Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Milas Ören Gezilecek Yerler

Milas civarında görülmesi gereken 1 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Ören Plajı

Ören Plajı

Ücretsiz
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Muğla

1 mekandan 1 tanesi gösteriliyor

Milas Ören Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Yeşilin ve mavinin birleştiği muhteşem manzaralara sahip olan bu yerde birbirinden güzel ve tarihi yerleri gezebilir kendinizi o dönemde hissedebilirsiniz. 4 mevsim birçok ziyaretçinin ilgi odağı olan bölge denize girmek için sessiz ve şehirden uzak bir tatil fırsatı sunuyor.

Temiz su ve plajları ile tatilcilerin gözbebeği olarak bilinen bu bölgeyi gezmeye karar verdiyseniz Milas Ören’de gezilecek yerler listenizi hazırlamaya başlayabilirsiniz. Bölgede yer alan gezilecek yerler ile ilgili yazının devamına göz gezdirebilir ve fikir sahibi olabilirsiniz.

Milas Ören’de Gezilecek Yerler

Birbirinden güzel doğal ve tarihi yerlere sahip olan Muğla Milas Ören gezilecek yerler bakımından oldukça zengin bir yapıya sahip bulunuyor. Atmosferi ve güzelliği ile insanı içine çeken bir yapıda olan bölge her yıl binlerce yerli ve yabancı turist ağırlıyor.

  • Milas Athena Tapınağı: Milas Ören turistik yerler arasında bulunan tapınak 32 adet sütuna sahip bulunuyor. Tapınağın çatısı ve duvarı bulunmuyor. Birçok tarihi olaya şahitlik eden yapı günümüze kadar ihtişamı ile ulaşmayı başarmış. Athena’ya adanılan yapı dönemin sık kullanılan ibadethaneleri arasında yerini alıyordu. Dor yapı şeklinde tasarlanan yapı her mevsim yoğun ziyaretçi akınına uğruyor. 
  • Akbük Koyu: şehrin gürültüsünden uzaklaşarak sessiz bir tatil yapmak isteyenlerin tercih olan koy doğal bir renk cümbüşü ile adeta kartpostalları anımsatıyor. Tertemiz bir plaj ve deniz arayanların vazgeçemeyeceği yerler arasında bulunan Akbük Koyu her yıl birçok ziyaretçi ağırlıyor.  Burada bulunan ormanda doğa yürüyüşleri yapabilir veya birbirinden güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Böylece tatilinizi unutulmaz yapabilirsiniz. Ayrıca bölgede kano kiralayabilir veya tekne turu yapabilirsiniz. 
  • Çökertme köyü: Milas Ören gezilecek yerler listenize ekleyebileceğiniz bir diğer yer Çökertme Köyü. Sakin ve huzurlu bir koya sahip olan bölge sevdikleriniz ile beraber vakit geçirmeniz için en ideal yerler arasında. Tertemiz denizi ile yüzerken minik deniz canlılarına eşlik edebilirsiniz. Ayrıca güzel manzarası ile fotoğraf karelerinizi kartpostal gibi gözüktürecek. Bölgede yer alan birkaç tane tesis bulunuyor. Sizlerde buraya gelerek inanılmaz ve huzurlu bir tatil yaşayabilirsiniz. 
  • Keramos Antik Kenti: bir kısmı günümüze kadar ulaşan bu yer tarihi dokusu ile adeta bir zaman yolculuğu yaşatıyor. Bölgeye gelen turistlerin sıklıkla uğradığı bir yer olan antik kentte çömlek üretimleri yapılmış hatta adını Keramos yani çömlek olarak almış bulunuyor. şuan kalıntıları kalmış olsa dahi antik kentte su depoları, agora, tiyatro ve kilise bulunduğu düşünülüyor. 

Milas Ören Tarihi Mekanlar

Milâs Ören tarihi mekânlar arasında yer alan Herakleia Antik Kenti adını Herakles’ten alıyor. Kentin çevresini oluşturan 6, 5 kilometre uzunluğuna sahip olan sur Helenistik Dönem ’de inşa edilerek kullanılmaya başlanmış ve kalıntıları günümüze ulaşmış bulunuyor. Athena tapınağını içinde bulunduran şehir düzgün taş işçiliği ile dikkat çekiyor.

Şehrin merkezinde yer alan agora ilk katı ve dükkânları ile günümüze sağlam bir şekilde gelmiş bulunuyor. Bölgede yer alan çilehanelerin tavanlarında ve duvarlarına çizilmiş olan resimler İsa’nın hayatı, Azizler ve Meryem’i tasvir ediyor. Kendine has bir yapısı ve havası olan bu kent gün geçtikçe adını daha çok duyuruyor.

Tarihi açıdan büyük bir önem taşıyan bu antik kentte zaman zaman çalışmaların devam ettiği biliniyor. Sizlerde burayı gezi listenize ekleyerek bu büyüleyici yer hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Geziniz boyunca butik bir otel de konaklamak isterseniz Milas Ören Butik Otelleri size uygun olacaktır.

Diğer seçenekler için Milas Ören Otelleri sayfasını inceleyebilirsiniz.

Milas Ören Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Ören Mah için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Ören Mah için gezilecek ücretsiz yerler : Ören Plajı, Ören Mah konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Ören Mah için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Ören Mah için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Ören Plajı, Ören Mah konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Ören Mah için gezilecek yerler nelerdir?
Ören Mah için gezilecek yerler : Ören Plajı, Ören Mah konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.