Gölmarmara
Gölmarmara - Görsel 1
Gölmarmara - Görsel 2
Gölmarmara - Görsel 3
Gölmarmara - Görsel 4

Gölmarmara

+ 7 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Gölmarmara Hakkında

Manisa’ ya bağlı şehrin sevimli ve küçük ilçelerinden biri olan Gölmarmara, ismini bünyesindeki gölden, yani Marmara Gölü’ nden alıyor. Akhisar, Gördes, Turgutlu, Salihli ve Saruhanlı gibi ilçelerle çevrili olan Gölmarmara’ nın en dikkat çekici güzelliği ise hiç şüphesiz Marmara Gölü.

Göl, özellikle bünyesinde barındırdığı kuş türleriyle bilinmekte ve bu türleri gözlemleme imkanı sunuyor. Bunun yanı sıra hem ilçede yaşayanlar hem de çevre ilçelerden gelenler kamp ve piknik yapmak ya da balık tutmak için göl çevresi tercih ediyor. Gölmarmara bağlı olduğu Manisa iline 58 km uzaklıkta yer alıyor.

İlçenin iklim özellikleri ise tipik bir Akdeniz iklimi olup, yazlar sıcak ve kurak, kışlar ılık ve yağışlı geçiyor. Yaz döneminde kavun ve karpuz üretimin oldukça yaygın olduğu ilçede her yıl düzenlenen Kavun-Karpuz Festivali ise hem çevre ilçelerin hem de yerli halkın bir hayli ilgisini çeken aktiviteler arasında yer alıyor.

Gölmarmara ziyareti sırasında gezebileceğiniz yerler arasında Marmara Gölü’ ne ek olarak Şahuban Camisi ile Halime Hatun Camisi ve Külliyesi yer alıyor. Ayrıca ilçenin Salihli’ de yer alan Sardes Antik Kenti’ ne olan 40 km uzaklıktaki konumu sebebiyle yolu Gölmarmara’ ya düşenlerin antik kenti görmeden dönmemelerini tavsiye ederiz.

Yorum / Değerlendirme

Gölmarmara
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?

Konum

Örnek Harita Görseli
Haritada gör