Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Eskihisar Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Eskihisar Otelleri

Eskihisar için {{ (filteredHotels).length}} / 2 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana Göre
 • Popülerliğe Göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.comment_count }} Misafir Yorumu

"{{ comment }}"

Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Rezervasyon İçin Arayın
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}
Puan: {{ hotel.score }} | Üyelik Şekli: {{ hotel.uyeliksekli }} | Affiliate: {{ hotel.affiliate_id }}
{{ newGenerationFilterTitles[itemIndex] }}
{{ features[attribute] }}

Eskihisar Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Eskihisar, körfezin hemen yanı başında yer almaktadır. Eskihisar otelleri de körfez ve deniz manzaralı hem şehre yakın hem de şehirden uzakta sakin bir lokasyonda yer almaktadır.
Eskihisar, Marmara Bölgesi'nde yer alan Kocaeli'nin Gebze ilçesinde yer alan bir mahalledir. Eskihasar genellikle ev sahipliği yaptığı İdo'nun Eskihisar Vapur İskelesi ile bilinmektedir. Eskihisar - Topçular seferini yapan arabalı feribotlarını kullananların yolu bu semtten geçmektedir. Transit yola üzerinde yer alan Eskihisar iş adamlarının da sıklıkla konakladıkları yerler arasındadır.

Eskihisar'a gelenlerin konaklamada tercih edebilecekleri farklı kategorilerde tesisler yer almaktadır. Eskihisar otelleri kategorisinde kent otelleri, 3 yıldızlı, 4 yıldızlı, 5 yıldızlı ve apart oteller ile butik oteller misafirlerine hizmet vermektedir.

Eskihisar otelleri transit şehirlerarası yolların kesişiminde olduğundan dolayı tüm yıl yoğunluk yaşamaktadır. Ancak yılın en yoğun dönemini yaz ayları olan haziran, temmuz ve ağustos aylarında ve bayram tatili dönemlerinde yaşamaktadır. Bu sebeple bu zaman aralıklarında Eskihisar otelleri kategorisinde yer alan tesislerde konaklamayı düşünüyorsanız size tavsiyemiz kesinlikle erken rezervasyon yaptırmanız yönde olmaktadır.

Eskihisar otelleri, otellerin fiyatları, fotoğrafları ve konumları bu sayfada listelenmektedir. Bu sayfadan tüm Eskihisar otellerini inceleyebilir hatta beğendiğiniz ve konaklamak istediğiniz Eskihisar oteli ile iletişime geçerek ön rezervasyon da yaptırabilirsiniz.

Şimdiden, mutlu ve huzur dolu bir tatil yaşamanızı dileriz.

Eskihisar Kalesi'nden de anlaşılacağı üzere şehir, Bizans ve Osmanlı mimarisini yansıtan eserlerle bezelidir.
Eskihisar, Marmara Bölgesi'nde yer alan Kocaeli ilinin körfezinde yer alan Gebze ilçesine bağlı bir mahalledir. Tarihi doku açısından oldukça zengin bir kültüre sahip Eskihisar'da yer alan Eskihisar Kalesi, Bizanslılardan kalmadır. Kaleyi bölge Osmanlı topraklarına katıldıktan sonra Osmanlılar da kullanmıştır. Eskihisar'da görülmeye değer bir diğer yer, ressam ve müzeci Osman Hamdi Bey'in müze evidir. Burada yan yana iki ev vardır. Beyaz olanı Osman Hamdi Bey'in evi, diğeri ise, yine sanatçının atölyesidir.

Eskihisar'a iş ya da tatil amaçlı gelenlerin konaklamada tercih edebileceği farklı kategorilerde oteller tüm yıl açık olup hizmet vermektedir. Bu oteller arasında butik oteller, apart oteller, pansiyonlar, kent otelleri, 3 yıldızlı oteller, 4 yıldızlı oteller ve 5 yıldızlı oteller bulunmaktadır.

Eskihisar otel fiyatları ise bayram tatillerinde ve yaz tatili olan haziran, temmuz ve ağustos aylarında bir miktar artmaktadır. Eskihisar otel fiyatları sadece konaklama yapılan sezona göre farklılık göstermemektedir. Eskihisar otel fiyatları üzerinde otellerin bulunduğu kategori de etkili olmaktadır.

