Nevşehir Müzesi
Nevşehir Müzesi - Görsel 1
Nevşehir Müzesi - Görsel 2
Nevşehir Müzesi - Görsel 3
Nevşehir Müzesi - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Nevşehir Müzesi Hakkında

Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra müzelerinin zenginliğiyle de bilinir Nevşehir. Tatiliniz sırasında Nevşehir Müzesi'ni görmenizi öneririz. Nevşehir Müzesi, şehirdeki ilk müzecilik çalışmalarının sonucudur. 1967 yılında hizmete girmiş olup; bugün ki binasına 1987 yılında taşınmıştır.

Müzede, 1997 yılında yapılan sayıma göre; 2854 arkeolojik, 3210 etnografik, 6914 sikke, 2 tablet, 93 mühür, 87 el yazması kitap vardır. Yazma eserler, silahlar, yöresel giysiler, aydınlatma araçları, kilimler ve diğer parçalar sizleri keyifli bir tarih yolculuğuna çıkarak. Yapılan arkeolojik kazılarda gün yüzüne çıkan her parça eşsiz görüntüsüyle sizleri bekliyor.

Neolitik, Kalkolitik, Tunç, Frig, Urartu, Hellenistik, Roma ve Bizans dönemlerinin yanı sıra Osmanlı ve Cumhuriyet dönemine ait birçok eser de sergilenmektedir. Nevşehir Müzesi yakınındaki otellerin birinde konaklayarak müzeye kolaylıkla ulaşabilir ve ziyaret edebilirsiniz. Nevşehir Müzesi yakınındaki otelleri ve otel fiyatları hakkında araştırma yaptıktan sonra rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

Nevşehir Müzesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?