Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Kumbaba Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Kumbaba Otelleri

Kumbaba için {{ (filteredHotels).length}} / 1 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana Göre
 • Popülerliğe Göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.comment_count }} Misafir Yorumu

"{{ comment }}"

Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Rezervasyon İçin Arayın
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}
Puan: {{ hotel.score }} | Üyelik Şekli: {{ hotel.uyeliksekli }} | Affiliate: {{ hotel.affiliate_id }}
{{ newGenerationFilterTitles[itemIndex] }}
{{ features[attribute] }}

Kumbaba Otelleri - En Uygun Kumbaba Otel Fiyatları

Şifalı kumlarıyla ünlü, İstanbul'un yanı başında harika bir tatil beldesi; Kumbaba…
İstanbul'un Şile ilçesinin beş mahallesinden biri olan Kumbaba, Karadeniz sahillerinin en şifalı kumlarını barındırıyor bünyesinde.

Şile Merkez'e 2 km uzaklıkta bulunan Kumbaba, Şile'nin o incecik kumlarının tedavi edici özelliğinin en yoğun olduğu bölge olarak dikkat çekiyor. Kumbaba'nın kumları Talassoterapi için uygun koşullar sağladığından, bu anlamda şifa bulmaya gelenler, Kumbaba sahiline akın ediyor.

Bu durum Kumbaba'da konaklama ihtiyacını beraberinde getiriyor. Masmavi denize doyabileceğiniz, eşsiz kumsalların tadını çıkarabileceğiniz ve yemyeşil bir doğanın içerisinde huzuru bulabileceğiniz yegane adreslerden biri Kumbaba otelleri. Misafirlerine mükemmel bir tatil yapma imkanı sunan Kumbaba otelleri, kendine özgü tarzda dekore edilmiş konaklama birimleriyle, misafirlerin konforunu ön planda tutuyor. Kumbaba otellerinin birçoğu denize sıfır bir konumda yer alıyor. Hatta bazı Kumbaba otellerinin özel plajı da bulunuyor.

Siz de, İstanbul'un yanı başında şifa bulmak ve huzura doymak isterseniz eğer, konaklamak için Kumbaba'yı tercih edebilir ve Kumbaba otellerinden birinde rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Şile'nin şifalı, tedavi edici özelliği olduğu bilinen, incecik kumlarına sahiptir, Kumbaba sahili.
Kumbaba, İstanbul Anadolu yakasında bulunan Şile ilçesine bağlı bir mahalledir. Şile'nin merkez mahallesi Kumbaba'nın kuzeyinde Karadeniz; doğusunda Çavuş mahallesi, batısında Meşrutiyet ve güneyinde Ahmetli Köyleri bulunmaktadır.

Kumbaba sahilinde bulunan kumların, Talassoterapi olarak bilinen (Denizin koruyucu ve tedaviye yardımcı etkisi) yöntem için uygun koşulların olduğu düşünülmektedir. Özellikle Karadeniz kıyıları deri, solunum, sindirim, lokomotor sistem hastalıklarının yanı sıra dolaşım, endokrin, sinir sistemi hastalıklarına iyi geldiği düşüncesi ile sıkça ziyaret edilmektedir.

Kumbaba'nın kumlarının kırmızı ve turuncu renkli, demir ile bakır alaşımlı ve radyoaktif özelliğe sahip olduğu bilinmektedir. Ayrıca Bizans döneminden bu yana insanların tıbbi amaçlarla kum banyoları yaptığı bir bölge olarak bilinir Kumbaba sahili.

Karadeniz'e kıyısı bulunan ve Karadeniz ikliminin de bulunduğu Şile Kumbaba otelleri rahatsızlıklarından dolayı gelenlerin tercihi olmaktadır. Kumbaba otel fiyatları bu yoğun ilgi nedeniyle diğer tesislerden biraz daha pahalı olabilmektedir. Tabi, Kumbaba otel fiyatları yaz ve kış sezonunda daha farklı olmaktadır. Kumbaba bölgesi sadece şifa bulmak için gelenlerin değil, harika bir kumsala sahip olduğu için tatilcilerin de rağbet ettiği bir yerdir. Bu talep yaz sezonunda biraz daha fazla olduğu için Kumbaba otel fiyatları bu dönemde biraz daha artabilmektedir.

Yaz tatilinde veya şifa amacı ile bu bölgeye gelmeyi düşünenlere tavsiyemiz, Kumbaba otel fiyatlarından olumsuz yönde etkilenmemek için erken rezervasyon yaptırmanızdır. Kumbaba otel fiyatları tesisin misafirlerine sunmuş olduğu hizmete göre ve konaklamanın hangi sezonda yapıldığına göre de değişiklik göstermektedir.

