Otel Fiyatları

Pendik sahip olduğu nüfus ve merkezi konumu gereği çok sayıda butik oteli bulunduran bir ilçe olarak karşımıza çıkıyor. Genellikle konaklama ihtiyacı için tercih edilen butik oteller arasında yemek hizmeti sunan ve sunmayanlar bir arada bulunuyor.

 • Bu otellerin fiyatları göz önüne alınırsa yemek hizmeti veren otellerin daha yüksek ücretlerde olacağı söylenebilir. Bunun yanı sıra kaç öğün yemek hizmeti olduğu, odaların büyüklüğü ve sunulan diğer hizmetler de fiyatlarda belirleyici rol oynuyor.
 • İstanbul için ulaşım önemi göz önüne alındığında otelin merkezi bir konumda olması ve metro, otobüs, metrobüs gibi toplu taşıma hizmetlerine uzaklığı ücretleri belirleyen bir diğer önemli etken. Diğer ilçelerle bağlantı için sık kullanılan toplu taşıma araçlarına yakın olması otelin ücretini artırabileceği gibi daha iç kısımlarda bulunan ve toplu taşımaya uzak konumlanan oteller daha uygun fiyatlı olabilir. Bu nedenle önceliğinizin ne olduğunu düşünerek bütçenize uygun bir oteli kolaylıkla tercih edebilirsiniz.
 • Ulaşım faktörüne ek olarak denize göre konum da otel ücretlerine etki eden bir diğer önemli özellik. Otel deniz kıyısında ise veya deniz manzarasına sahip ise ücretlerin yükselmesi mümkün. Öyle ki aynı otelin denize bakan ve bakmayan cephelerinde bulunan odaların fiyatları dahi değişiklik gösterebiliyor.
 • Pendik butik otel fiyatları ayrıca otelde bulunan ve kişisel ihtiyaçları karşılayan hizmetler tarafından da belirlenebiliyor.

Ancak ilçeye genel olarak baktığınızda dilediğiniz ölçekte bir otel bulmanız oldukça mümkün. Dilerseniz lüks, dilerseniz de daha mütevazı ve uygun fiyatlı seçenekler bulabilirsiniz. Pendik'teki otel çeşitleri bu açıdan size dilediğiniz gibi bir imkan sunabilir.

Pendik'te Gezilecek Yerler

Pendik'te Gezilecek Yerler

Pendik yüzyılları aşkın tarihi ve kültürel yapısıyla gezilecek pek çok yere ve birçok etkinliğe sahip bir ilçe iken çevresinde bulunan ilçeler de Pendik'te konaklarken gidilebilecek mekanlar bulunduruyor. Hem turistik gezi yapmak hem de alışveriş ve şehir merkezinde gezmek için çok sayıda imkan barındıran Pendik ve çevresinde gezilebilecek tarihi ve turistik yerlerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Arkeolojik sit alanı olarak belirlenen Pendik Höyüğü'ne gidebilir, Anadolu'nun en eski yerleşim yerlerinden biri olarak bilinen bu bölgede arkeolojik bir gezinti yapabilirsiniz.
 • Sultan Abdülmecit döneminde inşa edilen Sultan Konağı'nı gezebilirsiniz.
 • Bizans'tan kalan bir yerleşim olan Temenye'yi ziyaret edebilir; burada bulunan Hz. Yahya Kilisesi'ni, Saint Jean Babtist Kilisesi ve Bizans mezarlarını görerek tarihi kültürlere ait mirasları detaylıca inceleyebilirsiniz.
 • Aydos Tepesi üzerinde konumlanan Aydos Kalesi'ne çıkabilir, kalenin içini gezdikten sonra buradan muhteşem İstanbul manzarasını seyredebilirsiniz.
 • Pendik sahilde uzun ve keyifli bir yürüyüş yapabilir, sahilde bulunan mekanlarda dinlenip denize karşı keyif yapabilirsiniz.
 • Büyükşehir belediye tesislerinde Adalar manzarası eşliğinde yemek yiyebilir; dilerseniz de sadece çay veya kahve içerek dinlenebilirsiniz.
 • Kemal Tahir Kütüphanesi'ne gidebilir, buradaki kaynakları inceleyebilir ve okuyabilirsiniz. Ayrıca kütüphanenin oturma alanına sahip bahçesinde dinlenebilir, yeşilliklerin tadını çıkarabilirsiniz.

Gezebileceğiniz tüm bu yerler ve yapılacak birçok aktivite sayesinde unutulmaz bir tatil yaşayabilir, konaklama seçenekleri sayesinde konforlu bir dinlenme süreci geçirebilirsiniz.

Pendik Butik Otelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Deniz manzaralı Pendik butik otelleri hangileridir?
İstanbul Pendik semti sınırları içerisinde şehre gelen misafirlerin gönül rahatlığıyla konaklama yapabileceği; 5 yıldızlı otellere, 4 yıldızlı otellere, butik otellere, apartlara ve pansiyonlara ev sahipliği yapıyor.Pendik butik otelleri sayfasında listelenen otellerden bazıları sundukları hizmetler kadar misafirlerini ağırladıkları konumlarıyla da ön plana çıkıyor. Özellikle deniz manzaralı pendik butik otelleri bahsettiğimiz konumlar içerisinde en fazla ilgi gören konaklama alternatiflerinin başında geliyor. Bazı butik pendik otelleri manzaralı olunca kimisinde doğa manzarasına kimisinde ise muhteşem bir şehir manzarasına ev sahipliği yapabiliyor. Otellerin sahip olduğu bu manzarayı ise hizmet verdikleri konum belirliyor.
En iyi Pendik butik otelleri hangileridir?
En iyi Pendik butik otelleri için tesislerin özellikleri bakımından farklılık gösterebildiğinden daha önce bahsetmiştik. Her birinin sağladığı hizmetler ve olanakları değerlendirdiğimizde, tümünde ziyaretçilerin konforunun ön planda tutulduğunu söyleyebiliriz. İşte tüm bu olanaklar da tesislerin tercih edilme oranlarında büyük rol oynuyor. Haliyle en iyi Pendik butik otelleri de bölgede en sık tercih edilen alternatiflerden meydana geliyor. Bu bölge de Sabiha Gökçen Havalimanı'na olan yakın konumu ile dikkat çektiği için daha çok iş seyahatleri için tercih ediliyor. İş insanların en iyi butik konsept Pendik otelikararı verebilmeleri için tesis özellikleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olmaları gerekiyor.
Aileye uygun Pendik butik otelleri hangileridir?
İstanbul'un Anadolu yakasında yer alan ve en eski yerleşim bölgelerinden biri olan Pendik, günümüzde yükselen binaları, konsept yapıları ile şehrin dikkat çeken semtlerinden biri olmaya devam ediyor. Sabiha Gökçen Havalimanına, sahil bandına yakınlığı ile bilinen semt, İstanbul'da tatil yapacak aileler için de ilk seçeneklerden biri oluyor. Aileler burada yer alan yüksek katlı lüks konsept otellerin yanı sıra daha çok butik otelleri tercih ediyor. Peki Aileye uygun Pendik butik otelleri hangileridir? Pendikte aileye uygun butik oteller için birçok farklı seçenek bulunuyor. Özellikle sahile yakın pendik butik otelleri daha çok tercih ediliyor. Bunun dışında tesislerin sunduğu hizmetler seçim yaparken etkili oluyor. Tesislerin nezih ortamları ve sundukları hizmetler ile Aileye uygun butik pendik otelleri konsept bakımından farklılık gösterebiliyor. Kimi herşey dahil hizmet verirken kimiyse oda-kahvaltı hizmeti sunabiliyor. butik pendik aile otelleri her tercihe ve bütçeye uygun konaklama seçnekleri için Neredekal.com sayfamızdan Pendik butilk otelleri listelerimize bakmanızı öneririz.
Pendik butik otelleri fiyatları ne kadardır?
Daha önce de belirttiğimiz üzere Pendik butik otel fiyatları tesislerin konsepti, sundukları hizmet kalitesi ve konumları gibi değişkenlere bağlı olarak şekilleniyor. Örneğin Pendik deniz manzaralı butik otelleri tesis fiyatları ile Pendik merkez butik otel fiyatları aynı olamıyor. deniz manzaralı pendik otelleri daha pahalı olurken manzarası olmayan otelleri daha uygun fiyatlı olabiliyor. İşte bu sebeple konaklama yapacak olan ziyaretçilerin öncelikle alacakları hizmetin kalitesine göre seçim yapması öneriliyor. Herşey dahil, tam pansiyon, yarım pansiyon, oda kahvaltı seçenekleri ile otelin havuzlu olup olmadığı ve ya içinde Spa hizmeti bulunduran oteller fiyat farklılığı gösteriyor.