Eskihisar otel fiyatları otellerin konaklama yapan misafirlerine sunmuş olduğu olanakların yanında sağladığı imkanlara göre de değişiklik göstermektedir. Yaz sezonu ve bayram haftası dönemlerinde Eskihisar otel fiyatları belli bir oranda artmaktadır. Eskihisar otel fiyatları üzerinde yaz aylarında ve bayram tatili dönemlerinde görülen bu artıştan tatil zamanlarınızda olumsuz yönde etkilenmemek için erken rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Böylece yaz aylarında ve bayram tatili dönemlerinde konaklama yapmak istediğiniz otelde daha ekonomik fiyatlarla konaklamanızı yapabilirsiniz.

Eskihisar otel fiyatları, otellerin fotoğrafları, konumları ve ayrıntılı bilgileri ile listelenmektedir. Bu listeden tüm Eskihisar otel fiyatları ayrıntılı olarak incelenebilmektedir. Ayrıca bu sayfadan beğendiğiniz ve konaklamak istediğini Eskihisar oteli ile iletişime geçerek ön rezervasyon da yaptırabilirsiniz.

Şimdiden keyifli, huzurlu ve güzel bir tatil geçirmenizi dileriz.

Eskihisar Hakkında
Eskihisar, tarihi varlıklarının yanı sıra doğal güzelliklere de sahip, Kocaeli'ne bağlı sevimli bir kıyı beldesidir.
Eskihisar, Kocaeli'nin Gebze ilçesine bağlı bir kıyı yerleşimidir. Gebze'ye 6 km, Kocaeli il merkezine 45 km uzaklıkta bulunan Eskihisar, İstanbul'a 50 km, İzmit'e ise 45 km mesafede yer almaktadır.

Eskihisar zengin bir geçmişe ve tarihi yapılara sahiptir. Beldede Bizans ve Osmanlı dönemlerinden kalma eser ve yapılar bulunmaktadır. Bunların yanı sıra Eskihisar doğal güzelliklere de sahiptir. Deniz kenarına kurulu olan bu şirin belde yeşille maviyi bir arada sunar misafirlerine.

Bizans döneminde Marmara Denizi'ni kontrol etmede ve savunmada önemli bir nokta olan Eskihisar, Osmanlı döneminde İstanbul kuşatması sırasında başarı gösteren bazı askerlere ödül olarak verilmiş ve bu bölgede Eskihisar köyü kurulmuştur. 1800'lü yılların sonlarında Bağdat-Berlin demiryolunun Eskihisar köyü yakınlarından geçmesi, 20. yy'da ise Anadolu tren hatlarının çok yakınında olması sayesinde Eskihisar'a hem ulaşım kolaylaşmış hem de bilinirliği artmıştır.

Günümüzde daha çok bir tatil ve yazlık beldesi olarak bilinen Eskihisar'da palmiyelerin sıralandığı sevimli bir sahil yolu, şirin kafeler ve restoranlar, çay bahçeleri, balıkçı barınakları, yaz aylarında pek çok etkinliğin düzenlendiği anfi tiyatro vardır.

Eskihisar aynı zamanda tarihi yapılara ve eserlere de sahip bir beldedir. Beldenin en bilinen tarihi yapısı Eskihisar Kalesi'dir. Bizans döneminden kalma bir yapı olan bu kale beldeye hakim bir tepede kuruludur ve Eskihisar'ın simgesidir. Bununla beraber Eskihisar'ın en bilinen tarihi yapılarından biri de Osman Hamdi Bey Evi ve Müzesi'dir. Türk müzeciliğinin kurucusu sayılan ve dünyaca ünlü eserlerin sahibi olan Ressam Osman Hamdi'nin evi Eskihisar'dadır ve günümüzde bu yalı müze olarak ziyarete açıktır.

Eskihisar tüm bu özelliklerinin yanı sıra feribot iskelesi ile de bilinmektedir. Kocaeli ile Yalova arasında işleyen feribotların Kocaeli'deki iskelesi Eskihisar'da yer almaktadır. Bu nedenle Eskihisar, Marmara Bölgesi'nin en önemli güzergahlarından biri üzerinde yer almaktadır.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın