Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

İslami Oteller Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

İslami Oteller

İslami Oteller için {{ (filteredHotels).length}} / 28 gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana Göre
 • Popülerliğe Göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.comment_count }} Misafir Yorumu

"{{ comment }}"

Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Rezervasyon İçin Arayın
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}
Puan: {{ hotel.score }} | Üyelik Şekli: {{ hotel.uyeliksekli }} | Affiliate: {{ hotel.affiliate_id }}
{{ newGenerationFilterTitles[itemIndex] }}
{{ features[attribute] }}

İslami Oteller

Ülkemiz tatil ve turizm cenneti bir coğrafyada yer alıyor. Her türden konaklama zevkine ve bütçeye göre de bir tesis bulunur. İslami oteller de bu tesis türlerinden sadece biri.

İslami otellerin, bir başka deyişle muhafazakar otellerin diğer otellerden ayrıldıkları belirli özellikleri vardır. İslami oteller, İslami hayat tarzına uygun hizmetler sunan otellerdir. İslami hayat tarzından kastedilen odalarda yemeklere sosyal alanlardan ortak kullanılan mekanların ayarlanmasına kadar oldukça geniş bir yelpazeden bahsediyoruz. Muhafazakar otellerin hiçbirinde içinde alkol olan hiçbir içecek ya da yiyecek bulunmamaktadır.

Ülkemizden olduğu kadar dünyanın hemen her noktasından İslam dinine mensup olan kişilerin tatil için geldiği İslami otellerin en temel özelliği İslam dinindeki helal kavramına uygunluk göstermesidir. Yabancıların İslamic hotels olarak tanımladığı İslami otellerin hellal kavramını biraz inceleyecek olursak birkaç noktadan bahsedebiliriz.

İslami oteller için helal kavramı otellerde hazırlanan yiyecek içecekten kıyafetlere ve mekan tasarımından plajın kullanım alanlarının belirlenmesine kadar geniş bir yelpazeyi kapsıyor. Mekan tasarımında ortak kullanılan kapalı havuz ve SPA gibi bölümlerin erkek ve kadın olarak ayrılması esas alınmaktadır. Havuzlar ve SPA alanı ayrı olmakla birlikte korunaklı ve gizliliğe büyük önem verilmektedir. Ayrıca otelde konaklamalarını gerçekleştiren tatilcilerin ibadetlerini rahatça yerine getirmeleri için Mescitler hazırlanmıştır. Büyük otellerde birkaç tane bile vardır.

Restoranların menüsünde misafirlerine sunulan yiyecek ve içeceklerin her birinin hazırlanışında ve ham maddelerinin satın alınma sürecine kadar helal olması önemlidir. Mesela restorana giren et ve et türevlerinin hepsinin İslami şartlara göre kesiminin yapıldığı hayvanlardan olması gerekmektedir. Aynı şekilde domuz eti ve domuzdan elde edilmiş hiçbir gıda ve katkı maddesinin bu otellerin restoran depolarına dahi giremez.

Yemeklerin yanında içeceklerin alkolsüz olma esası ön planda tutuluyor. Tıpkı domuz ürünleri gibi alkol ürünleri de asla bu kategoride hizmet veren otellere giremez. Günümüzde Tesettür Otel de denilen İslami hayat tarzına uygun oteller hemen her bölgede açılarak misafirlerini ağırlamaya başladı. İslami otellerde özel aile hizmetleri çalışan ekip tarafından sağlanmakta olup bazı tesislerde sadece bayanlara özel, dışarıdan görünmeyecek şekilde dizayn edilmiş plajlar bulunmaktadır.

Birazda İslami otel fiyatlarının ne kadar olduğundan bahsedelim. Ülkemizde şu şekilde bir genel algı var. İslami oteller diğer otellerden her zaman daha pahalı şekilde. Aslında her tesisin verdiği hizmet kalitesi ve sunduğu olanaklar o tesisin konaklama fiyatını belirlemesinde ana etkeni oluşturmaktadır. O yüzden her şey ve beş yıldızlı oteller kategorisinde hizmet veren tesisler ile yine beş yıldızlı İslami otel ve her şey dahil İslami otel fiyatları neredeyse birbirine yakındır.

Bazı İslami otellerde erkeklere ve kadınlara yönelik ayrı havuz, plaj, hamam ve sauna hizmetleri bulunmaktadır. Bu özellikleri bu sayfada listelenen İslami otellerin detaylarında bulabilirsiniz. İslami inanca ve kurallara uygun şekilde tatil yapmak isteyenler için hizmet veren tesisleri bu sayfadan inceleyebilir, fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz. Dilerseniz de beğendiğiniz ve konaklamak istediğiniz İslami otelle iletişime geçerek ön rezervasyon yaptırabilirsiniz.

İslami Oteller Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Son 3 günde, Neredekal kullanıcıları Türkiye için ₺ den başlayan fiyatlarla çift kişilik oda buldu. Ortalama fiyat 0 ₺ dir.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu gece için Türkiye otellerinde ₺ ile ₺ fiyatları arasında otel buldu.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu hafta sonu için Türkiye otellerinde ₺ den başlayan fiyatlarla oda buldu. 4 yıldızlı otel fiyatları ₺ den başlıyor.

Neredekal aracılığıyla en çok aranan oteller semtlerindedir.

Arama formunda gelen Yakınımdaki Oteller alanına tıklayarak, konumunuza yakın otelleri listeleyebilirsiniz.