İstanbul Amerika Konsolosluğu

İstanbul Amerika Konsolosluğu
İstanbul Amerika Konsolosluğu - Görsel 1
İstanbul Amerika Konsolosluğu - Görsel 2
İstanbul Amerika Konsolosluğu - Görsel 3
4 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

İstanbul Amerika Konsolosluğu Hakkında

Hafta içi her gün sabah 08. 00 ile 16. 30 arasında hizmet veren İstanbul Amerika Konsolosluğu, ülkemizden yapılacak Göçmen Olmayan Vize başvuruları ve konsolosluk işlemleri ile hizmet vermektedir.

Yakın bir tarihte ya da uzun vadede Amerika seyahat planı yapanların ve vize başvurusunda bulunmak isteyenlerin online başvuru yaparak randevu talep etmesi ile İstanbul Amerika Konsolosluğu’ ndan işlemleri görülmektedir.

Ülkemizden yapılacak tüm Göçmen Olmayan Vize başvuruları ile ilgili Amerika seyahat planı olanlar İstanbul ya da Ankara’ da yer alan konsolosluklara başvurmaları gerekmektedir. Marmara Bölgesi’ nde ikamet edenler Amerika konsolosluk işlemleri için İstanbul Amerika Konsolosluğu’ na başvurmaları gerekmektedir.

Bu iller arasında; Çanakkale, Tekirdağ, Bursa, Balıkesir, İzmit, İstanbul, Edirne gibi büyük şehirler yer almaktadır. Konolosluk İstanbul Avrupa Yakası’ nda İstinye’ de yer almaktadır ve konsolosluk işlemleri için 08. 00 ile 16. 30 arasında çalışırken, vize işlemeleri için 09. 30 ile 17. 00 arasında hizmet vermektedir.

Yorum / Değerlendirme

İstanbul Amerika Konsolosluğu
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?