Galatasaray Üniversitesi
Galatasaray Üniversitesi - Görsel 1
Galatasaray Üniversitesi - Görsel 2
Galatasaray Üniversitesi - Görsel 3
Galatasaray Üniversitesi - Görsel 4
10 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Galatasaray Üniversitesi Hakkında

Galatasaray Üniversitesi; İstanbul ili Beşiktaş ilçesinde bulunan, Türkiye’ nin önde gelen devlet üniversitelerinden biridir. İlk olarak Galata Sarayı adında Enderun okulu olarak 1481 yılında Sultan II. Beyazıd tarafından kurularak, memur yetiştirmek adına Galatasaray Lisesi’ nin bulunduğu yerde eğitim hayatına başlamıştır.

1992 yılında Türk – Fransız Hükümetleri arasında imzalanan anlaşma ile üst düzey eğitim alanında yeniden kurulmuş, eğitim dili Fransızca ve Türkçe olarak belirlenmiştir. Daha sonra 1994 yılında ise üniversite statüsüne geçerek, ‘’ Galatasaray Üniversitesi’ ’ adını almıştır.

Galatasaray Üniversitesi, Galatasaray Lisesi ve Galatasaray Spor Kulübü ile birlikte Galatasaray camiasının en önemli kurumlarından biri olmuştur.

‘’ Bilime katkıları ve eğitimde iş birlikleri ile öncü, mezunlarıyla toplumun geleceğinden söz sahibi, uluslararası bir araştırma üniversitesi olmak’ ’ vizyonu ile hareket eden Galatasaray Üniversitesi; 5 fakülte, 2 enstitü, 1 denizcilik meslek yüksekokulu ve 1 yabancı diller yüksekokulu ile eğitim hayatında yer almaktadır.

Sahil yolunda bulunan ve İstanbul Havalimanı’ na 45 km mesafede olan Galatasaray Üniversitesi’ ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

Galatasaray Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?