Maçka Küçükçiftlik Parkı

  • İstanbul / Beşiktaş

Maçka Küçükçiftlik Parkı

İstanbul Avrupa Yakası'nın Beşiktaş ilçesinde, Kadırgalar Caddesi'nde yer alan Maçka Küçükçiftlik Parkı, 2009 yılında kültür-sanat ve eğlence merkezi olarak hizmet vermeye başlamıştır. Park daha önceleri 17. yy'dan beri mesire yeri, lunapark ve gazino olarak hizmet vermiştir.

600 m2'lik bir alana ev sahipliği yapan Maçka Küçükçiftlik Park'a, ayakta 6000 kişi ağırlayabiliyorken oturarak 3000 kişi kapasitesine sahiptir. Ayrıca park bünyesinde 200 araç kapasitesine sahip bir de otopark bulunmaktadır. 2009'dan günümüze kadar dünyaca ünlü sayısız sanatçı ve gruba ev sahipliği yapmıştır. Bu sanatçı ve grupların arasında Elton John, Alicia Keys, Iron Maiden, Deep Purple, David Gueta ve daha nicesi sahne almıştır.

Maçka Küçükçiftlik Parkı her yeni organizasyonda her yaş grubundan farklı kişilere hitap etmekte ve hizmet vermektedir. Parkın ses sistemi oldukça yüksek kaliteli K1 Ses Sistemi'dir. Çim alanı 2 bin 350 m2'dir. Siz de burada düzenlenen aktivite ve konserleri yakından takip ederek, yıl boyunca çok sevdiğiniz sanatçılarla buluşma imkanı bulabilir, etkinlik boyunca unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Üstelik merkezi konumuyla dikkat çeken alana ulaşım da oldukça kolaydır.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
macka kucukciftlik parki
10

-

Ben cok cok eskilere gidecegim 1957de Memduh Un yonetiminde basrollerini Muhterem Nur ve Fikret Hakan'in oynadigi UC ARKADAS filminin gazino sahnelerinin cekildigi Kucuk Ciftlik'de 1960larin ikinci yarisinda Fahrettin Aslan'in gazinolarindan ayrilan degerli sanatci Zeki Muren bir yaz halk konserleri vermisdi.Kadrosunda Gonul Akkor ve Nesrin Sipahi vardi.Kucuk Ciftligin Ataturk ve Inonu doneminde Muzeyyen Senar Hami.. Devamını Göster