Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

İstinye Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

İstinye Otelleri

İstinye için {{ (filteredHotels).length}} / 0 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Sertifikalı

İstinye Otelleri

İstinye Otelleri

İstinye Otelleri

İstinye, İstanbul'un kıyı semtlerinden biri olarak Avrupa Yakası'nda yer alıyor. Sarıyer ilçesine bağlı olan İstinye İstanbul'un sevilen semtlerinden biri. Sahip olduğu doğal güzellikler, ferah yapısı ve deniz kenarında olması gibi özellikleriyle İstinye yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı olan bir bölge. Turistlerin ilgisi yoğun olan bir bölge olduğu için İstinye'de konaklama olanakları da oldukça geniş. Bu açıdan İstinye otel ve pansiyon çeşitliliği sayesinde konaklama imkanları ile geniş bir yelpazede hizmet sunuyor. Eğer İstinye'de konaklıyorsanız veya İstinye'ye yakın bir yerlerde bulunuyorsanız İstinye ve çevresinde yapabileceğiniz etkinlikler ve gidebileceğiniz mekanlar oldukça çeşitli. İstinye otelleri ise size bu gezi sırasında üstün hizmet kalitesi ile eksiksiz bir konfor alanı sağlıyor. Biz de bu yazımızda gezip görülebilecek mekanları, gidilebilecek yerleri, cazip etkinlikleri ve İstinye'da yapılabilecek diğer pek çok şeyi sizler için derledik. Eğer İstinye'de veya yakınlarında konaklamayı düşünüyorsanız birbirinden farklı seçeneklerle istediğiniz gibi bir tatil yaşayabilirsiniz.

İstinye Butik Oteller

İstinye Butik Oteller

İstinye bulunduğu konum, semtteki günlük hayat ve mimari yapısı gereği bir yaşam alanı olarak nitelenebilir. Bu nedenle bölgede kısa süreli konaklama ihtiyacını karşılayan çok sayıda ve farklı çeşitlerde oteller mevcut. İstinye butik oteller ise bu konaklama yerleri arasında en çok tercih edilen seçeneklerden biri. Bölge turistik olarak öne çıkmasa da bir yaşam merkezi olarak çok sayıda insanın yaşadığı ve bulunduğu bir yer. Bu nedenle butik oteller turistik amaçlı otellere nazaran ağırlıkta bulunuyor ve sağladıkları imkanlarla öne çıkıyor denebilir. Butik otellerin ağırlıkta olması ilçede her şey dahil imkanlara sahip ve lüks olarak nitelenebilecek otellerin olmadığı anlamına gelmiyor. Kendisi de nezih bir yerleşim olup ve lüks imkanlara sahip olan İstinye'de çok sayıda her şey dahil hizmet sunan konaklama yeri bulunuyor. Avrupa Yakası'nın ormanlık alanlarında bulunduğu göz önüne alınırsa kalacağınız otelin yeşilin hakim olduğu bir yerde bulunması da mümkün. Bu açıdan İstinye size uygun fırsat ve imkanları misafirlerine sunuyor diyebiliriz. Önceliklerinizi göz önünde bulundurarak ve konaklamak istediğiniz otelin konumunu, konaklama hizmetlerini ve diğer özellikleri göz önüne alarak sizin için en iyi otelleri ve pansiyonları bulmanız mümkün. Şehirdeki trafik yoğunluğunu göz önüne aldığımızda toplu taşımaya yakın bir yerde konaklamak ulaşım açısından yararlı olabileceği gibi trafik gürültüsünden uzak bir yerde konaklamak isteyen misafirlerin daha sakin bölgelerdeki otelleri seçmeleri uygun olabilir.

İstinye Otel Fiyatları

İstinye Otel Fiyatları

İstinye, sahip olduğu nüfus ve merkezi konumu gereği çok sayıda butik oteli bulunduran bir bölge olarak karşımıza çıkıyor. Bölgeye kısa süreli ziyaret yapanların ve zamanını daha çok gezerek geçirmek isteyenler de butik otelleri sık tercih ediyor. Genellikle konaklama ihtiyacı için tercih edilen butik oteller arasında yemek hizmeti sunan ve sunmayanlar bir arada bulunuyor.

