Tesis Adıyla Arama Yap

Temizle x

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Fiyat Sorgula (TL)

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Kuruçeşme Otelleri

Kuruçeşme için {{ (filteredHotels).length}} / 1 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

Sıralama Kriterleri {{ sorting.id }}
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele
 • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
 • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Ücretsiz Çağrı Hattı
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Kuruçeşme Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

İstanbul Boğazı'nın kıyı semtlerinden biri olan Kuruçeşme bir yanıyla sakin bir yaşam sürerken diğer yanda eğlence ve hareketin de akla gelen ilk adreslerinde.

Geçmiş dönemlerde Rumeli yakasının en gözde semtlerinden olan Kuruçeşme günümüzde de İstanbul'un en ilgi çeken semtlerinden biri.

Muhteşem boğaz manzarası ile bütünleşmiş semtte yer alan mekanlar her türden zevke hitap ediyor. Farklı ambiyansları yaşayabileceğiniz bu mekanların yanı sıra Kuruçeşme konaklamak için de oldukça ideal bir yer.

Kuruçeşme otelleri Beşiktaş ilçesinde konaklayabileceğiniz en lüks otellerdendir. Sahildeki tarihi yalıların restore edilip otele dönüştürülmesiyle beş yıldızlı ve butik olarak hizmet veren Kuruçeşme otelleri yüksek kalite ve iyi hizmet anlayışıyla konuklarını ağırlamaktadır.

Avrupa yakasındaki merkezi konumu, kaliteli hizmet anlayışı ve harika Boğaziçi manzaraları ile Kuruçeşme otelleri İstanbul'un en gözde konaklama mekanlarındandır.

Kuruçeşme, lüks konaklama denilince İstanbul'da akla ilk gelen yerlerden biridir.

Boğaziçi'nin sahil semtlerinden biri olan Kuruçeşme, İstanbul'da lüks ve kaliteli konaklama yapabileceğiniz otellerin olduğu bir yerdir.

Kuruçeşme'deki otel fiyatları bu nedenle genellikle yüksek olmaktadır. Tarihi yalılarda ve yapılarda, deniz kıyısında ya da Boğaz'a hakim tepelerde yer alan Kuruçeşme otelleri yüksek kalitede hizmet verir ve otel fiyatları ortalamanın üzerindedir.

Semtte çok sayıda otel olmamakla birlikte mevcut otellerin tamamı butik, dört ve beş yıldızlıdır. Boğaz'daki konumu itibariyle de değeri artan Kuruçeşme otellerinin fiyatları genellikle her sezon üst seviyelerde seyreder.

Kuruçeşme Hakkında

İstanbul Boğazı'nın Rumeli tarafında, Arnavutköy ile Ortaköy arasında kalan bir sahil semti olan Kuruçeşme günümüzde Boğaziçi'nin güzel ve en hareketli semtlerinden biridir.

Tarihte Bithias, Kalamos, Amopolos isimleri ile anılan Kuruçeşme'nin bugünkü adı padişah 2. Mehmet zamanında Tekzircibaşı Osman Efendi tarafından semte yaptırılan caminin çeşmesinden gelmektedir. Bazı kaynaklara göre bu çeşmenin suyu günün birinde kurumuş ve semt Kuruçeşme olarak anılmaya başlanmış. Başka bir inanışa göre ise semtin akarsuları ve koruları nedeniyle isminin Koruçeşme olduğu, zamanla Kuruçeşme'ye döndüğü yönündedir.

Osmanlı zamanında İstanbul'un gözde semtlerinden biri olan Kuruçeşme'de saray halkından kimseler ve zengin, üst tabakadan aileler yaşamıştır. Padişahın özel izniyle ikamet edilebilen semtte kıyı boyunca sarayın üst düzey yöneticilerinin yaşadığı yalılar vardı. Beş tane iskelesi bulunan semtte deniz ulaşımı ve ticareti de oldukça yaygındı.

Osmanlı döneminin sonlarında, İstanbul'un işgali sırasında sahildeki yalıların birçoğu yangınlar ve yağmalar sonucu yok olmuş, kalanlar da bakımsızlık nedeniyle harap hale gelmiştir. Cumhuriyetin ilk yıllarından 1980'li yılların sonuna dek Kuruçeşme sahil şeridi ve buradaki yapılar kömür deposu olarak kullanılmıştır. 1986'dan itibaren ise buradaki kömür depoları kaldırılmış, sahil temizlenip yeşillendirilmiş, tarihi yalılar ve yapılar restorasyon sürecine girmiş ve semt günümüzdeki çehresine kavuşmuştur.

İmparatorluk döneminde en gözde semtlerden biri olan Kuruçeşme günümüzde de özellikle turizm açısından oldukça yüksek potansiyele sahip bir semttir. Özellikle eğlence ve yeme-içme sektörünün geliştiği semtte İstanbul'un önde gelen mekanları yer almaktadır.

Boğaziçi'ndeki konumu, yalıları, muhteşem manzara eşliğinde dünya mutfaklarından sunduğu lezzetli yemekleri ile restoranları, gece kulüpleri ve lüks otelleri ile Kuruçeşme, gecesi ve gündüzü ile İstanbul'un hareketli semtlerinden biridir.

Kuruçeşme otel tavsiyeleri

 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
Les Ottomans
Les Ottomans

-

Bali masajı mükemmel

Bali masajını az önce denedim, gerçekten mükemmel. Kendinizi ödüllendirmek isterseniz yapacağınız ilk şey olsun...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Les Ottomans
Les Ottomans

-

Sıcak ve kibar personel

Benim için İstanbul'un en özel yeri. Hayatımda gördüğüm en sıcak ve kibar insanlar çalışıyor burada. Teşekkür ederim tüm çalışanlara, özellikle şeflerine. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
Les Ottomans
Les Ottomans

-

İstanbul'u yaşamak isteyenlere

Konumu, dekorasyonu ve hizmet anlayışıyla İstanbul'un en iyi oteli bence. İliklerime kadar bana İstanbul'u yaşattı. Kesinlikle gitmelisiniz. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)