Konyaaltı Plajı

  • Antalya / Konyaaltı

Konyaaltı Plajı

Ülkemizin yaz turizmi bakımından en hareketli şehirlerinden Antalya'nın bir beldesi olan Konyaaltı, kendisiyle aynı ismi taşıyan ünlü Konyaaltı Plajı'na ev sahipliği yapmaktadır. Antalya'nın 3 km batısında yer alan bu plaj, kum ve çakıl karışımı olmasıyla ön plana çıkmaktadır. Plajın toplam uzunluğu ise yaklaşık olarak 6 km'dir. Bu özelliği ile bağlı olduğu Antalya çevresinde yer alan en uzun plaj hem de il merkezine en yakın plaj olarak bilinmektedir.

Konyaaltı Plajı'nda yer yer kumlu alanlara rastlansa da genelinde çakıllı bir sahil hakimdir. Bu nedenle çocuklu aileler tarafından nispeten daha az tercih edilmektedir. Kumlu bir sahil arayan ziyaretçiler ise Konyaaltı çevresinde yer alan Lara ya da Kumköy'ü tercih etmektedir.

Konyaaltı Plajı bölgede uzun süren yaz sezonu boyunca yalnızca ülkemizden değil dünyanın dört bir yanından yabancı ziyaretçilere unutulmaz bir seyahat olanağı sunmaktadır. Bünyesinde pek çok konaklama alternatifinin bulunması, ulaşımının kolay olması, temizliği ve konukların pek çok ihtiyacını karşılayabileceği tesislere sahip olması nedeniyle sıklıkla ziyaretçi ağırlamaktadır. Ayrıca Konyaaltı çevrede yer alan pek çok plajın aksine halk plajı olma özelliğine sahiptir.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Konyaaltı Plajı
10

-

Antalya Konyaaltı'na gidiyorsanız eğer bu plaj vazgeçilmeziniz olacak :)