Kumbaba Hakkında
İstanbul Şile'ye bağlı Kumbaba'nın, incecik kumlarının tedavi edici özelliğine inananlar Talasseterapi için yılın her dönemi buranın sahile gelirler.
Kumbaba Şile Merkez'e yaklaşık 3 kilometre uzaklıktadır. Kumbaba sahilinde bulunan kumların yapılan araştırmalar sonucu Talassoterapi için uygun koşullara sahip olduğu bildirilmiştir. Kumbaba'nın şifa verici kumlarının; deri, solunum yolları, sindirim sistemi ve lokomotor sistem hastalıkları ile dolaşım, endokrin, sinir sistemi hastalıklarını da tedavi edici bir özelliğe sahip olduğu saptanmıştır. Kumbaba tepesinde bulunan kumların kırmızı ve turuncu renkli olanları, demir - bakır alaşımlı ve radyoaktif özelliğe sahip olup Bizans'tan bu zamana kadar halkın tıbbi amaçlarla kum banyosu yaptığı bir bölge olarak bilinmektedir.

Yetkili kurumlarca yapılan ölçümlere göre, Kumbaba kumul kumlarının %11.88'inin hafif mineral, %88.12'sinin ağır mineral içerdiği tespit edilmiştir. Antik çağ tarihine bakıldığında Kumbaba'nın Bizans halkı tarafından Güneş Hamamı olarak kullanıldığı bilgisine de ulaşılmaktadır. Bizans devrinde Kumbaba kumlarının romatizmal hastalıkların iyileşmesinde etkili olduğu dilden dile dolaştığı için, Bizans saray mensuplarının da aralarında yer aldığı kişilerin buraya gelerek güneş banyosu yaptıkları söylenmektedir.

Ayrıca, Evliya Çelebi'nin Seyahatnamesi incelendiğinde, Kumbaba'nın günümüzden yaklaşık 400-450 yıl önce yaşamış bir Türk olduğu bilgisine ulaşılmaktadır. Gençlik yıllarında Mısır'a giden bir Türk'ün, Babillerin ve Mısırlıların uyguladığı kum tedavisini öğrenmek için yıllarca o topraklarda yaşayıp daha sonra İstanbul'a geldiği belirtmektedir. Yine Seyahatname'den öğrenilen bilgiye göre, gerçek adı bilinmeyen bu kişi, İstanbul'a döndüğünde de yaptığı uzun araştırmalar sonunda, Şile'nin Kumbaba mevkisinde bulunan kumların doğal yollarla tedavi sürecine elverişli olduğuna kararını vermiştir. Gel zaman git zaman, gerçek adını herkesin unuttuğu bu ilk fizyoterapi uzmanına hürmeten, bu mevkiye Kumbaba adı verilmiştir. Kumbaba'nın mezarı da aynı adla anılan Kumbaba tepesinde bulunmaktadır.

Bölgeye gelenler konaklamak için farklı kategorilerde yer alan tesisleri tercih etmektedir. Herhangi bir tesiste konaklamak istemeyenler ise Kumbaba kamping ve karavan alanına cüzi bir miktar ücret ödeyerek kamp alanından faydalanabilmektedir. Kumbaba kamp alanında ziyaretçilere sunulan hizmetler arasında soyunma kabini, duş ve tuvaletleri sıralayabiliriz. Ayrıca fast food tarzı yiyecek ve içecek satan kafeteryalar da sahilde ve kamp alanında hizmet vermektedir.

Kumbaba, İstanbul'un Anadolu Yakası'nda bulunan Şile ilçesine bağlı 5 mahalleden biridir. Şile'nin merkez mahallelerinden biri olan Kumbaba kuzeyinde Karadeniz, doğusunda Çavuş mahallesi, batısında Meşrutiyet Köyü ve güneyinde Ahmetli Köyü ile komşudur.

12 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
12
8
0 (850) 600 18 68
Fusa Tatil Köyü
Fusa Tatil Köyü
Çavuş Mahallesi, Üretken Sokak, No:4
Şile / İstanbul
Türkiye

-

Eylül ayı 2017 tarihinde ailece kaldım dört gün. Memnun kaldım. Denize sıfır tatil köyü, park sorunu yok. Sabah kahvaltısı var, fiyatları da uygun. Seneye görüşmek dileğiyle Fusa Tatil Köyü. :))

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
12
6
0 (850) 600 18 68
Fusa Tatil Köyü
Fusa Tatil Köyü
Çavuş Mahallesi, Üretken Sokak, No:4
Şile / İstanbul
Türkiye

-

Personel gayet güler yüzlü, anlayışlı... Deniz kum gayet iyi... Aile için ideal... Fiyat makul... Yeme içme mekanları marketler yürüme mesafesi... Yeşil alanları fena değil… Kalınacak yerlere biraz daha özen verilip ve tadilat yapılırsa 4 yıldız olur.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
12
2
0 (850) 600 18 68
Fusa Tatil Köyü
Fusa Tatil Köyü
Çavuş Mahallesi, Üretken Sokak, No:4
Şile / İstanbul
Türkiye

