Melenağzı Otelleri

En iyi 0 otel, en uygun fiyatlar

Melenağzı Hakkında

Sevecen, güler yüzlü ve misafirperver halkı, temiz sahilleri, masmavi denizi ve bozulmamış doğası ile şirin bir sahil köyü: Melenağzı

Melenağzı, Düzce ilinde yer alan bir sahil köyüdür. Akçakoca ilçesinin 17 km batısında bulunan köy Melen Çayı'nın Karadeniz'e döküldüğü bölgede kuruludur. Köy, Düzce'ye 37 km uzaklıktadır.

Melenağzı köyü, ismini Melen Çayı'ndan ve çayın Karadeniz'e döküldüğü ağız kelimelerinin birleşiminden almıştır. Köy Melen Çayı ve Karadeniz'in bir araya geldiği yerde kurulu olmasından dolayı bu isme sahiptir.

Melenağzı'nda yaşayanların çoğu Kafkas Gürcü göçmenleridir. 1877-1878 Osmanlı – Rus Savaşı sırasında ve sonrasında Ruslar'dan kaçan Gürcü göçmenleri bu bölgeye yerleşmişler ve hayatlarını burada sürdürmüşlerdir. Melenağzı'nda yaşayan Gürcü göçmenler Batum'un Karadeniz sahillerinden gelmişlerdir.

Köyde yaşayanların konuştuğu diller Türkçe ve Gürcüce'dir. Köy nüfusunun eğitim düzeyi oldukça yüksektir. Melenağzı'nda yaşayanların ekonomik faaliyetleri fındık ve mısır üretimi, balıkçılık ve turizmden oluşmaktadır.

Melenağzı deniz kenarında yer alan bir köydür ve oldukça geniş sahiller sahiptir. Bu nedenle köyde yaz turizmi oldukça hareketli geçmektedir. Yaz sezonunda Melenağzı yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olmaktadır.

Geleneksel kültür ile modern turizm anlayışının harmanlandığı bir yer olan Melenağzı, Karadeniz insanının hareketinden, neşesinden ve eğlencesinden fazlasıyla nasibini almış; fakat bir o kadar da huzurlu ve sakin bir yer.

Özellikle son yıllarda turizm faaliyetlerinin yoğunlaşması ile köyde yapılaşma artmış; fakat doğal yapı bozulmamıştır. Geniş ve temiz kumsalları, masmavi denizi, Karadeniz'e özgü yemyeşil doğanın hakim olduğu atmosferi ile Melenağzı, Karadeniz bölgesinde yaz tatili için en ideal seçeneklerden biri.

Melenağzı Gezilecek Yerler

Melenağzı Otel Fiyatları

Geleneksel kültür ile modern turizm anlayışının harmanlandığı bir yer olan Melenağzı sevimli ve huzurlu bir sahil köyüdür.

Düzce'nin sahil ilçesi Akçakoca'ya bağlı olan Melenağzı balıkçılık ve tarımın yanı sıra turizmin oldukça geliştiği ve önemli bir ekonomik kaynak haline geldiği bir yerdir.

Melenağzı, özellikle son yıllarda doğanın bozulmadan yapılaşmanın arttığı, buna bağlı olarak da konaklama alternatiflerinin geçimş yıllara oranla çoğaldığı bir yerdir. Melenağzı'nda çok sayıda otel olmasa da istediğiniz konaklamayı sağlayabileceğiniz alternatifler mevcuttur.

Melenağzı'nda yer alan otel ve pansiyonlar genellikle küçük aile işletmeleridir. Melenağzı otelleri lüks değil; fakat aile sıcaklığını, rahatlığını bulabileceğiniz sevimli otellerdir.

Akçakoca Melenağzı otellerinin hepsi denize yakın konumda yer almaktadır ve Melenağzı'nın eşsiz doğası ile iç içe bir ortamdadır.

Siz de huzur dolu, tüm yılın yorgunluğunu ardınızda bırakacağınız bir tatil ve konaklama arıyorsanız Melenağzı otelleri sizleri Karadeniz'in kıyısında bekliyor...

Melenağzı Otel Yorumları

10

Diapolis Otel

Yakup YILDIZ - 29 Ağustos 2019, Perşembe 20:58

Huzur ve dinlenme

Öncelikle şunu beyan edeyim. Otel ararken ne arıyorsun? Diapolis aradığın her şey neden muhteşem konum, güler yüzlü personeli yemek konusunda aşçı başını takdir ederim, şeflerde Okan kardeşim ve Buğra kardeşim sizi seviyorum. Havuz ve deniz manzara 1 numara. Tam bir aile oteli. Peki bu hamuru sanata ve özele çeviren etken nedir? Tabi ki müessesenin kamera arkası görünmeyen yüzü, başarılı, sevgi dolu, saygı dolu işletme müdürü Kadir Bey'e sonsuz teşekkürler. Aile, mutluluk, huzur ve dinlenme…

4

Prestij Apart Otel Akçakoca

Ebru Yıldız - 16 Temmuz 2019, Salı 17:55

Temizdi fakat eşyalar eski

Otel sahipleri çok sıcakkanlı ve yardımseverdi. Otel temizdi; fakat eşyalar çok eskiydi. Apartman dairelerini otel odası yapmışlar. Merkeze yakın.

1

Otel Akçakoca

Nezir özdamar - 13 Temmuz 2019, Cumartesi 21:53

Odalar kötü

13 Temmuz'da rezervasyon yaptırdık. Gittiğimizde resepsiyondaki görevli bizi bir dövmediği kaldı. Odalar rezil mi rezil, dünya para veriyorsunuz, temizlikten eser yok. Odalar kötü, lavabolar ve eskiden kalma küvet sapsarı. Sakın tercih etmeyin, paranız ile rezil olmayın.

1

Akgün Pansiyon Düzce

Çelen - 2 Temmuz 2019, Salı 14:17

Kötü bir yerdi

İnternetten bakıp gittiğimiz bir pansiyondu. İnternetteki fotoğraflarında büyük bir balkonu ve bir mutfağı olan pırıl pırıl bir yerdi. Fakat gittiğimizde ne bir temizlik ne bir mutfak vardı. Balkonuna iki tabure zor sığıyordu. Dolabında kirli yastıklar vardı. Yani 125 lira verdik geceliğine ama kötü bir yerdi.

1

Mesen Otel Akçakoca

gürcan sever - 4 Nisan 2019, Perşembe 17:10

Gidilecek yer değil

Çok pis ve bakımsız. Kedi masalarda dolaşıyor. Sahibi hanım eşofmanla geziyor. Yemekler berbat ve pahalı. Çıkışta güzel kitliyorlar hesaba. Çarşaflar kullanılmış, saç kılları var. Duş yapmak mümkün değil, oda kokuyor. Yazık öyle güzel bir doğanın böyle kötü işletmeciye sahip olması. Asla gidilecek bir yer değil. Diğer yorumculara hayret ettim.

10

Otel Tuana

Mehmet Kılınçoğlu - 1 Ekim 2018, Pazartesi 14:27

İçiniz rahat gidebilirsiniz

Evinizde gibi hissetme deyimi bu tesis için kullanılabilir. Nejat Bey ve eşi işletmeci değil, ev sahibi gibi davranıyor. Havlular ve yastık kılıfları mis gibi kokuyor. İçiniz rahat bir şekilde gidebilirsiniz.

9

Dilay Pansiyon

Dilay Pansiyon - 25 Eylül 2018, Salı 16:44

Çok temiz

O kadar yerde kalmıştım ama en temizi bu otel diyebilirim.Hizmet ve davranış açısından dan da çok iyilerdi.

7

Çakıl Apart Düzce

Çakıl Apart Düzce - 19 Eylül 2018, Çarsamba 10:26

Temiz,sakin

Apart Düzce Üniversitesi'nin Akçakoca yerleşkesinin yanında yer alıyor.Bu nedenle öğrenciler için gerçekten avantajlı bir konumda.Yine de arabanız varsa merkeze gitmek daha kısa ve kolay bir hal alır.Odalar düzenli ve temizliği yeterli.Orta düzeyde ideal bir yer.

4

Bayraktar Otel

Bayraktar Otel - 18 Eylül 2018, Salı 23:12

Ortalama seviyede

Konumu çok güzel, merkezi yerde denize sıfır. Ancak temizlik konusunda beklediğimiz gibi değil, sınıfta kaldı. Havlular, çarşaflar temizmiş izlenimi vermiyor. Kahvaltıda da benzer bir görüntü mevcut, çeşitler yeterli ancak taze görünmüyorlar.

8

Demir Pansiyon

Demir Pansiyon - 14 Eylül 2018, Cuma 19:11

Sakin, denize yakın

Samimi ve misafiperver bir ailenin işlettiği muazzam bir pansiyon. Deniz çok yakın, sakin, ve konforlu bir tatil geçirdik. Şehrin karmaşından kaçıp kafamızı dinledik. Ailenizle de rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Biz çok sevdik.