Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Emir Kaplıcaları

+ 2 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretli
Telefon

Emir Kaplıcaları Hakkında

Kula-Selendi yolu üzerinde, Kula'nın 18 km kuzeydoğusunda yer alıyor Emir Kaplıcaları. Gerençayı kenarında bulunan Emir Kaplıcaları, Roma dönemine ait birçok hamam kalıntısından oluşuyor. Bu yüzden bölgeye Emir Hamamları da deniyor. Hamam kalıntılarına baktığımız zaman, bölgenin binlerce yıldır kaplıca olarak kullanıldığını görebiliyoruz. Emir Kaplıcaları'nda iki adet sondaj yer alıyor.

33 metre derinliğinde olan birinci sondaj kuyusu 63 derece, 162 metre derinliğinde olan ikinci sondaj kuyusu ise 59 derece sıcaklıkta termal su içeriyor. T. C. Sağlık Bakanlığı raporlarına göre Emir Kaplıcaları, birçok rahatsızlığa şifa kaynağı oluyor.

Kas hastalıklarında, ortopedik rahatsızlıklarda, rehabilitasyon amacıyla, genel stres bozukluklarında, spor yaralanmalarında ve mide rahatsızlıklarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak yararlanılabiliyor Emir Kaplıcaları'ndan. Emir Kaplıcaları içerisinde belediye tarafından hizmete açılan 37 aparttan oluşan bir konaklama yeri bulunuyor. Her türlü ihtiyacı karşılayacak şekilde hazırlanmış olan odalara, Emir Kaplıcaları'nın şifalı suları da veriliyor.

Şifa dolu bir kaplıca tatili için tercih edebileceğiniz Emir Kaplıcaları'nı, ilk Kula geziniz sırasında da ziyaret edebilirsiniz. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorum / Değerlendirme

Emir Kaplıcaları
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?

Konum

Örnek Harita Görseli
Haritada gör