Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Gaziantep Üniversitesi
Gaziantep Üniversitesi - Görsel 1
Gaziantep Üniversitesi - Görsel 2
Gaziantep Üniversitesi - Görsel 3
Gaziantep Üniversitesi - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Gaziantep Üniversitesi Hakkında

Gaziantep Üniversitesi; Güneydoğu Anadolu Bölgesinde, Gaziantep/Şahinbey’ de bulunan bir devlet üniversitesidir. Gaziantep Üniversitesi, 1973 yılında ODTÜ Mühendislik Fakültesi’ ne bağlı şekilde kurulan Makine Mühendisliği Bölümü ile eğitim-öğretim hayatına başlamıştır. Daha sonra 1987 yılında kurulan çeşitli fakülte ve yüksekokulların kurulumu ile üniversite tüzel kişiliğine kavuşmuştur.

Üniversitede Türkçe, İngilizce ve Arapça öğrenim dili olarak kullanılmaktadır. Gaziantep Merkez Kampüs, Naci Topçuoğlu Meslek Yüksekokulu, Oğuzeli, Nizip, İshaliye, Nurdağı ve Aradan olmak üzere Gaziantep Üniversitesi; 7 yerleşkeye sahiptir.

Gaziantep Üniversitesi, bu yerleşkelerde bulunan 1530 akademik personeli ile ortalama 47 bin öğrenciye; 20 fakülte, 5 enstitü, 1 yüksekokul, 1 devlet konservatuvarı, 11 meslek yüksekokulu ile eğitim sağlamaktadır.

Gaziantep şehir merkezine 7 km mesafede olan ve Gaziantep Havalimanı’ na 26 km uzaklıkta bulunan Gaziantep Üniversitesi’ ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşım sağlamak mümkündür.

Yorum / Değerlendirme

Gaziantep Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?