Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Manisa Aktiviteleri

Manisa civarında yapılacak 0 aktivite.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Kriterlerinize uygun sonuç bulunamadı.

Manisa Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

Sadece antik yerleşim alanları ve diğer tarihi yapıtlarıyla değil, aynı zamanda yemyeşil doğasıyla ve Spil Dağı’nın görkemiyle güzelleşir Manisa. Bu şehirde yapılacak yolculukların uzun olmasını öneriyoruz. Çünkü sadece bir-iki günde bitmez görülmesi gereken yerleri. Tabii yapılacak aktiviteleriyle de gezi günlerinizi daha keyifli hale getirir.

Konaklama seçenekleri için uygun Manisa otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Manisa’da yapılmadan dönülmemesini önerdiğimiz birçok aktivite bulunuyor. Yaklaşık 1 haftanızı değerlendirmek için tatil planları yapıyorsanız Manisa’yı ilçe ilçe gezip, yeni keşiflerle ve aktivitelerle dolu geçirebilirsiniz günlerinizi. İşte Manisa’da yapılmasını önerdiğimiz aktiviteler:.

Yöresel bir köy kahvaltısı yaparak güne zinde başlayabilirsiniz. Balların, kaymakların, reçellerin ve peynir çeşitlerinin masanızı süsleyeceği kahvaltıdan kalkmak istemeyeceksiniz. Kahvaltınızı 1-2 saat uzatıp hem kahvaltının tadını doyasıya çıkarabilirsiniz hem de enerji depolayabilirsiniz.

Manisa’nın merkezine inerek Yeni Han’da alışverişe başlayabilirsiniz. Yöresel kıyafetlerin, deri ürünlerin, antika eşyaların ve taş oyma ürünlerinin arasında ne alacağınızı şaşıracak olsanız da eliniz kolunuz dolu bir şekilde döneceğiniz kesindir Yeni Han’da. Yeni Han’dan küçük hediyelik eşyalar alabilirsiniz sevdiklerinize. Zamanın nasıl geçtiğini anlamayacağınız alışverişinizde sık sık saate bakmayı sakın unutmayın.

Çünkü daha görmeniz gereken çok yer var Manisa’da.

Spil Dağı'na çıkıp hem keyifli bir yürüyüş yapabilir hem de yaban atlarına şahit olabilirsiniz. Yeşil bir tabiat manzarası sunan Spil Dağı Milli Parkı’nda fotoğraf çekmeyi sakın ihmal etmeyin.

Zengin bir yöresel muftağa sahiptir Manisa. Şehrin birbirinden güzel lezzetleri arasındaki Manisa kebabı, kula kapama, üzün kötüsü, topalak, mangır mantı yemeden ve mesir macunu almadan tatilinizi kesinlikle sonlandırmayın. Manisa, damağınızı birçok farklı lezzetle buluşturacağınız bir tatil olacak sizler için.

Şehrin en önemli tarihi yerleşim alanı olan Sart Antik Kenti’ni yapılacaklar listenize mutlaka dahil etmelisiniz. Salihli ilçesinde bulunan Sart Antik Kenti, Lidya Krallığını’nın başkenti konumda olmuş bir şehir… Günümüzde kazı çalışmaları hala devam eden kentin birçok kalıntısını günümüze sağlam bir şekilde gelebilmiş.

Merkez ilçesi Çaybaşı Mahallesi’ndeki Ağlayan Kaya’yı da mutlaka ziyaret etmelisiniz. Bir efsaneyle bütünleşen Ağlayan Kaya’nın ünü ülke sınırlarını aşmış durumda. Ağlayan Kaya’yı görmeden Manisa’dan kesinlikle ayrılmayın.