Japon Bahçesi
Japon Bahçesi - Görsel 1
Japon Bahçesi - Görsel 2
Japon Bahçesi - Görsel 3
Japon Bahçesi - Görsel 4

Japon Bahçesi

+ 7 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Japon Bahçesi Hakkında

Japonya ve Türkiye arasındaki dostluğu simgeleyen, 2003 yılından itibaren İstanbul'da faaliyette olan Baltalimanı Japon Bahçesi, iki devletin işbirliği ile oluşturulmuş, İstanbul içerisinde adeta vahaya düştüğünüzü hissedeceğiniz doğal bir mini park.

İçinde yer alan köprüsü, Nisan ayında açan kiraz ağaçları ve yemyeşil birbirinden farklı güzel bitkileriyle özellikle baharda sessiz ve sakin birkaç saat geçirmek isteyen ziyaretçiler için en ideal kaçış yerlerinden birisi.

Baltalimanı Japon Bahçesi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Baltalimanı Japon Bahçesi esasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne, bakım sorumluluğu ise İBB Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne ait olan, Türkiye ve Japonya işbirliği sonucu 2003 yılında açılan bir bahçedir. 1972 yılında kardeş şehir anlaşması sağlayan İstanbul ve Japonya'da bulunan Shimonoseki şehirlerinin işbirliği sonucu kurulmuştur.

6137 m2'lik bir alana yayılmış olan Baltalimanı Japon Bahçesi, Çay Odası, Çardak, Şelale, Gölet ve çeşitli yürüyüş patikalarını kendi içerisinde barındırmaktadır. 2015 yılında bir tadilattan geçen ve her iki ülkenin desteği ile bugünkü halini alan Baltalimanı Japon Bahçesi özellikle İlkbahar ve Sonbahar aylarında ziyaret edilmesi gereken İstanbul Bahçeleri arasındadır.

Japonya'nın sembolü olan Kiraz Ağacı (Sakura) başta olmak üzere birçok farklı türden 4850 ağaca ev sahipliği yapmaktadır. Baltalimanı Japon Bahçesi'nde Sakura zamanı ne zaman diye merak edenler, pembe açan Sakura çiçeklerini görmek için Mart ayı sonu-Nisan ayı başında bahçeyi mutlaka ziyaret etmeliler.

Unutmayın ki Baltalimanı Japon Bahçesi sakuralarının en güzel zamanı Nisan ayının ilk haftasına denk gelmektedir.

Baltalimanı Japon Bahçesi'nin içerisinde yeme ve içme amaçlı bir tesis bulunmamaktadır. Bu nedenle kahvaltı yapmak, tesiste bir şeyler içmek park içerisinde mümkün değildir.

Çay odası olarak hizmet eden “ Yogetsuan” tipik bir Japon tarzı oda olarak dekore edilmiş ve Japonya kültüründe çok önemli olan “ çay seremonisi” etkinlikleri için özel günlerde kullanılmak üzere inşa edilmiştir.

Ayrıca belirtmeliyiz ki Baltalimanı Japon Bahçesi'nde piknik yapılmamaktadır fakat dışardan sandviç, bisküvi, su gibi yiyecek içeceklerinizi yanınızda getirip, park içerisinde yiyebilirsiniz. Park içerisinde Tuvalet bulunmaktadır.

Son olarak Baltalimanı Japon Bahçesi'nde önceden izin almak koşuluyla gelin&damat fotoğrafları, nişan fotoğrafları çekilmektedir. Böyle bir ihtiyaç için Baltalimanı Japon Bahçesi yetkililerini arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Baltalimanı Japon Bahçesi Ziyaret Saatleri

Baltalimanı Japon Bahçesi ziyaret saatleri yaz ve kış mevsimine göre değişmektedir. Yaz tarifesi 07: 00-19: 30 arası iken, kış tarifesi 07: 00-17. 00 saatleri arasında haftanın her günü ziyarete açıktır.

Baltalimanı Japon Bahçesi’ne Giriş Ücretli mi?

Baltalimanı Japon Bahçesi ücretleri en merak edilen sorulardan bir tanesi. Baltalimanı Japon Bahçesi'ne giriş ücretsizdir.

Baltalimanı Japon Bahçesi Nerededir?

Baltalimanı Japon Bahçesi Sarıyer'in Baltalimanı semtinde bulunmaktadır. Baltalimanı Devlet Kemik Hastanesinin tam karşısında yer almaktadır. Araçla gelenler için ise Baltalimanı Japon Bahçesi'nin otoparkı bulunmaktadır.

Baltalimanı Japon Bahçesi’ne Nasıl Gidilir?

Baltalimanı Japon Bahçesine nasıl gidilir diye merak ediyorsanız toplu taşıma ile rahatlıkla bu parka ulaşılabildiğini söyleyebiliriz. Taksim yönünden gelecek olanlar 40, 40T, 42T otobüsleriyle, Kabataş yönünden gelecekler ise 22-22RE-25E otobüs hatlarına binerek, Baltalimanı Devlet Kemik hastanesi durağında inerek, Baltalimanı Japon Bahçesine kolaylıkla ulaşabilirler.

Yorum / Değerlendirme

Japon Bahçesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?