İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü - Görsel 1
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü - Görsel 2
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü - Görsel 3
İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü - Görsel 4
7 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Hakkında

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE); İzmir ili Urla ilçesinde 1992 yılında kurulan ve özellikle teknoloji alanlarında araştırma, eğitim-öğretim, üretim, yayın ve danışmanlık alanlarında üst düzey olan bir devlet üniversitesidir. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nün yerelde ‘ 'İYTE'' olan kısaltması, uluslararası alanda ‘ 'IZTECH'' olarak kullanılmaktadır.

Akademik yapısı 3 fakülte ve 1 enstitüden oluşan İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde; 14 lisans, 24 yüksek lisans ve 19 doktora programı bulunmaktadır. Eğitim dili İngilizce olan İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde, şuan da 3549'u lisans, toplam 5383 öğrenci eğitim-öğretim görmektedir.

Dünyada en gelişmiş teknik üniversite modellerinden biri olan İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü, bu alanda Türkiye'de tek olma özelliğini taşımaktadır. İlçe merkezinde bulunan ve Adnan Menderes Havalimanı'na 61 km mesafede bulunan İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile kolayca ulaşım sağlanabilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?