Şişli bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Şişli Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Bünyesinde birçok iş yeri, alışveriş merkezi, tarihi eser, kültür ve sanat merkezi barındıran Şişli’de görebileceğiniz pek çok yapı ve mekan var.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Şişli Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 24 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Şişli Tarihi Mekanlar

Bünyesinde birçok iş yeri, alışveriş merkezi, tarihi eser, kültür ve sanat merkezi barındıran Şişli'de görebileceğiniz pek çok yapı ve mekan var.
Beyoğlu platosu sırtlarında yer alan ve Avrupa yakasının önemli merkez ilçelerinden olan Şişli oldukça geniş alana yayılmıştır. Hem ticari faaliyetlerin hem sosyal ve kültürel aktivitelerin çok yoğun olduğu ilçede görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler şöyle:

Askeri Müze: Harbiye Caddesi üzerinde yer alan Askeri Müze, hem ülkemizin hem de dünyanın sayılı müzelerinden biridir. 5 bin eserin sergilendiği müzenin kuruluşu 15. yy. Osmanlı dönemine dek uzanıyor.

Atatürk Müzesi: Halaskargazi Caddesi'nde bulunan müze 1. Dünya Savaşı'ndan sonra İstanbul'a dönen Atatürk'ün bir süreliğine yaşadığı ev olan bina İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından müzeye dönüştürülmüştür. Müzede sergilenen eserler arasında Atatürk'e ait özel eşyalar, giysiler, fotoğraflar ve tablolar yer almaktadır.

Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu: İstanbul'un en önemli konser ve gösteri mekanı olan tiyatro, Harbiye semtinde yer alır. 1947'de açılan tiyatro yaklaşık 4 bin kişilik seyirci kapasitesine sahiptir.

Abidei Hürriyet: Ülkemizin ilk ulusal anıtı olan yapıt 1911 yılında açılmıştır. 31 Mart Vakası'nda ölenlerin anısına dikilen anıt Hürriyet-i Ebediye Tepesi'ndedir.

Maçka Demokrasi Parkı: Şişli'de adeta cennetten bir köşe olan bu yemyeşil park, kalabalık ve gürültüden uzak, huzurlu vakit geçirmek isteyenlerin vazgeçilmez durağı.

Şişli Camii: Halaskargazi Caddesi üzerinde yer alan cami 1949 yılında açılmıştır. Merkezi konumu ve bilinirliği açısında ilçedeki en önemli ibadet yerlerinin başında gelmektedir.

Saint Esprit Kilisesi: 1846 yılında ibadete açılan kilise, dönemin Papa temsilcisi tarafından Gaspard Fossati'ye yaptırılmıştır. Şişli'de yaşayan Hristiyan cemaat için merkez ibadet noktalarından biri olan kilisenin bahçesinde aynı zamanda Papa XV. Benedict'in heykeli vardır. İstanbul'da Hristiyan cemaatin yoğun olarak yaşadığı bölge olması nedeniyle Şişli'de daha pek çok kilise vardır. Bunlardan bazıları Meryem Ana Kilisesi, İtalyan Musevi Kilisesi, Diri Su Kilisesi, Aya Lefter Rum Ortodoks Mezarlığı Kilisesi'dir.

Bu tarihi eserlerin yanı sıra Şişli'de görülecek daha pek çok yer vardır. Sosyal ve kültürel yaşamın oldukça yüksek tempoda yaşandığı bir yer olan Şişli'de pek çok tiyatro sahnesi vardır. Dormen Tiyatrosu, Kenter Tiyatrosu, Gönül Ülkü-Gazanfer Özcan Sahnesi, Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi gibi sahneler ilçe sınırları içindedir.

Bünyesinde Mecidiyeköy, Nişantaşı, Teşvikiye, Harbiye, Osmanbey, Maçka, Maslak gibi oldukça hareketli semtleri barındıran Şişli'de, bu semtlerdeki alışveriş merkezlerini, mağazaları, kafe, bar, restoranları, sanat galerileri ve kültür merkezleri de görmenizi tavsiye ettiğimiz yerler arasında.

2 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
2
Bizleri bilinçlendirdiniz
10

-

Ülkemizin her noktası ayrı bir tarih. Bu konuda bizleri bilinçlendirdiğiniz için teşekkür ederim.

2
Personeller tam bir facia
2

-

İstanbul Şişli Cevahir AVM, Vestel mağazasında çalışan personeller tam bir facia. Çok acı ama özellikle bayan personeller telefonda nasıl konuşmaları gerektiğini bilmiyorlar. Mağazada yönetim kalitesi sıfır, tek bildikleri tüketicinin kredi kartını almak. Her şey ürünü satana kadar. Telefonda tüketici ile neredeyse kavga eder şekilde konuşan bayanların, İstanbul'un en popüler AVM'sinde Vestel mağazasında çalıyor olm.. Devamını Göster