Vali Konağı Caddesi

  • İstanbul / Şişli / Nişantaşı

Vali Konağı Caddesi

Şişli-Nişantaşı'nda yer alan ve oldukça popüler bir cadde olan Vali Konağı Caddesi, ismini bünyesinde bulunan vali konağından almıştır. Burada yer alan konak anlatılana göre önceleri bir Rum tüccarına aittir. Tüccarın daha sonraki dönemlerde Yunanistan'a yerleşmesi ile konak devlet hazinesine eklenmiştir. Bir sonraki aşama ise bu konağın vali konağı olarak kullanılmaya başlanması ve isminin de Vali Konağı olmasıdır.

Vali Konağı Caddesi bugün İstanbul Avrupa Yakası'nın da en hareketli caddeleri arasında yer almaktadır. Caddede ilk bakışta yol boyunca uzanan eski yapılar göze çarpmaktadır. Sıra sıra dizilmiş mağazalar ise ziyaretçilere gün boyu keyifli bir alışveriş imkanı sunmaktadır. Dünyaca ünlü markaların mağazalarının yanı sıra caddeye yürüme mesafesinde sineması da olan City's Nişantaşı Alışveriş Merkezi yer almaktadır.

Vali Konağı Caddesi yol boyunca yürüyüş ya da alışveriş yapmak, hatta burada yer alan kafelerden birini tercih ederek günün yorgunluğundan uzaklaşmak için oldukça idealdir. Cadde Osmanbey Metro İstasyonu'na da yürüme mesafesinde yer almaktadır.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın