Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Bilecik Restoranları ve Yemek Yerleri:

Bilecik civarında gidilebilecek 0 mekan.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Bilecik Restoranları ve Yemek Yerleri

Mazisi antik çağlardan günümüze dek uzanan, tarih sahnesinde önemli bir yere sahip olan Bilecik, Marmara Bölgesi içerisinde yer alıyor. Söğüt Müzesi, Pertevniyal Valide Sultan Cami, Agios Minas Kilisesi gibi mekanlar Bilecik ilinin öne çıkan gezi yerleri olarak biliniyor. Bununla birlikte Bilecik yemek yenilecek yerler listesi de yöresel tatları içeren menüleri ile beğenileri topluyor. Bilecik’in yöresel lezzetleri arasında başı çeken ilk lezzet ovmaç çorbası oluyor. Ülkemizin farklı yörelerinde de yapılan bu çorba Bilecik’te içine soğan, domates ve de kıymanın ekstradan eklenmesi ile yapılıyor. Bilecik’in meşhur tatları arasındaki bir diğer lezzet de bıldırcın kebabı olarak biliniyor. Tütsülenen bıldırcınların çeşitli baharatlarla pişirilmesi ile hazırlanan bu kebabın yanı sıra nohutlu kebabı da yöre halkının sıkça hazırladığı lezzetlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Nohut, yoğurt ve etin muhteşem birleşimi olan bu lezzeti tattığınızda evde kendiniz de denemek isteyebilirsiniz. Bilecik yöresel lezzetleri içerisinde parmak köftesi, dağ eriği ekşili kesme çorbası, Bilecik nohutlu mantı gibi tatlar da yer alıyor. Bilecik’te yemek yenilecek yerler arasında bu tatları keşfedebileceğiniz mekanlar da bulma imkanınız da oldukça yüksek. Tozman Restoran, Cennet Vadisi, Bilecik Kebap Dünyası gibi yerlerde yörenin geleneksel tatlarını keşfedebilirsiniz.

Bilecik’te Yemek Yenilecek Yerler

Bilecik yemek yenecek yerler sadece yöresel damaklara hitap etmiyor. Eğer tercihinizi Bilecik’e özgü yemeklerden yana kullanmayacaksanız ülkemizin gelenekselleşmiş tatlarını da Bilecik restoranları arasında tadabilirsiniz. Bu bağlamda Köfteci Yusuf, ülkemizin hemen yer yerinde açtığı şubelerden bir tanesine de Bilecik ili içerisinde sahip. Tercihiniz leziz köftelere eşlik edecek soslar ise, alıştığınız köfte tadını bu mekanda yakalayabilirsiniz. Mekanda köftenin yanı sıra hamburger, yumurta çeşitleri gibi seçenekler de bulunuyor. Dostlar Cağ Kebap Salonu da Bilecik yemek yerleri arasında hem yöre halkı hem de turistler tarafından ziyaret edilen bir mekan olarak karşımıza çıkıyor. Bölgede cağ kebabı yapan sayılı yerden bir tanesi olan bu mekan, Bilecik’e her ziyaretinizde uğramayı istediğiniz yerlerden bir tanesi olabilir. 

Bilecik yemek yerleri içerisinde tercihiniz leziz bir kahvaltı ve hoş bir konsepte sahip olan bir mekanda mola vermek ise Acar Restaurant tam da isteğinizi karşılayacak bir yer oluyor. Bu mekan kahvaltısı ile öne çıksa da menüsünde bulunan et ürünleri de ziyaretçiler tarafından beğeni ile karşılanıyor. Tüm bunlara ek olarak Bilecik restoranları içerisinde Zeki Bayrak Dinlenme Tesisleri, Tünel Restaurant, Cıngılli, Trabzonlu Yüksel Ustanın Yeri gibi mekanları da lezzet rotanız içerisine eklemeyi tercih edebilirsiniz.

Bilecik Balık Restaurant: Bilecik yemek yerler içerisinde deniz mahsulleri içeren menüleri ile ziyaret edebileceğiniz farklı mekanlar da bulunuyor. Bu bağlamda yeşillikler içerisindeki konsepti ile Mersu Alabalık, Bilecik balık restaurant tercihleriniz içerisinde yer almayı hak ediyor. Mekanın menüsü içerisinde alabalığın farklı tatları bulunuyor. Sade alabalığın yanı sıra kaşarlı, mantarlı kaşarlı, özel soslu alabalık çeşitleri mekanın öne çıkan lezzetleri arasında karşımıza çıkıyor. Mekan isminin hakkını veren bu alabalık menüsünün yanı sıra biftekten kuzuya lezzetli bir et mangal seçeneğine de sahip. Mekanı günün erken saatlerinde tercih ederseniz de ziyaretçiler tarafından beğeni ile karşılanan serpme kahvaltısını da denemeyi düşünebilirsiniz. Bilecik restoranları içerisinde balık menüsü ile öne çıkan Fehmibey Restoran, Hoşgör Balık Evi, 228 Çarşı Lokantası gibi yerleri de ziyaret rotanız içerisine eklemeyi tercih edebilirsiniz. Hazırladığımız bu yemek yenecek yerler listesinin yanı sıra Bilecik gezi rehberimize de bir göz atabilirsiniz. Sizlere keyifli bir Bilecik seyahati diliyoruz.