Ege Üniversitesi
Ege Üniversitesi - Görsel 1
Ege Üniversitesi - Görsel 2
Ege Üniversitesi - Görsel 3
Ege Üniversitesi - Görsel 4
9 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Ege Üniversitesi Hakkında

Ege Üniversitesi, İzmir ili Bornova ilçesinde bulunan ve 20 Mayıs 1955 yılından bu yana eğitim veren bir devlet üniversitesidir. Ege Üniversitesi; Ege Bölgesi’ nin ilk, Türkiye’ nin ilk 4. üniversitesi olarak eğitim-öğretim hayatındaki yerini almıştır. Ege Üniversitesi’ nde ilk fakülteler 1955 yılında kurulan Tıp ve Ziraat Fakülteleri’ dir.

Ege Üniversitesi, kendi eğitim ve araştırmalarında kullandığı toplam 785 laboratuvar ve çeşitli araştırma altyapısı bulunan programlarıyla alt yapısı oldukça güçlü bir üniversitedir. Ege Üniversitesi eğitim-öğretim hayatına; 17 fakülte, 9 enstitü, 1 devlet Türk musikisi konservatuvarı, 4 yüksekokul, 10 meslek yüksekokulu, 37 araştırma ve uygulama programı ile devam etmektedir.

Ege Üniversitesi, bünyesinde bulunan 3159 öğretim görevlisi ve ortalama 66 bin öğrenci ile başarılarına başarı katmaya devam etmektedir.

Şehir merkezine 15 km, İzmir Otogarı’ na 6 km ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı’ na 25 km mesafede bulunan Ege Üniversitesi’ ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile kolaylıkla ulaşım sağlanabilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

Ege Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?