Gaziantep Arkeoloji Müzesi, Şahinbey

Gaziantep Arkeoloji Müzesi

  • Gaziantep / Şahinbey

Gaziantep Arkeoloji Müzesi

Gaziantep'te ilk müze 1944 yılında Halkevi'nde açılmış, sonrasında ise Nuri Mehmet Paşa Camii'ne taşınmış. 1969 yılına kadar burada ziyarete açık olan müze, daha sonra inşaatı biten Arkeoloji Müzesi'nde hizmet vermeye başlamış.

3500 m2'lik teşhir alanına sahip olan Gaziantep Arkeoloji Müzesi'nde, Gaziantep'in ve çevresinin kronolojisiyle ilgili 1752 adet eser sergileniyor. Zaman zaman sergilenen eserler değişiyor ancak 42 yıldır şehrin ve çevresinin taşınabilir kültür varlıkları ziyaretçilere sunuluyor Gaziantep Arkeoloji Müzesi'nde.

Şimdilerde Gaziantep Arkeoloji Müzesi'nin Geçici Sergileme ve Nostalji Vitrinleri, girişteki uzun salonda sergileniyor ve geçici ve periyodik olarak değişen konuları yansıtan sergilemeler yapılıyor. Müze, haftanın her günü açık ve giriş ücreti de 5 TL. geçiyor. Nisan ve ekim ayları arasında 09.00-19.00, kasım ve mart ayları arasında ise 08.00-17.00 saatleri arasında Gaziantep Arkeoloji Müzesi'ni ziyaret eMüzekartdebilirsiniz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın