Nallıhan Otelleri

En iyi 1 otel, en uygun fiyatlar

Nallıhan Hakkında

Bir tarafı ormanlarla kaplı, diğer tarafı çıplak dağlarla çevrili Nallıhan, ülkemizin en ilginç coğrafyalarından birine sahip…

Ankara'nın önemli ilçelerinden biri olan Nallıhan, Batı Karadeniz Bölümü'nde, başkent Ankara'ya 160 km uzaklıkta, tarihi İpek Yolu üzerinde yer alıyor.

Nallıhan'ın ismini 1599'da Osmanlı Veziri Nasuh Paşa'nın yaptırdığı Koca Han'ın kapısındaki naldan aldığı rivayet ediliyor. Bir diğer rivayete göre de yakınından geçen Nallı Suyu'ndan dolayı bu bölgeye Nallıhan dendiği ileri sürülüyor.

İpek iğne oyaları ile ünlü olan Nallıhan yöresel yemekleri ile de dikkat çekiyor. Özellikle yaprak sarma, kapama pilavı, höşmerim ve bayram çörekleri mutlaka tadılması gereken lezzetler arasında yer alıyor.

Nallıhan'ın oldukça ilginç bir coğrafyası var. Uzaktan bakıldığında Nallıhan'ın tepelerinin açık yeşilden sarı, turuncu, mor ve pembeye dönüştüğü gözlemleniyor. Nallıhan'ın tepelerine bu renkleri veren ise Nallıhan'ın toprağında bulunan mineraller.

Nallıhan'da Doğa Derneği tarafından işletilen Beypazarı Doğa Evi isimli bir tesis bulunuyor. Bu tesis, bilgi merkezi, kahve, doğa dükkanı ve pansiyon olarak hizmet veriyor. Konaklamadan elde edilen gelir ise bölge doğasının korunması için harcanıyor.

Eğer yolunuz Ankara'ya düşerse, Nallıhan'ı da görmenizi mutlaka tavsiye ediyoruz. Şimdiden iyi tatiller dileriz.

Nallıhan Gezilecek Yerler

Nallıhan Otel Fiyatları

Ankara'nın doğa turizmini ayakta tutan sürpriz bir coğrafya; Nallıhan…

Ankara'nın turizm açısından en önemli ilçelerinden biri olan Nallıhan, Batı Karadeniz bölümünde, Tarihi İpek Yolu üzerinde ve Ankara'nın şehir merkezine 160 km mesafede yer alıyor.

Ülkemizin en ilginç coğrafyalarından birine sahip olan Nallıhan, Ankara'da doğa turizminin nabzını tutuyor adeta…

Nallıhan'a yolunuz düştüğünde, bazı şeyleri deneyimlemeniz şart. Bunlardan biri de Nallıhan'ın birbirinden eşsiz lezzetlerle bezenmiş yöresel mutfağı. Yaprak sarmadan kapama pilavına, höşmerimden bayram çöreklerine kadar muhteşem bir lezzet cümbüşü bekliyor sizi Nallıhan'da. Yöre mutfağını deneyimledikten sonra, sıra geldi Nallıhan'ın ünlü ipek iğne oymalarına. Her biri el emeği göz nuru olan bu oymalardan birer tane kendiniz için almalı, birer tane de sevdiklerinize hediye etmelisiniz mutlaka.

Nallıhan, ülkemizin en ilginç coğrafyalarından biri. Doğaseverlerin buraya akın etmesinin en önemli nedenlerinden biri de bu. Toprağında bulunan mineraller, gökkuşağını yeryüzüne indirmiş gibi bir görüntü sergiliyor adeta. Uzaktan baktığınızda Nallıhan tepelerinin açık yeşilden sarıya, turuncuya, mora ve pembeye dönüştüğünü görürseniz şaşırmayın. :)

Tüm bu güzelliklerden iştihanız kabardıysa, şimdi tek bir soru olmalı aklınızda; Nallıhan'da nerede kalabilirim? Nallıhan'da bölge kültürünü en iyi şekilde yansıtan pek çok otelin bulunduğunu söyleyebiliriz. Özellikle ev sıcaklığını ve rahatlığını arıyorsanız, Nallıhan otelleri bu anlamda tüm beklentilerinizi karşılayacaktır. Nallıhan otellerinin odaları, olabildiğince sade bir şekilde döşenmiş. Yani öyle göz yorucu bir durum söz konusu değil. Bu da konforunuzu ikiye katlayacak bir unsur. Sabah doyurucu bir kahvaltıyla güne merhaba diyeceğiniz Nallıhan otellerinde yerinizi ayırtmak için geç kalmayın deriz.

Ülkemizin cennet köşeleri keşfetmekle bitmez. Siz en iyisi mi işe önce görülecek yerler listesi yaparak başlayın, en başa da Nallıhan'ı yazın. Sonrasında ise Nallıhan otelleri arasından size en uygun olanında vakit kaybetmeden rezervasyon yaptırın.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Nallıhan, Ankara'nın en önemli ilçelerinden biri. Batı Karadeniz tarafında kalıyor ve Ankara'nın kent merkezine 160 km mesafede bulunuyor. Tarihi İpek Yolu ise hemen Nallıhan'ın oradan geçiyor.

‘Yöresel' kelimesi namına aradığınız her şeyi bulabilirsiniz Nallıhan'da. Yöresel mutfak, yöresel hediyelik eşyalar… Hepsi de Nallıhan'da turist olmanın güzelliklerini taşıyor. Özellikle ipek iğne oymaları bir hayli ünlü Nallıhan'da. Ama tabi Nallıhan'a kadar gelmişken, yaprak sarma, kapama pilavı, höşmerim ve bayram çörekleri gibi bölgeye has lezzetleri tatmadan dönmek olur mu, olmaz tabi.

Daha önce Nallıhan'ın çok ilginç bir coğrafyaya sahip olduğunu söylemiştik ya, o ilginçlik Nallıhan'ın topraklarında bulunan minerallerden kaynaklanıyor. Bu mineraller sayesinde Nallıhan tepelerinde adeta bir renk cümbüşü yaşanıyor. Böyle açık yeşilden sarı, turuncu, mor ve pembeye dönüşüyor bu enteresan topraklar.

Tüm bu güzellikler, Nallıhan'da tek bir sorunun varlığını ortaya koyuyor biz turistlere; Nallıhan otel fiyatları ne kadar? Bu konuda sizi biraz aydınlatalım o halde. Nallıhan otel fiyatları, turist sezonun en yüksek olduğu bahar aylarında (ilkbahar ya da sonbahar fark etmez) biraz yükselişe geçiyor. Yani bu dönemlerde Nallıhan'ı ziyaret etmeyi planlıyorsanız, bütçenizi ona göre ayarlamalısınız. Ancak güzel haber, Nallıhan otel fiyatları, her gelir düzeyine hitap edebilecek cinsten. Öyle pek zorlanmayacağınızı söyleyebiliriz yani. Şöyle Nallıhan otel fiyatlarına genel bir bakış attığımızda, ortalama 85 TL gibi bir rakam çıkıyor ortaya.

Sizin de planlarız arasında Nallıhan'ı keşfetmek varsa, bütçenize uygun olan bir Nallıhan otelinde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Hatta erken rezervasyon fırsatlarını takip ederek, Nallıhan otel fiyatlarından çok daha uyguna yararlanma şansı elde edebilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.