Tesis Adıyla Arama Yap

Temizle x

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Fiyat Sorgula (TL)

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Emirgan Otelleri

Emirgan için {{ (filteredHotels).length}} / 0 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

Sıralama Kriterleri {{ sorting.id }}
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele
 • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
 • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Ücretsiz Çağrı Hattı
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Emirgan Hakkında

Tarihi Yarımada'nın muhteşem doğasına eşlik eden semtlerden biri olan Emirgan, Boğaziçi'nin en gözde ve en keyifli köşelerinden biridir.

Sarıyer ilçesine bağlı olan Emirgan, sahil kıyısında küçük bir semt olsa da gün içerisinde birçok misafir ağırlar. Sahil boyunca sıralanan çay bahçeleri hoş vakitler sunar sunarken, yeşilliklerle dolu parkları dinlenme alanlarını oluşturur.

İstanbul Emirgan'ın yerleşim alanı olarak kullanılması I. Abdülhamit dönemine gitmektedir. Çünkü I. Abdülhamit, Emirgan'ı iskana açmıştır. Bu bölge eski dönemlerde Ferudun Bey Bahçeleri olarak anılıyordu. Şimdiki ismini ise IV. Murat döneminde buraya yerleşen Emir Güne Han'dan alır. Emir Güne Han'a bu bölge IV. Murat tarafından hediye edilmiştir.

Emirgan bağlı olduğu Sarıyer ilçesine 16 km uzaklıktadır. Günümüzde büyük bir parka sahiptir. Parkta spor aletleri ve koşu parkurları bulunmaktadır. Günün stresini atmak isteyenlere veya güzel bir piknik yapmak isteyenlere Emirgan Korusu ev sahipliği yapar. En büyüleyici, en dinlendirici haliyle…

Nezih bir yerleşim alanı olan Emirgan'a yabancı turistler de yoğun ilgi göstermektedir. Emirgan'da konaklayabileceğiniz oteller de bulunuyor. Emir otel odalarının geneli konforunuz ön planda tutularak hazırlanmıştır.

Oteller, İstanbul'a gelen turistler tarafından tercih edilmektedir. Emirgan'daki oteller hem aile hem de arkadaş gruplarının konaklamasına oldukça uygundur.

En güzel haliyle misafirlerini ağırlayan bu şirin semtin en çok ziyaret alan bölgesi Emirgan Korusu'dur. Emirgan Korusu'nun güzelliğini gören mutlaka hayranlık duyar. Özellikle bahar aylarındaki İstanbul Lale Festivali'nde rengarenk laleleriyle görsel şov yapar.

İstanbul'a tatil yapmak için gelmeyi planlıyorsanız Emirgan'da bulunan otellerin birinde konaklayabilirsiniz. Böylece hem Emirgan Korusu'nun tadını doyasıya çıkarabilir hem de Emirgan'daki çay bahçelerinde güzel bir manzara eşliğinde keyifli vakitler geçirebilirsiniz.

Emirgan'a aracınızla gitmeyi planlıyorsanız Beşiktaş sahil tarafından ulaşabilirsiniz. Zincirlikuyu'dan bineceğiniz 40B otobüsleriyle de Emirgan'a geçebilirsiniz.

Günümüzde restoran olarak kullanılan Sarı Köşk'te güzel bir kahvaltı yapabilirsiniz. Emirgan Korusu'ndaki Pembe Köşk ve Beyaz Köşk'ü gezmeyi de sakın ihmal etmeyin.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın