Günpınar Şelalesi, Darende

Günpınar Şelalesi

  • Malatya / Darende

Günpınar Şelalesi

Malatya'nın Darende ilçesinde yer alan Günpınar Şelalesi, ülkemizin 243.tabiat parkı olma özelliğine sahiptir. Özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında görülesi bir doğal güzelliğe ev sahipliği yapan şelale bu dönemlerde sayısız ziyaretçi ağırlamaktadır. Şelalenin ilçeye olan uzaklığı yaklaşık 5 km iken, Malatya il merkezine 110 km'dir. Şelale çevre il ve ilçelerden olduğu kadar turla gelen ziyaretçileri de ağırlamaktadır.

Günpınar Şelalesi 40 m yükseklikten dökülmekte ve ortaya muhteşem bir manzara çıkmaktadır. Sol tarafında kalan kaynak suyunun kış aylarında donmasıyla tıpkı Pamukkale'ye benzemektedir. Hem bu güzellikleri hem de tabiat parkı ilan edilmesi bölgeye gelen ziyaretçi sayısına olumlu anlamda katkı sağlamıştır. Bünyesinde yeme-içme gibi ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz ve sevdiklerinizle dinlenirken manzaranın tadını çıkarabileceğiniz işletmeler bulunmaktadır. Bölge hiç şüphesiz doğa yürüyüşleri ve doğa fotoğrafçılığı için uygundur. Siz de bölge ziyaretiniz sırasında Günpınar Şelalesi'nin yanı sıra Sulu Mağara'yı seyahat planınıza dahil edebilirsiniz.

7 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
7
Kahvaltı yerleri çok kötü
1

-

Yer çok çok güzel, kahvaltı kötü. İki kişilik serpme kahvaltıda iki çeşit peynir, domates, salatalık, yumurta, zeytin, tek çeşit reçel, bal, çikolata. Bu serpme kahvaltı oluyor. İlk defa gördüm böyle serpme kahvaltı. Kahvaltı yerleri çok çok kötü. Unutmadan artı çay 80 TL Sudan ucuz?

7
Otobüs var mı?
10

-

Otobüs var mı? Arkadaşlar merhaba, merkezde oturuyorum, Darende'ye gitmek istiyorum, arabam yok, nereden minibüse binebilirim veya otobüs var mı? Lütfen yardımcı olun.

7
Otobüs var mı?
10

-

Arkadaşlar merhaba, merkezde oturuyorum, Darende'ye gitmek istiyorum, arabam yok, nereden minibüse binebilirim veya otobüs var mı? Lütfen yardımcı olun.

7
Muhteşem bir doğa harikası
10

-

Kesinlikle muhteşem bir doğa harikası. Görülmeye değer.

7
Acayip güzel bir havası var
10

-

Geçen hafta ailece oradaydık. Harika bir yer. Suyu çok soğuk, acayip güzel bir havası var, bayıldık. İnsanlar denize gidip sıcaktan yanacağına, bu güzel yere gelip ferahlasınlar ama araç şart. Çünkü mesafe merkeze uzak.

7
ömer kalfa tarafından...
10

-

O çok bilinen Düden Şelalesi'nden falan çok çok daha görülesi bir yer. Böyle güzel yerlerin daha çok tanıtımı yapılmalı.

7
Oğuz tarafından...
10

-

Malatya'nın gezilebilecek en güzel yeri. Malatya Merkez'e 100 km uzak, o kadar yol gitmeye değer bir yer.