-

1 gece kaldık ama odanın durumu oldukça kötüydü. Banyonun ışığı çalışmaz, giymek için terlik yok. Buzdolabı var ama içi boş. Ayrıca o kadar temiz de değildi oda. 250 lira için değmeyecek bir oda. Fiyata kahvaltı ve şezlong da dahildi. Ancak biz şezlong kullanmadık. Kahvaltı da desen sıradandı. Şile'ye gelmişken insan sağlıklı ve doğal şeyler tüketmek istiyor ancak, her şey hazır, küçük paketlerdeydi. Aç olduğun için yiyeceğiniz türden yani. Kısacası daha iyi yerler var, kesinlikle tavsiye etmem.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
12
10
0 (850) 600 18 68
Fusa Tatil Köyü
Fusa Tatil Köyü
Çavuş Mahallesi, Üretken Sokak, No:4
Şile / İstanbul
Türkiye

-

Bir hafta sonu iki gece konakladık. Çok memnun kaldık. Çok konforlu, şık ve rahat, ayrıca tertemiz odada gerekli her şey var. Resepsiyonist kardeşim çok ilgili ve güler yüzlüydü. Hiç tereddüt etmeden gidip konaklayabileceğiniz mükemmel bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
12
2
0 (850) 600 18 68
Fusa Tatil Köyü
Fusa Tatil Köyü
Çavuş Mahallesi, Üretken Sokak, No:4
Şile / İstanbul
Türkiye

-

Çok kötü, banyo odalar pislik içinde. 200 lirayı kesinlikle haketmiyor, banyo pislikten küvete dönmüş durumda. TV'yi de sökmüşler, havlusu bile olmayan işletme.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
12
10
0 (850) 600 18 68
Fusa Tatil Köyü
Fusa Tatil Köyü
Çavuş Mahallesi, Üretken Sokak, No:4
Şile / İstanbul
Türkiye

-

Tam bir aile ortamı. Çok beğendim herkese tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
12
10
0 (850) 600 18 68
Fusa Tatil Köyü
Fusa Tatil Köyü
Çavuş Mahallesi, Üretken Sokak, No:4
Şile / İstanbul
Türkiye

-

Çok güzel bir yer. Çok beğendim. Herkese tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
12
10
0 (850) 600 18 68
Fusa Tatil Köyü
Fusa Tatil Köyü
Çavuş Mahallesi, Üretken Sokak, No:4
Şile / İstanbul
Türkiye

-

Muhteşem bir yer. İlgi alaka hoşgörü. En önemli güleryüz hiç eksik olmadı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
12
4
0 (850) 600 18 68
Fusa Tatil Köyü
Fusa Tatil Köyü
Çavuş Mahallesi, Üretken Sokak, No:4
Şile / İstanbul
Türkiye

-

1 gece kaldık eşim ve ben bu yazan fiyata kişi başı. Fiyatta haberiniz olsun kahvaltı dahil değilmiş, kahvaltı başı 15 lira ödeniliyormuş. Odayı ayarlarken çalışanlar kahvaltı dahil demişti (belki de yanlış anlamış olabiliriz) Odalara gelince: acayip nem kokusu var, bu nem kokusu her şeye sinmiş, sivrisinek için bir şeyler ayarlayın gelecekseniz çünkü yatırmıyorlar! Banyo duvarları soyulmuş eski bir duş var ve de küçük tahta böcekleri var hazırlıklı olun. Şimdiye kadar kaldığım en kotu mekânlardan biri diyebilirim. Güzel olan tek tarafı: sahile yakın ve de bungalovların bulunduğu yerde sakin ve de marketler var civarda.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
12
10
0 (850) 600 18 68
Fusa Tatil Köyü
Fusa Tatil Köyü
Çavuş Mahallesi, Üretken Sokak, No:4
Şile / İstanbul
Türkiye

-

Yaz boyu ilk tercihim olan Fusa Tatil Köyü'nde köpeğim Tuşe'yle sahil boyu yaptığımız gezintilerimiz, günbatımı turlarımız asla unutulmayacak. Sonbahar için rezervasyonlarımı şimdiden yaptırıyorum...

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
12
10
0 (850) 600 18 68
Fusa Tatil Köyü
Fusa Tatil Köyü
Çavuş Mahallesi, Üretken Sokak, No:4
Şile / İstanbul
Türkiye

-

Gerçekten tatil yapmak için tercih edilecek en güzel yer diyebilirim. Yaklaşık 3 hafta tatil yaptık eşim ve çocuğumla. Tam bir aile ortamı. Hizmetiniz için teşekkürler.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)
12
8
0 (850) 600 18 68
Fusa Tatil Köyü
Fusa Tatil Köyü
Çavuş Mahallesi, Üretken Sokak, No:4
Şile / İstanbul
Türkiye

-

Bahar ve yaz ayları için, dinlenmeye doğayla başbaşa kalmak isteyen herkes için şiddetle tavsiye ederim. Salaş ama temiz güler yüzlü bir yer. Teşekkürler. İstanbul'a yakın mangal yaptık, evin önünde özlediğimiz bir şeydi memnun kaldık.

 • Faydalı buldum (1)
 • Faydalı bulmadım (0)