Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

İstanbul Çin Başkonsolosluğu

+ 5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

İstanbul Çin Başkonsolosluğu Hakkında

İstanbul’ un Sarıyer ilçesine bağlı Kireçburnu semtinde yer alan İstanbul Çin Başkonsolosluğu, Türkiye’ de ülkesinin ticari menfaatlerini koruyan ve geliştiren, ancak diplomatik yetkiye sahip olmayan, çeşitli resmi görevleri yerine getiren resmi bir kurum.

Türkiye’ de ticari menfaatleri korumak, geliştirmek, pasaport yenileme, tıbbi, kanuni, eğitimsel yardım sağlama, ulaşım, bulunan ülkenin otoriteleri ile iletişim kurma, yurt dışında ölüm, doğum, ayrılık ve dünyevi olaylarla ilgilenmek, İstanbul Çin Başkonsolosluğu’ nun genel amacını oluşturuyor.

Görevleri, antlaşmalar ve nizamnamelerle belirlenmiş olan İstanbul Çin Başkonsolosluğu’ nda, Haziran 2017 itibariyle, resmi ziyaret, öğrenci, iş ve turistik grup vize başvurularını turizm acentesi aracılığı halinde yapılmasını kabul ediliyor. Ancak İstanbul’ a direk yapılan vize başvuruları kabul edilmiyor.

Diğer turizm acenteleri turistik grup vizesi için başvuru yapmak isterlerse, İstanbul Başkonsolosluğu’ nun belirlemiş olduğu saatler dahilinde işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekiyor. İstanbul Çin Başkonsolosluğu’ nda, 09. 00-10. 00 saatleri arasında acente vize başvuruları, 10. 00-12. 00 saatleri arası Çin doğumlu Türk vatandaşları vize başvuruları ve 15. 00-16.

30 saatleri arasında ise pasaport ve evrak dağıtımı işlemleri gerçekleştiriliyor.

Yorum / Değerlendirme

İstanbul Çin Başkonsolosluğu
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?