Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Kenter Tiyatrosu
Kenter Tiyatrosu - Görsel 1
Kenter Tiyatrosu - Görsel 2
Kenter Tiyatrosu - Görsel 3
Kenter Tiyatrosu - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Kenter Tiyatrosu Hakkında

Kenter Tiyatrosu, kozmopolit mega kent İstanbul'un Avrupa Yakası'nda yer alan ilçesi Şişli'nin Halaskargazi Caddesi'nde bulunan ünlü tiyatro sahnesidir. Kenter Tiyatrosu; ünlü ve değerli tiyatro sanatçılarımız olan Yıldız Kenter ve Müşfik Kenter tarafından kurulmuştur.

1968 yılında tiyatrocu iki kardeş tarafından kurulan Kenter Tiyatrosu, 50 yıla aşkın sürede birkaç küçük değişiklik yaşamıştır ve orijinal görüntüsünü hiç kaybetmemiş bir salondur. Tiyatronun salonu ve balkonu iç açıcı ve oldukça geniştir. Tiyatro binasının Şişli'nin merkezinde yer alması da buraya gelecek olan seyircilerin ulaşımda zorluk yaşamamasına neden olmaktadır.

Kenter Tiyatrosu'nun girişi oldukça mütevazidir. Ancak tiyatronun içine girdiğinizde bambaşka bir dünyada hissedersiniz kendinizi. Kenter Tiyatrosu'nda tiyatro oyunlarına hala devam edilmekle birlikte çocuk tiyatrosuna da fazlasıyla önem verilmesiyle de bilinmektedir. Hatta ülkemizde çocuk tiyatrolarına önem veren sayılı tiyatrolar arasında kendini göstermektedir. Kenter Tiyatrosu aynı zamanda muhteşem bir akustiğe sahiptir.

Burada bir tiyatro oyunu izlemek ayrı bir keyif vermektedir tüm seyircilerine.

50 yıl aşkın bir sürede önemini her geçen gün arttıran Kenter Tiyatrosu; Evdeki Yabancı, Yarın Cumartesi, Kapıcı, Baharın Sesi, Aptal Kız, Nalınlar, Mary-Mary, Gülerek Giriniz, Martı, Derya Gülü, Pembe Kadın, Fadik Kız, Ver Elini Dünya, Mikadonun Çöpleri, Kırk Kırat, Üç Kız Kardeş, İçerdekiler, Kim Kimi Kimle, İkinci Sokak, Katır Tırnağı, Yasak Elma, Gece Mevsimi, Anna Karanina, Ben Anadolu, Kuyruk ve Nasrettin Hoca Bir Gün gibi oyunları perdeye taşımıştır.

Yorum / Değerlendirme

Kenter Tiyatrosu
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?