Gereme Harabeleri

+ 3 Fotoğraf
3/5
Çok İyi
4 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Gereme Harabeleri Hakkında

Gereme Harabeleri, yerli ve yabancı turistler tarafından en çok ziyaret edilen noktalarından biridir. Kayseri’de bulunan Gereme Harabeleri, Erciyes Dağı’nın güney eteklerinde yerini almıştır. Eski adı Spistra’dır ve ikonklastik dönemde kurulan bir yerleşim alanıdır. Bölgede birçok medeniyet hüküm sürmüştür. İlk yerleşen medeniyetler sırasıyla Proto Hititler, Hititler, Asurlar, Frigyalılar, Romalılar’dır. Bölgeye en son ise Bizanslar yerleşmiştir. Kayseri gezinizde Gereme Harabeleri arasında keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz. Tarihi dokular eşliğinde yapacağınız Gereme yolculuğunun ardından şehirde gezilecek diğer yerleri görmek için yola koyulabilirsiniz. Döner Kümbet, Hunat Hatun Medresesi, Melikgazi Kalesi, Bünyan Ulu Cami, Kültepe Örenyeri sayfalarımızı tıklayarak şehrin diğer gezi alanları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

3/5
Çok İyi
4 değerlendirme
Gereme Harabeleri
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
5/5 Mükemmel
22.12.2020
Misafir
Gittiğinize değer
Çok güzel bir yer gidin tarih için gittiğinize değer gidin bende bu benim fikrim
4/5 Mükemmel
20.07.2019
Lutfullah batman
Hiç yorulmadan gidilecek bir yer
Gittiğiniz yerde tarih arıyorsanız, tarihe merakınız varsa, gidin. Hiç yorulmadan gidecek bir yer arıyorsanız gitmeyin. Bazı değerleri görmek emek ister feragat ister.
1/5 Kötü
04.10.2015
Misafir
Yollar çok bozuk
Sakın gitmeyin. Yollar çok bozuk. Gittiğinize değmez. Pişman olursunuz.
2/5 Ortalama
21.08.2015
Misafir
Bulması oldukça zor
`Erciyes`’ten Develi’ye inerken sağ tarafta levhası var. Bulması oldukça zor bir yer ve gittiğinize değmez diyebilirim...

Konum

Haritada gör