Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Marmaris Çiftlik Koyu

+ 5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Marmaris Çiftlik Koyu Hakkında

Marmaris Çiftlik Koyu el değmemiş bakir doğası ve sakinliğiyle Marmaris’e seyahat eden tatilcilerin favori koylarından biri olarak dikkat çekiyor. Koya günübirlik uğrayan tekneler haricinde Marmaris Çiftlik Koyu oldukça dingin bir bölge olması sebebiyle kalabalıktan izole ve dinlendirici bir tatil yapmak isteyenler için uygun bir seçenek olarak öne çıkıyor.

Bölgede restoran ve hoteller yer alsa da herhangi bir kamping alanı bulunmuyor. Fakat restoranlardan uzak ve uygun bir noktada çadırınızı kurup, koyun güzelliği karşısında güzel bir kamp yapma deneyimine erişebilirsiniz. Konaklama için seçeneklerin kısıtlı olması sebebiyle bölge çoğunlukla günübirlik ziyaretçilere ev sahipliği yapıyor. Marmaris Otelleri sizin için uygun diğer seçenekler arasında yer alır. 

Marmaris Çiftlik Koyu Plajı

Koyu tamamen kaplayan iri kumlara sahip olmasıyla öne çıkan Marmaris Çiftlik Koyu plajı temiz ve berrak deniziyle tatilcilerin ilgisini çekmeyi başarıyor:

  • İdeal bir sıcaklığa sahip olan denizi, yaklaşık altı metre sonrasında derinleşme başlıyor. Bu sebepten dolayı yüzme fobisi olanlar ve çocuklar için de uygun bir yüzme alanı sağlıyor. 
  • Eğer su sporlarına ve dalışa ilgi duyuyorsanız Çiftlik Koyu’nun ortasında yer alan bu adada böyle eğlenceli aktivite seçeneklerinizin de bulunduğunu bilmenizde fayda var.
  • Yat turizmi ile de öne çıkan Marmaris Çiftlik Koyu’nda tekne sahiplerinin teknelerini bağlamalarına olanak sağlayan ve ihtiyaçlarını karşılayabilecek limanlar bulunması, tekne sahipleri için oldukça avantajlı bir nokta oluyor.
  • Koyun ortasında özel mülkiyete ait bir ada yer alıyor. 
  • Bu koy zamanında birçok medeniyete ev sahipliği yapması sebebiyle çevresinde Pers, Asur, Roma, Bizans ve Mısır gibi çeşitli uygarlıklardan izler görmek mümkün. 

Tarihe ilgi duyuyorsanız Marmaris Çiftlik Koyu çevresinde yer alan bölgelere göz atarak tarihi kalıntıları ziyaret edebilirsiniz. 

Marmaris Çiftlik Koyu Yorumları

Marmaris Çiftlik Koyu yorumlar yönünden bakıldığında da tam puan alabilmeyi başarabilmiş bir koy. Marmaris Çiftlik Koyu daha önce ziyaret etmediğiniz bir bölge ie, koy hakkındaki yorumlar oraya ulaştığınızda nelerle karşılaşabileceğinizi söyledikleri için sizin açınızdan olumlu anlamda yönlendirici olabilir. Bu sebepten dolayı koy hakkındaki yorumlara göz atmakta fayda var. Koy hakkında yapılan yorumların çok büyük bir kısmı bölgede yer alan restoranlarda güzel deneyimler yaşamış ve restoranların ziyaret edilmesine dair tavsiyelerde bulunmuş. Koyun doğal güzelliklerini, plajını ve denizini beğenen kişilerin ise sayısı azımsanamayacak düzeyde olduğu rahatlıkla söylenebilir. Teknelerin uğrak noktası olması dışında hafta içlerinde çoğunlukla sakin ve dinlendirici bir tatil noktası olmasına rağmen, son yıllarda bilinirliğinin artmasıyla birlikte hafta sonlarının yoğun geçebildiğine dair yorumlar da bulunuyor. Birçok yorumda koyun çocuklu aileler için uygun ve güvenli bir bölge olduğu söyleniyor. Bu ve buna benzer yorumlar da çocuklu ailelerin dikkatini çekerek Marmaris Çiftlik Koyu’nun tatil seçenekleri arasında bulunmasına olanak sağlıyor.

Marmaris Çiftlik Koyu Yol Tarifi

Marmaris Çiftlik Koyu nasıl gidilir diye merak ediyorsanız, seçeneklerinizin oldukça fazla olduğunu bilmenizde yarar var. Toplu taşıma araçlarıyla, deniz yoluyla ve özel aracınızla bu koya ulaşmanız mümkün.:

  • Toplu taşıma aracıyla gitmeyi planlıyorsanız, Marmaris merkezden kalkan Bakır Köy dolmuşlarını rahatlıkla kullanabilirsiniz. 
  • Deniz yoluyla seyahat etmeyi tercih ederseniz de Marmaris’in merkezinden kalkan günübirlik tur teknelerini tercih ederek koya eğlenceli bir yolculuk eşliğinde ulaşabilirsiniz. 
  • Şahsi aracınızla gidecekseniz Marmaris Çiftlik Koyu yol tarifi hakkında bilgi sahibi olmanız oldukça önemli. Marmaris’e 30 kilometre uzaklığında yer alan Marmaris Çiftlik Koyu’na gidebilmek için Bozburun yolunda ilerleyerek öncelikle Bakır Köyü’ne ulaşmanız gerekmekte. 

Bakır Köyü’ne vardıktan sonra Çiftlik ayrımından ilerleyerek 15 dakika gibi kısa bir süre içinde Marmaris Çiftlik Koyu’na ulaşabilir ve dingin tatilinize başlayabilirsiniz.  Marmaris Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar açısından oldukça zengindir. 

Yorum / Değerlendirme

Marmaris Çiftlik Koyu
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?