 • Bu otellerin fiyatları göz önüne alınırsa yemek hizmeti veren otellerin daha yüksek ücretlerde olacağı söylenebilir. Bunun yanı sıra kaç öğün yemek hizmeti olduğu, odaların büyüklüğü ve sunulan diğer hizmetler de fiyatlarda belirleyici rol oynuyor.
 • İstanbul için ulaşım önemi göz önüne alındığında otelin merkezi bir konumda olması ve metro, otobüs, metrobüs gibi toplu taşıma hizmetlerine uzaklığı ücretleri belirleyen bir diğer önemli etken.
 • Otelinizin niteliği de fiyatı belirleyen etkenlerden biri. Örneğin süit otel standart bir otele göre daha yüksek fiyatla konumlanıyor ve genellikle tek bir yatak odasına ek olarak oturma alanı da ekleniyor.
 • Otellerin geneli orta ve üst segmentte yer alıyor olsa da İstinye ucuz otel imkanının da bulunabildiği bir yerleşim.
 • Denize göre konum da otel ücretlerine etki eden bir diğer önemli özellik. Otel deniz manzarasına sahip ise ücretlerin yükselmesi mümkün.
 • İstinye otel fiyatları ayrıca otelde bulunan ve kişisel ihtiyaçları karşılayan hizmetler tarafından da belirlenebiliyor.

Ancak ilçeye ve semte genel olarak baktığınızda dilediğiniz ölçekte bir otel bulmanız oldukça mümkün görünüyor. Dilerseniz lüks, dilerseniz de daha mütevazı ve uygun fiyatlı konaklama seçenekleri bulabilirsiniz. Bölgede uygun İstinye otelleri size dilediğiniz imkanları sunmayı başarıyor.

İstinye'de Gezilecek Yerler

İstinye'de Gezilecek Yerler

Sarıyer yüzyılları aşkın tarihi ve kültürel yapısıyla birçok gezilecek yere ve birçok etkinliğe sahip bir ilçe iken çevresinde bulunan ilçeler de İstinye'de konaklarken gidilebilecek mekanlar bulunduruyor. Hem turistik gezi yapmak hem de alışveriş ve şehir merkezinde gezmek için çok sayıda imkan barındıran İstinye ve çevresinde gezilecek yerler ve aktiiteler içinden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

 • Emirgan Korusu bölgenin en güzel manzaralı yerlerinden biri. Koruda serin bir yürüyüşe çıkıp koru içerisinde bulunan sosyal tesis köşklerinde kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz. Köşk hem iç hem de dış mekanda hizmet sunuyor.
 • Belgrad Ormanı bölgede bulunan bir başka doğal değer. Uçsuz bucaksız ormana dilerseniz pikniğe dilerseniz de koşuya gidebilirsiniz.
 • Duatepe Parkı çok az kişinin bildiği fakat muhteşem manzarasıyla büyüleyici bir yer. Denk gelirseniz parktaki seyyar çay satıcılarından çay alıp manzarayı izleyebilirsiniz.
 • Milli Parklar Kuş Gözlem Kulesi daha önce yaşamadığınız bir deneyim sunuyor. Dilerseniz buraya çıkıp kuşları gözlemleyebilirsiniz.
 • Atatürk Arboretumu şüphesiz ki bölgenin en güzel yerlerinden biri. Özellikle bahar aylarında çiçeklerin ve yaprakların renkleriyle büyüleyici bir havaya bürünen orman nefes almanızı sağlayacak bir deneyim yaşamanıza yardımcı oluyor.
 • Sahip olduğu değerli eserlerle Sakıp Sabancı Müzesi gezilebilecek yerlerden bir diğeri.

İstinye, İstanbul'da konaklamak için en uygun seçeneklerden biri olması sayesinde tatilinizin her anını kolayca planlamanızı sağlarken birçok konaklama alternatifi sayesinde konforlu bir tatil yaşamanıza olanak tanıyor.

İstinye Otelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Son 3 günde, Neredekal kullanıcıları İstinye için ₺200 den başlayan fiyatlarla çift kişilik oda buldu. Ortalama fiyat ₺850 dir.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu gece için İstinye otellerinde ₺200 ile ₺1500 fiyatları arasında otel buldu.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu hafta sonu için İstinye otellerinde ₺200 den başlayan fiyatlarla oda buldu. 4 yıldızlı otel fiyatları ₺1500 den başlıyor.

Neredekal aracılığıyla en çok aranan oteller Rumelihisarı, Kilyos semtlerindedir.

Arama formunda gelen Yakınımdaki Oteller alanına tıklayarak, konumunuza yakın otelleri listeleyebilirsiniz.